
Чи є в Україні альтернатива ракетам ATACMS: пояснили в Defense Express
Військовий експерт, директор з розвитку інформаційно-консалтингової компанії Defense Express Валерій Рябих розповів, які альтернативи ракетам ATACMS має Україна
Про це він розповів в етері Еспресо.
"Звісно, що зараз багато в цей турбулентний час з'являється повідомлень з посиланням на невизначені джерела. Ну, і називається така цифра - 40 нібито ATACMS. Звісно, що вони могли закінчитися. Це добре чи погано? Я б усе ж таки позитивно оцінив. Ну, по-перше, це, звісно що такий собі інформаційний меседж, в тому числі і росіянам, на тлі перебування там Віткоффа - про те, що зараз закінчилось.Що буде завтра - це залежить від вас.
А з іншого боку, для України що це означає? Це означає, що все ж таки за наявності власних засобів, яких в України стає все більше і більше, ця заборона лише розв'язує руки Україні у випадку, якщо ті ж зусилля Сполучених Штатів, які вони собі за мету поставили, не увінчаються успіхом", - зазначив він.
Валерій Рябих наголосив, що для України надалі лишається основне завдання оборонятись від агресора, зменшувати військовий потенціал ворога і в подальшому створювати умови для досягнення своїх стратегічних цілей. Для цього, за його словами, Україна вже має ряд інструментів, і це на порядки ширший і асортимент, і номенклатура, ніж ми раніше мали.
"Раніше мали дуже і дуже мало, і можна навести лише один "Нептун", який умовно можна було б вважати за подібний засіб, наряду з пострадянськими тими ж ракетами “Точка”. Зараз це широкий спектр ударних безпілотних систем різного радіуса дії, в тому числі ті, що впевнено діють на відстанях до 2000 кілометрів. Це також і те, що назвали ракето-дронами, по суті - крилаті ракети малого класу, яких у нас також є ціла лінійка з різними можливостями і з різними опціями налаштування на конкретні цілі. І причому, якщо повернутися до безпілотних систем, це безпілотні системи, які включають класичні безпілотники літакового типу з двигунами роторного типу, так і вже з реактивними двигунами, які мають інші можливості", - розповів військовий експерт.
Він зауважив, що, завдяки новим технологічним можливостям, Україна має чимало надбань у галузі озброєння.
"Крім іншого, якщо згадати ту ж, наприклад, ракету "Трембіта", яка була представлена під час нещодавнього форуму Defense Innovation, форуму в Києві, - це засіб, який є доволі революційним, хоча і повторює по концепції ту ж Фау-1, яка була розроблена в Німеччині в 1940-х роках, але вже на новому технологічному етапі. І вона дозволяє вирішувати завдання за рахунок можливості швидкого масштабування і дешевої ціни, маючи вартість базової ракети порядку декількох тисяч доларів. І цей весь інструментарій породжений новими технологічними можливостями України. Тож у принципі маємо не лише втрати, але й надбання. І звісно, що за навіть тих умов, що зараз маємо, Україна зберігає свою суб'єктність і вже стає гравцем регіонального значення. І бачимо, що Україна набула нового значення для Європи. І що саме головне - Європа це вже усвідомила", - вважає Валерій Рябих.
- 13 березня стало відомо, що офіційні особи в Україні визнали, що в Сил оборони закінчилися американські далекобійні ракети ATACMS.
- Актуальне
- Важливе








