Ексклюзив

Чубаров прогнозує у Криму повний колапс через проблеми з пальним і електроенергією

24 червня, 2026 середа
22:39

В тимчасово окупованому Криму критична залежність від пального та електроенергії створює ризики системного колапсу в цивільній та військовій сферах

Зміст

Таку думку висловив голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров у проєкті "Тепер головне" на Еспресо. 

Він зауважив, що економіка та інфраструктура півострова тримаються на двох ключових ресурсах - пальному та електроенергії, частина якої виробляється на місцевих теплоелектростанціях.

"Паніки такої класичної (у Криму, - ред.) немає, бо все-таки і на базах зберігалося певна певні обсяги і продуктів харчування, все таке інше. Але дивіться, ну, два види пального на яких тримається економіка Крима. Це два види енергії. Це пальне і це електроенергія, яка генерується на території самого півострова. Там побудовані дві великі теплоелектростанції. Є ще низка менших завезених генераторів і таке інше", - сказав він.

Чубаров зазначив, що у разі перебоїв із постачанням пального стане неможливим стабільне використання генераторів та іншої резервної інфраструктури, яка забезпечує функціонування регіону.

Також він наголосив, що у випадку обмеження електропостачання та пошкодження енергетичних об’єктів може виникнути ситуація, за якої зупиниться робота ключових підприємств і систем життєзабезпечення.

"Якщо не буде пального, не буде можливості використовувати всі ці пересувні генератори і все таке інше. Якщо буде пошкоджене Глібовське сховище газу, то не буде ресурсу, щоби працювали Таврійська і Балаклавська теплоелектростанції. І таким чином за відсутності пального і за обмежені обсяги електроенергії, може наступити повний колапс у всіх сферах, в тому числі і військовій сфері", - зазначив він.

Водночас він висловив припущення, що подібний розвиток подій може бути частиною ширшої стратегії, спрямованої на ускладнення забезпечення російських військ на півострові та обмеження зовнішніх поставок ресурсів. 

"І мені здається, я так хотів би думати, я не знаю про це, але мені хочеться так думати, що це і є планами нашого військового командування, щоб абсолютно унеможливити постачання ззовні пального до Криму і розібратися з генерацію електроенергії на півострові. І тоді вважайте, що росіяни, як мінімум, будуть вимушені сісти за стіл переговорів. І, можливо, ситуація буде така, що за цим столом ми скажемо лише одне речення: виводьте свої війська з українських окупованих територій і починається це робити з Криму", - резюмував він.

  • Підрозділи Сил оборони України 21 та у ніч на 22 квітня завдали уражень по низці важливих об'єктів російської окупаційної армії. Зокрема, йдеться про пункт управління рухом військових кораблів ЧФ РФ у Криму.
  • 22 квітня українські ударні дрони завдали серії уражень по військових і логістичних об'єктах у Севастополі, включно з нафтобазою, кораблями Чорноморського флоту РФ та елементами морської інфраструктури.
Теги:
Читайте також:
Київ
+28.3°C
  • Київ
  • Львів
  • Вінниця
  • Дніпро
  • Донецьк
  • Житомир
  • Запоріжжя
  • Івано-Франківськ
  • Кропивницкий
  • Луганськ
  • Луцьк
  • Миколаїв
  • Одеса
  • Полтава
  • Рівне
  • Суми
  • Сімферополь
  • Тернопіль
  • Ужгород
  • Харків
  • Херсон
  • Хмельницький
  • Черкаси
  • Чернівці
  • Чернигів
  • Біла Церква
  • Актуальне
  • Важливе
2026, середа
15 липня
19:46
У серпні в Польщі розпочнуться пошуки поховань українців, яких, за припущеннями, вбили вояки АК і Селянських батальйонів,— Василь Боднар
19:42
Ексклюзив
Богдан Бачинський
Путін намагається врятувати Крим ударами по Одесі: Бачинський пояснив справжню мету атак
19:26
Оновлено
саміт "Україна – Південно-Східна Європа" 15 липня 2026
Київська декларація: учасники саміту "Україна – Південно-Східна Європа" виступили за посилення ППО й тиску на РФ
19:22
Віцепрезидентка Аргентини Вікторія Вільярруель
Віцепрезидентка Аргентини перед півфіналом ЧС-2026 назвала англійців загарбниками та піратами
19:22
Елізабет Джин Керролл
Трамп виплатив Елізабет Джин Керролл $5 млн доларів компенсації за сексуальне насильство та наклеп
19:15
Герой України
Зеленський надав звання Героя України Ігорю Оболєнському та Павлу Шевчуку
19:06
Ексклюзив
Ярослав Юрчишин
Щойно люди з'являються в рейтингах довіри, їх швидко міняють: Юрчишин про дискусії щодо міністра оборони
18:52
Спорт замість ізоляції: військовий пояснив, що допомагає повернутися до життя після ампутації
18:41
Марі Ле Пен
Партія Макрона позивається проти Ле Пен через передвиборчий слоган
18:39
Оновлено
Cистема ППО Patriot
США розпочали процес видачі Україні ліцензій на виробництво ракет Patriot, - ЗМІ
18:33
Загибель військового від стрілянини та систематичні побиття: "Слідство.Інфо" опублікувало нові дані про полк "Скеля"
18:32
Міжнародна федерація гандболу
Міжнародна федерація гандболу допустила до змагань спортсменів РФ і Білорусі
18:30
Ексклюзив
Марина Данилюк-Ярмолаєва
Корецький вже пропонує кандидатів у Кабмін: Данилюк-Ярмолаєва заінтригувала деталями
18:30
Армія Литви
У Литві зростає число охочих служити у війську: фіксують рекорд
18:22
Володимир Зеленський
Не лише США: Зеленський анонсував зміни послів України у низці держав
18:16
презентація спільного звіту "Поза межами поля бою: Інформаційна війна Росії проти європейського майбутнього України"
РФ використовує Telegram, соцмережі та ШІ, щоб зірвати вступ України до ЄС, – спільний звіт
18:01
Ексклюзив
Саміт НАТО-2026
Реалізація програми НАТО DRONE EDGE неможлива без співпраці з Україною, – Гаврилов
17:47
Зеленський назвав Корецького "найбільш підготовленою людиною для посади прем'єра"
17:34
ЗСУ, Сили оборони, фронт, Генштаб
Бійці "Омеги" знищили ЗРК РФ за $25 млн, ССО підтвердили ураження Балаклавської ТЕС, а на фронті – 73 бої
17:25
Суб'єктний кандидат, чи нова людина від ОП: що говорять про потенційного прем'єра Сергія Корецького та чого чекати від оновленого уряду
17:24
Ексклюзив
Відставка Тараса Качки може бути спробою відтермінування зобов’язань України за "планом Качки-Кос", – Мартина Богуславець
17:22
Петер Сіярто
Ексміністр закордонних справ в уряді Орбана Петер Сіярто влаштувався на роботу до китайців
17:22
Оновлено
Україна ЄС
ЄС та Україна уклали "дронову угоду": фон дер Ляєн у Києві оголосила про додатковий 1 млрд євро на БПЛА
17:01
OPINION
Закон Грема: примусити росіян займатися проблемами власної країни
17:00
Оновлено
Свириденко
Прем'єром буде Корецький. З міністром Федоровим президент ще не визначився
16:59
Оновлено
НБУ змінить напис на купюрі 2000 грн після зауважень про використання шрифту, пов'язаного з росіянкою
16:56
Інфографіка
Кубок світу, чемпіонат світу 2026, ЧС-2026
ЧС-2026: розклад та результати півфінальних матчів
16:48
Дональд Трамп
Трамп вірить, що війна в Україні завершиться за його президентства, та повторив, що "Путін готовий укласти угоду"
16:19
Верховна Рада, голосування
Верховна Рада закликала світ засудити культурний геноцид України з боку Росії
15:47
Інфографіка
Гаррі Кейнн та Леонель Мессі
Мессі проти Кейна та реванш за 1986-й: Англія та Аргентина б'ються за фінал ЧС-2026
15:27
Огляд
Володимир Зеленський та Михайло Федоров
Федоров домагався усунення Сирського, а його аудит виявив перевитрати в Міноборони і ЗСУ на 300 млрд грн, – The Economist
14:43
Ґітанас Науседа
Росія готує провокації у Польщі чи країнах Балтії, - Науседа
14:30
Блюменталь
Сенатори США презентували помʼякшений законопроєкт покійного Грема про санкції щодо РФ
14:17
Княжицький вимагає від влади пояснити причини відставки Кабміну
14:07
Віталій Кім
Віталій Кім може очолити Мінветеранів, - ЗМІ
14:06
Георгій Тихий
Синхронізація політики України та ЄС у шостому переговорному кластері становить 99%, – МЗС
14:03
Сергій Корецький
Корецький під час зустрічі з фракцією окреслив ключові пріоритети роботи, - Данило Гетьманцев
14:01
OPINION
Кому дякувати за дефляцію у червні: як кури наближають НБУ до таргета з інфляції
12:45
ЄС дозволив Україні використовувати частину оборонного кредиту на компоненти для дронів із Китаю
11:56
ЄвропейськийСоюз, ЄС, Европарламент
ЄС продовжив захист для українських біженців, але змінив правила надання статусу
Більше новин