Ціни на пальне сьогодні: скільки коштують бензин, газ і дизель

Станом на 8 травня середня ціна бензину А-95 в Україні становить 55,97 грн/л

Про це повідомляє Еспресо.TV із посиланням на фінансовий портал "Мінфін".

У середньому пальне в Україні 8 травня продають за такими цінами:

Наявність пального на заправках в Україні: де купити найдешевше, а де продають найдорожче

За даними "Мінфіну", А-95 "преміум" є на заправках переважної частини мереж АЗС у більшості областей України на підконтрольній території. Найдешевше цей вид пального продають у мережі АЗС "Авіас" у більшості областей - у середньому по 54,49 грн/л, найдорожче - в мережі АЗС SOCAR, де його вартість становить 62,99 грн/л. На Луганщині бензин А-95 "преміум" відсутній на заправках.

А-95 на підконтрольній Україні території можна купити в усіх областях, крім Луганської, у більшості мереж АЗС. Найдешевше - по 52,49 грн/л у мережі АЗС VostokGaz. Найдорожче - по 61,99 грн/л у мережі АЗС SOCAR. 

А-92 відсутній на АЗС у Луганській області. В інших областях на підконтрольній Україні території найдешевше його можна купити по 51,30 грн/л у мережі АЗС Marshal, найдорожче - по 55,99 грн/л у мережі АЗС "Паралель", яка працює на Донеччині та Київщині. 

Дизельне пальне можна придбати майже в усіх мережах АЗС у всіх областях на підконтрольній території України. На Луганщині цього виду пального немає на АЗС. Найдешевше дизельне пальне можна придбати по 48,20 грн/л у мережі АЗС "Фактор" на Житомирщині. Найдорожче дизельне пальне - по 59,99 грн/л у мережі АЗС SOCAR.

Прогнози щодо цін на пальне

Зазвичай у травні в Україні зростає попит аграріїв на бензин і газ через активні польові роботи. Проте ціна на бензин і газ цього місяця навряд чи суттєво зросте. Про це розповів для сайту Факти.Life аналітик консалтингової компанії Нафторинок Олександр Сіренко. 

Експерт зазначив, що нафта у світі здорожчала до $92 за барель у першій половині квітня, а зараз знову повертається до попереднього показника – $86. За його словами, для українського ринку це означає коридор цін на заправках орієнтовно у 49-53 грн за літр дизеля і бензину.

Сіренко нагадав, що у квітні трохи подорожчали долар і євро, через що на кілька гривень піднялися ціни в мережах АЗС. В Україні зріс імпорт дизелю, проте великого попиту немає. Українські компанії уклали довгострокові контракти, тож у дорозі ще дуже багато пального. Через профіцит близько 20%, ціна на дизель не така "рухлива", як на бензин. Окрім того, Сіренко зауважив, ситуація з цінами на бензин і дизель може змінитися на краще після ухвалення США рішення про допомогу Україні. 

За його прогнозами, вартість бензину в травні може знизитися, якщо долар впаде до 39 грн чи нижче. Щодо ціни на газ, експерт припускає здешевшання на 0,5-1,50 грн за літр.

Своєю чергою директор консалтингової компанії А-95 Сергій Куюн зазначив, що дефіциту пального та злету цін через проблеми з електрикою не буде.  

"Скажу так: ринок пального мріє про дефіцит з початку 2023 року. Відтоді, як у 2022 році побудували нову систему забезпечення нафтопродуктами, ринок живе у стані перманентного профіциту всіх видів пального", – стверджує експерт. 

Щодо цін, то, за його словами, їхній злет може статися лише через нестачу, якої не очікується й не прогнозується. 

Куюн також наголосив, що можливе як зростання, так й зниження цін через коливання світового ринку, бо Україна купує пальне саме за світовими цінами. "Спрогнозувати важко. Наразі росіяни заливають ринок нафтою, надлишок якої утворився через самі знаєте що. Нафта вже дешевшає. Щоправда, не на зниження цін грає курс долара, який наближається до 40. Пальне буде, трагічного зростання я особисто не прогнозую. А діжечка пального "про запас" ніколи не завадить, знаємо з 2022 року", – додав Куюн.

А от з липня ціни на пальне на АЗС можуть знову поповзти вгору, – зазначили експерти для ЕП. Це станеться, якщо Верховна Рада підтримає урядовий законопроєкт про збільшення акцизних податків на нафтопродукти. Яким буде підвищення – залежить від запасів пального, яке трейдери завезуть зі старими податками.

Нагадаємо, в інфляційному звіті Нацбанку України за жовтень 2023 року йшлося про те, що короткостроковому періоді зростання цін на пальне пришвидшиться, що також непрямо впливатиме на вартість інших товарів та послуг. У НБУ прогнозували, що 2024 року ціни на пальне стабілізуються завдяки поступовому зниженню світових цін на нафту.