У Defence Express розказали, коли й скільки Україна може отримати ракет ATACMS

Олег Катков, військовий експерт, головний редактор Defence Express, вважає, що скоріш за все ATACMS увійдуть до чергового пакету військової допомоги від США як якесь високоточне озброєння

Про це він розповів в етері Еспресо.

"Я ще не зустрічав інформації, що вже йде передача ракет ATACMS. Скоріше повірю у те, що передача цих ракет буде супроводжуватися заявою Пентагону, що під час чергового пакету військової допомоги буде передане якесь високоточне озброєння. Тобто за таким стандартним формулюванням і будуть ховатися ATACMS. А офіційно визнають передачу, коли з'являться уламки з серійними номерами. Та сама ситуація, яка була з протирадіолокаційними ракетами HARM. До речі, ракети HARM передавалися офіційно як протирадіолокаційні засоби. І вже коли все стало зрозумілим і були підтвердження фото, от тоді США і визнали передачу цих ракет. Мені здається, так буде і відносно ATACMS", - пояснив головний редактор Defence Express.

Олег Катков зауважив, що очільник ГУР МО Буданов сказав в одному з інтерв'ю, що мова має йти не про сотню ракет ATACMS. Бо сотня нічого не змінить, змінять сотні таких ракет.

"Однак є таке поняття як граничний ресурс цих ракет у США. Зазначу, що Україні потрібні конкретні ATACMS - з дальністю 300 км та касетною бойовою частиною. За розсекреченим звітом Пентагону від 2007 року було оголошено, що на той рік у США було близько 500 таких ракет. Річ у тім, що виробництво цих ракет припинилося у 2003 році. Відповідно, з 2007 року їх точно більше не стало. Тому, умовно півтисячі ракет і є тим граничним ресурсом, який мають у розпорядженні США", - зауважив Катков.

Військовий експерт додав, що у будь-якої зброї, а особливо у ракет, є певні строки експлуатації. А строк експлуатації ATACMS складає 10 років. Через 10 років ракета йде на пересипання твердопаливного двигуна, на обслуговування, заміну електронних компонентів, тобто відбувається обслуговуючий ремонт для підвищення строків експлуатації.

"Будемо сподіватися, що у США проводилися відповідні роботи й залишилося майже півтисячі ATACMS у касетному виконанні з дальністю до 300 км, і що ці ракети поступово будуть передаватися Україні", - резюмував пан Олег.