У російській культурі герой може бути або вбивцею, або жертвою, це не є близьким ні Україні, ні світу, - нардепка Піпа

Російська культура не є великою, щоб присвячувати їй багато часу в навчанні, і вона є далекою від української та світової культури

Про це народна депутатка від "Голосу", секретар комітету Ради з питань освіти та науки Наталія Піпа заявила у ефірі Еспресо.

"Те, що наша культура на війні - це безпосередньо. Зокрема тим, чим я зараз опікуюсь - це виведення російських та білоруських авторів з курсу зарубіжної літератури", - сказала вона.

За словами нардепки, причиною є не ненависть до всьо російського, а те, що ця культура не є настільки велика.

Читайте також: Замість плакати над російською, поговорімо про українську культуру

"Чому ми не вчимо Байрона, а вчимо Пушкіна в добу романтизму? Чому ми мало присвячуємо уваги письменникам американським, британським, французьким, а так багато чомусь російських? В цьому є ключ. Ця культура не така велика. І ключове в ній - Достоєвський. Я ніяк не могла зрозуміти, чому (герой книги "Злочин і кара", - ред.) Раскольніков вбив бабусю, навіщо йому взагалі це треба було. Тому що в російській літературі ти можеш бути або вбивцею, або жертвою - інших способів життя вони не уявляють і Раскольніков вибрав бути вбивцею. Це зовсім не близьке українській та світовій культурі", - підсумувала вона.