У Мінекономіки розповіли, скільки становить розрив у зарплатах чоловіків і жінок в Україні

Гендерний розрив в оплаті праці чоловіків і жінок становить 17,8% у першому кварталі 2021 року

Про це повідомила пресслужба Міністерства економіки.

За словами заступниці міністра економіки Світлани Галущенко, рівень горизнтальної та вертикальної гендерної сегрегації демонструє розрив в оплаті праці жінок і чоловіків в Україні.

"Хоча спостерігаємо тенденцію до скорочення - за підсумками першого кварталу 2021 року розрив досяг найнижчого рівня та становив близько 18%, проте він залишається суттєво вищим за більшість розвинених країн", - цитує пресслужба слова Галущенко.

Так, за даними Держстату, у І кварталі 2021 року гендерний розрив в оплаті праці досяг найнижчого за всю історію України рівня - 17,8% проти 20,5% у минулому році. Найбільший розрив спостерігається у сфері авіації, а також поштовій, кур'єрській, фінансовій та страховій сферах. Найнижчий - в освіті, операціях з нерухомістю та будівництві.

Галущенко додала, що Мінекономіки проводить цілеспрямовану роботу у напрямку скорочення гендерного розриву в оплаті праці. Так, відомство оприлюднило проєкти Національної стратегії у цій сфері на період до 2023 року.

Зокрема, відомство пропонує вдосконалювати закони з питань прозорості інформації щодо оплати праці та впровадити публікацію звітвів про гендерне співвідношення зарплат; розробити законопроєкт "Про внесення змін до деяких законів України щодо рівного винагородження за працю рівної цінності", а також методики гендерно-нейтральної оцінки робіт на основі рекомендацій Міжнародної організації праці (МОП).

Також пропонуються систематичні консультації з роботодавцями та профспілками щодо забезпечення рівного винагородження жінок і чоловіків за працю рівної цінності; розробка і впровадження методики оцінювання та публікація рейтингу компаній, які забезпечують рівну оплату праці; навчання службовців контролюючих органів використанню гендерно-нейтральної оцінки праці; популяризацію серед дівчат та жінок освіти та професій зі STEM-спеціальностей, де спостерігається найвищий рівень зарплат; запуск сайтів щодо висвітлення проблем гендерної рівності.

Слідкуйте за подіями в Україні та світі разом з Еспресо! Підписуйтесь на Telegram-канал: https://t.me/espresotb