В ISW назвали дві причини, чому контрнаступ ЗСУ під Бахмутом можна вважати успішним

Контрнаступ ЗСУ під Бахмутом виконав основні завдання, які перед ним ставило командування української армії

Такого висновку дійшли аналітики Інституту вивчення війни (ISW).

Згідно з заявою українських офіційних осіб, війська РФ зосередили більшу частину своїх резервів у районі Бахмута і сповільнили контратаки ЗСУ за останню добу.

Так, за словами заступника міністра оборони України Ганни Маляр 19 травня, російські загарбники зосередили більшу частину своїх резервів на Бахмутському напрямку, що сповільнило темпи наступу українських військ. Вона додала, що ЗСУ продовжують контратаки на північній та південній околицях Бахмута і просунулися на 500 метрів на одному фланзі та на 1000 метрів на іншому.

Деякі російські блогери вітали уповільнення українських темпів просування та стверджували, що ЗСУ нібито не в змозі витримувати тривалі локальні контратаки в районі Бахмута.

Проте російські сили на флангах Бахмута, скоріш за все, залишаються слабкими, зазначають експерти ISW.

Засновник російської ПВК "Вагнера" Євген Пригожин 19 травня продовжував критикувати російську 4-ту мотострілецьку бригаду (2-й армійський корпус "ЛНРівців") за відступ з оборонних рубежів на південний захід від селища Іванівське (6 км на захід від Бахмута).

"Українські контратаки під Бахмутом, ймовірно, усунули загрозу оточення Росією українських військ у Бахмуті та змусили російські війська виділити мізерні військові ресурси для захисту від обмежених та локальних наступальних зусиль, як, ймовірно, і планувало українське командування", - пишуть аналітики Інституту вивчення війни.