Цей день в історії: вирок Аль Капоне, боротьба з "неробами" в УРСР та президентство Єльцина

Цього дня, 12 червня 1931 року, американський гангстер Аль Капоне був засуджений до 10 років позбавлення волі

Про це розповідає Еспресо.TV.

Мафіозного короля Чикаго, нагадаємо, вдалося притягти до відповідальності за несплачені податки. Аби довести це, правоохоронцями було створено спеціальну бригаду на чолі з талановим фінансистом Еліотом Нессом, успішна й без перебільшення героїчна діяльність якої лягла в основу оскароносного фільму "Недоторкані" (1987), визнаного класикою американського кінематографу.

Інші важливі події, що мали місце 12 червня, згадує проєкт JNSM.

12 червня 1961 року - ухвалено указ президії Верховної Ради УРСР "Про посилення боротьби з особами, які ухиляються від суспільно-корисної праці й ведуть антигромадський паразитичний спосіб життя".

"Хоча офіційного безробіття в державі не існувало, тисячі майстрів (кравців, ковалів, столярів та ін.) надавали населенню украй необхідні послуги, що їх держава ігнорувала з огляду на пріоритет військово-промислового комплексу та важкої промисловості. Сформувалися немовби два самодостатні світи - одержавленого сектору з чергами, дефіцитом, бідністю і примусовим працевлашутванням та латентного ринку дефіцитних товарів і послуг з неформальними відносинами", - йдеться у матеріалі JNSM.

Читайте також: Коли Путіна запитали про вбитих ним опонентів, він став висміювати американського журналіста

Кампанія боротьби з неробами, що ведуть "паразитичний спосіб життя", особливого успіху не мала, хоча відповідне кримінальне покарання було чинним протягом 30 років, доки не було скасоване у березні 1991 року з прийняттям закону "Про зайнятість населення", який в останні місяці існування Радянської України легалізував поняття безробіття.

12 червня 1991 року - на перших президентських виборах у Росії перемогу здобув вільнодумець, антикомуніст й умовно прозахідний націонал-ліберал Борис Єльцин, за котрого проголосувало 57,3% виборців. Він був переобраний на цю посаду ще раз і залишався президентом до 31 грудня 1999 року, коли передав владу очільнику уряду, колишньому шефу ФСБ й переконаному прихильнику реставрації СРСР Володимиру Путіну, чий дід та батько, як він сам, служили в каральних органах НКВС-КДБ.

Після того було фактично відновлено "Холодну війну" з цивілізованим світом, згорнуто демократичні й ринкові перетворення всередині РФ, повністю усунуто опозицію та незалежні громадські організації, запроваджено жорстку політичну і релігійну цензуру, розпочато тривалі загарбницькі війни із сусідами, зокрема, з Україною. При цьому 25-30% населення РФ, як і на початку правління Путіна, перебувають за межею зубожіння й не можуть собі дозволити найнеобхіднішого (і це за офіційною статистикою), а проблема депопуляції й буквального виродження і знелюднення питомо російських областей, особливо в європейській частині країни, з кожним роком дедалі більше дається взнаки.

Слідкуйте за подіями в Україні та світі разом з Еспресо! Підписуйтесь на Telegram-канал: https://t.me/espresotb