Макрон підписав збільшення пенсійного віку до 64 років

У суботу, 15 квітня, президент Франції підписав закон про збільшення пенсійного віку, таким чином затвердивши пропозицію уряду. Емманюель Макрон відкинув пропозицію профспілок, які напередодні звернулися до нього з проханням цього не робити

Про це інформує France Info.

Зазначається, що Макрон мав 15 днів на підпис закону після того, як документ схвалила Конституційна рада.

Після рішення Ради в п'ятницю, 14 квітня, профспілка попросила президента не оприлюднювати закон. Глава держави, утім, проігнорував це прохання.

"Таким чином, до Кодексу соціального забезпечення вносяться зміни (...) У першому абзаці слово: "шістдесят два" замінено словом: "шістдесят чотири", - йдеться у законі.

Реформа буде реалізована з 1 вересня 2023 року.

Зазначається, що при цьому було скасовано лише другорядні заходи, спрямовані на збільшення зайнятості літніх працівників на тій підставі, що вони не включені до законопроєкту про бюджет соціального забезпечення. 

"Країна має продовжувати рухатися вперед, працювати і розв'язувати проблеми, які нас чекають попереду" - сказав президент Франції Емманюель Макрон.

Водночас французька опозиція заявила, що не збирається відступати та закликала Макрона не давати реформі хід. Лідерка ультраправих Марін Ле Пен написала у своєму twitter, що доля цього рішення ще не вирішена, закликавши виборців підтримати її на майбутніх виборах, аби від реформи можна було відмовитися. 

Зазначається, що нове законодавство залишається вкрай непопулярним, і після оголошення рішення Конституційної ради спалахнули спонтанні протести.

Протестувальники зібралися біля мерії Парижа, тримаючи плакати з написами "клімат гніву" і "страйки не припиняться, поки реформа не буде скасована", на знак того, що вердикт Ради навряд чи покладе край широкому гніву проти Макрона і його реформи.

Дехто підпалював сміттєві баки під час маршу через Париж, співаючи кричалку, популярну серед протестувальників проти Макрона: "Ми тут, ми тут, навіть якщо Макрон цього не хоче, ми тут".

Опитування громадської думки показують, що переважна більшість відкидає зміни в політиці, а також той факт, що уряд проштовхнув законопроєкт через парламент без остаточного голосування, яке він міг би програти.

"Всі профспілки закликають президента республіки проявити мудрість, прислухатися і зрозуміти, що відбувається в країні, і не приймати цей закон", - заявила лідер профспілки CGT Софі Біне.

У спільній заяві профспілки заявили, що це "єдиний спосіб заспокоїти гнів у країні".

Але урядовці знизали плечима, заявивши, що текст стане законом найближчими днями. Міністр праці Олів'є Дюссопт заявив, що він має набути чинності 1 вересня, як і планувалося спочатку.