Це провокація спецслужб Росії й помста за протидію ПВК "Вагнера", - Семенченко про свій арешт

Засновник та перший командир добровольчого батальйону "Донбас", колишній народний депутат України Семен Семенченко пояснив причину свого арешту

Про це він розповів ввечері у п'ятницю, 26 березня 2021 року, під час включення у соцмережі із зали Печерського районного суду міста Києва, розповідає Еспресо.TV.

"Хочу сказати, що все це провокація спецслужб Російської Федерації. Яка хоче припинити діяльність компанії, що боролася з ПВК “Вагнера” за кордоном. Вона хоче, щоб добровольці були оббріхані й перебували за ґратами", - сказав Семенченко.

Читайте такожПриватне військо Вагнера. Історія підполковника з України, який очолив особисту армію Путіна

Як наголосив Семен Семенченко, він та його побратими не можуть наразі зупиняти російську агресію на фронті, де заборонено "вогонь у відповідь", тож вони робили це "за кордоном".

Що ж стосується висунутих проти нього СБУ звинувачень, то вони, за словами військового, є нічим не підкріпленими.

Читайте такожBellingcat знімає документальний фільм про "злив" спецоперації з затримання "вагнерівців"

“Уся зброя, яка була показана як нібито знайдена в цьому таборі (біля села Сувид на Київщині - ред.), була відкопана за кілька десятків метрів у лісі й не має до нас жодного відношення... Я бачу, що вийшли цікаві розслідування - вийшли просто в день так званої спецоперації СБУ. Тобто перш ніж посадити людину, її треба облити лайном”, - заявив Семенченко.

“Я ні в чому не винен, мої товариші ні в чому не винні. Усе це, повторюю, спецоперація РФ, а мета - наша робота, яку ми ведемо за кордоном, спрямована проти ПВК “Вагнера”, проти Росії”, - підсумував Семен Семенченко.

Довідка

Семенченка звинувачують у створенні воєнізованого формування, що діяло під виглядом приватної охоронної фірми, й незаконному поводженні зі зброєю.

Разом з ним у цій справі проходить Євген Шевченко, відомий як "позаштатний агент НАБУ".

За інформацією СБУ, до складу "приватної військової компанії", імовірними організаторами якої були названі Семенченко та Шевченко, входили понад 150 осіб.

"Компанія" нібито займалася "ввезенням поза митним контролем військових запчастин і товарів подвійного призначення з Російської Федерації, які згодом продавали державним підприємствам оборонної сфери за завищеними цінами".

Окрім того, "ПВК" Семенченка-Шевченка начебто співпрацювала з "різними представниками країн Близького Сходу".

Шевченка також заарештовано на 2 місяці.

Він теж, як і Семенченко, прив'язує справу проти них до скандалу з провалося спецоперації української військововї розвідки ГУР проти "вагнерівців", що стався, як стверджується, через витік даних з оточення президента Володимира Зеленського.

Читайте такожЦРУ виявило російського "крота" в офісі Зеленського, - генерал Омельченко

"Слідство у справі почалося пів року тому - відразу після того, як я звинуватив Єрмака (керівника Офісу президента Андрія Єрмака - ред.) в державній зраді у справі "вагнерівців"... Напевно, такий збіг... Про "вагнерівців" незабаром більш детально розкажуть журналісти-розслідувачі Bellingcat", - заявив після арешту Євген Шевченко.

Читайте також10 фактів із життя голови СБУ Івана Баканова

СБ України наразі очолює, нагадаємо, друг дитинства Зеленського та його сусід по під'їзду в Кривому Розі Іван Баканов. На момент свого призначення на цю посаду він очолював "Студія Квартал 95".

Слідкуйте за подіями в Україні та світі разом з Еспресо! Підписуйтесь на Telegram-канал: https://t.me/espresotb