У 2020 році наклади видавців скоротилися на 32%, закрилися 48 книгарень, - Ткаченко
Того року в Україні закрилися 48 книгарень із 222 активних, а наклади видавців зменшились на третину
Про це міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко повідомив у колонці для видання НВ.
Міністр зазначив, що з кожним роком тиражі книг зменшуються. У 2020-му наклади видавців скоротилися на 32%, також закрилися 48 книгарень із 222 активних.
"Такі цифри несуть за собою невтішну динаміку, зокрема зниження грамотності населення, кар'єрних досягнень, рівня освіченості громадян, відсутність успішності, задоволеності життям, широкого кругозору і обізнаності. До речі, серед нечитачів вдвічі більше безробітних, ніж серед любителів читання. Як читача, мене турбує поточний стан сфери", - повідомив він.
За словами Ткаченка, першочергова мета - зупинити падіння позицій книжкового ринку в Україні: зменшення накладів, відсотку регулярних читачів, закриття книжкових магазинів, і загалом - ігнорування ваги читання і відсутності інтересу серед нечитаючих людей. За його словами, це те, що потребує комплексного підходу і серйозних змін.
"Ми всі маємо усвідомити, якщо тенденція зростання нечитаючого населення продовжиться, ми досягнемо «точки неповернення», коли доведеться все будувати з нуля", - зазначив він.
Міністр заявив, що вже фіналізовано стратегію з промоції читання в Україні, яка розрахована на 2021-2025 роки. Вона має дозволити підвищити статус книгочитання в державі, зробивши його ключовим у свідомості людей для здобуття навичок, необхідних і зараз, і для успіху в майбутньому.
Основні цілі стратегії: створення конкурентоспроможного книжкового ринку в Україні, який задовольняє потреби споживачів, виробників та розповсюджувачів літературного продукту; надання доступу читачу до легальної літературної продукції на всій території України; читання як тренд і модна звичка.
"При успішній реалізації запланованого - книжкова галузь увійде у етап відродження. Серед дорослих зміниться кількість читачів: кількість дорослих, які читають не менше як раз на місяць (46%) зросте до 51%, при цьому кількість щотижневих читачів (27%) зросте до 30%. Серед дітей кількість нечитачів (18%) зменшиться до 15%. Щодо сфери загалом, станом на 2025 рік, середній наклад ринкової книги становитиме 3500 примірників, оновиться 2000 публічних і шкільних бібліотек-хабів", - додав Ткаченко.
Слідкуйте за подіями в Україні та світі разом з Еспресо! Підписуйтесь на Telegram-канал: https://t.me/espresotb
- Актуальне
- Важливе