Ексклюзив

Окрему частину з унікальним штатом просто розпорошують у штурмовому полку, - підполковник Співак про ліквідацію другого Інтернаціонального легіону

31 грудня, 2025 середа
13:07

Заступник командира другого Інтернаціонального легіону оборони України Андрій Співак висловився щодо ліквідації таких утворень

Зміст

Свою думку він висловив в етері Еспресо.

Свою думку він висловив в етері Еспресо.

"Я буду казати про свій другий легіон. Це абсолютно самодостатня окрема військова частина підпорядкування командувача Сухопутних військ, тобто, скажімо так, резерв командувача, окрема частина. В нас, крім того, що ми забезпечимо роботу з іноземцями, і ми вміємо, у нас є кваліфікований офіцерський, сержантський, солдатський склад, який вміє управляти іноземцями в бою, це саме головне. Не стільки адмініструвати, а навіть управляти і вести іноземців у бій разом з нашими українськими побратимами і посестрами для того, щоб ефективно знищувати ворога.  Тобто ми в другому легіоні маємо абсолютний ефективну військову частину, яка з початку 23-го року постійно знаходиться в бою, постійно ми виконуємо бойові спеціальні завдання і зараз цю окрему частину з унікальним штатом, на основі якої проводиться експеримент, її просто розпорошують в штаті штурмового полку. Це значить, що команди, екіпажі, вони розбиваються і люди просто розставляються абсолютно рандомно на вільних посадах в штурмовому полку. Проблема в тому, що наш штаб окремої військової частини, експериментальний, він абсолютно не відповідає штату штурмового полку або батальйону, куди нас намагаються примусово перевести. І саме про це ми і говоримо", - сказав він.

Андрій Співак розповів, що командир легіону звертався до Державного бюро розслідувань.

"Більш того, я відповідаю за кожне своє слово, тому що все те, про що я говорю, це факт, і воно задокументовано. І командир легіону звернувся до Державного бюро розслідувань, Спеціалізованої прокуратури в сфері оборони з тим, щоб фактам надали правову оцінку. Я особисто написав дві скарги до військового омбудсмена України пані Решетилової. І вона надіслала перевірку тим фактам порушення прав військовослужбовців під час переведення до цього штурмового полку. З того, що я чув, представники омбудсмана, знов-таки, з того, що я чув, вони були шоковані кількістю порушень, яка зараз відбувається. Тобто можна це змалювати так: ми беремо комп'ютер, який працює, ріжемо його навпіл і на думку командування сухопутних військ ми отримуємо два комп’ютери. Ну, на мою думку і думку будь-якої розумної людини, ми знищуємо цей комп’ютер", - зазначив він.

Після звернень до ДБР командира легіону усунули від виконання посадових обов’язків. 

"Ситуація на сьогодні, після того, як командир легіону подав заяви, звернення до ДБР і Спеціалізованої прокуратури, його тут же усунули від виконання посадових обов'язків. І зараз йому, скажімо так, поставили задачу в протилежному кутку країни до окремого розпорядження. Це номер один. На його місце, знову таки, наказом командувача Сухопутних військ було призначено іншу особу, одного із заступників командира. Цей заступник командира позавчора перебував під шеленим тиском. Його змушували підписати, я називаю їх фіктивними, накази про переміщення особового складу. Тому що вони складені були з порушеннями, а саме військослужбовці, яких переводять, повинні були писати рапорти, погодження. Ніхто їх не писав. А в цьому наказі ці рапорти зазначено. Більш того, там відсутні дати і таке інше, там багато різних порушень. Цей заступник відмовився підписувати цей наказ. Його так само вчора рішенням командувача Сухопутних військ знімають і на його місце призначають бойового офіцера з того штурмового полку, куди нас переводять. І цей бойовий офіцер сьогодні повинен ліквідувати легіон за будь-яку ціну", - вважає він.

Андрієві Співаку це скидається на рейдерську атаку, зауважив він.

"Ну, я вам чесно скажу, ще раз, моя особиста думка, якщо просто дивитися, проводити паралелі, все, що відбувається, це моя особиста думка, я можу помилятися, але воно виглядає як силове захоплення або рейдерська атака, тому що, в принципі, всі етапи того, що відбувається: силовий тиск, примус, моральний тиск, підробка, знов-таки, чому дасть оцінку ДБР, але на мою думку були деякі моменти підробки документів і таке інше. Все це відбувається таким чином. Ціна питання. Саме цікаве, чому це все відбувається. Я вам вам чесно скажу, до буквально чотирьох днів тому, коли почалися оці зміщення командира і дії ТВО, я думав, що це просто була помилка. Да, була зроблена помилка, вони не прорахували, що під час ліквідації або злиття легіонів і переходу їх на штурмові полки, можлива така ситуація, що просто легіони перестануть існувати. На мою думку, тоді вони просто прорахувалися. І проблема була в тому, що за останній місяць командир нашої частини подав сім доповідей на командувача Сухопутних військ. Я особисто спілкувався з першим заступником Міністерства оборони, я особисто писав генералу Сирському, просив про зустріч. Доповідали всім і вся. І в Верховній Раді я був, і командири, нас змусили фактично вийти в медійний простір", - розповів він.

Заступник командира другого Інтернаціонального легіону оборони України наголосив, що рішення проблеми просте: відмінити пункт директиви про ліквідацію, що стосується другого інтернаціонального легіону. 

"Взагалі-то по великому рахунку відмінити ті пункти, які стосуються і першого, і третього легіонів, але вони, на жаль, вже розчинені в штатах цих штурмових полків. Просто відмінити один пункт директиви і це вирішить всі питання. Добре, якщо ми не такі і щось з нами не так, навіщо порушувати закон з цією ліквідацією до 31-го числа, спокійно дайте ще декілька місяців або місяць, розберіться. Нехай пройдуть розслідування. І якщо дійсно в нас потрібно ліквідувати і злити з цим штурмовим полком, буде таке рішення. Ми не відмовлялися і ми постійно виконуємо рішення і накази вищого командування. Ми просто намагаємося достукатися до них. Зараз, чесно кажучи, після оцих останніх подій подій трьох днів, я вважаю, що цілеспрямована акція. Можете рахувати мене параноїком, яка працює лише на руку ворогу. І тому я прошу і звертаюся сам, і звернуся за необхідності і до правоохоронних органів, і до медіа з тим, щоб була надана політична, моральна і правова оцінка діям генерала Сирського - головнокомандувача, міністра оборони пана Шмигаля і генерал-майора Шаповалова, командувача Сухопутних військ. Я думаю, варто подивитися на їхню мотивацію", - додав Андрій Співак.

Теги:
Читайте також:
Київ
+20.6°C
  • Київ
  • Львів
  • Вінниця
  • Дніпро
  • Донецьк
  • Житомир
  • Запоріжжя
  • Івано-Франківськ
  • Кропивницкий
  • Луганськ
  • Луцьк
  • Миколаїв
  • Одеса
  • Полтава
  • Рівне
  • Суми
  • Сімферополь
  • Тернопіль
  • Ужгород
  • Харків
  • Херсон
  • Хмельницький
  • Черкаси
  • Чернівці
  • Чернигів
  • Біла Церква
  • Актуальне
  • Важливе
2026, неділя
21 червня
22:20
Оновлено
Олександр Лукашенко
Зеленський дав диктатору Лукашенку тиждень, щоб зняти ретранслятори
21:51
У ДПСУ назвали найменш завантажені пункти пропуску та найкращі години для виїзду
21:39
Зеленський орден Білого Орла
Польські громадські діячі ініціювали власний орден для Зеленського і українського народу
21:36
Ексклюзив
ілюстративне фото
Через посилення обстрілів зросла кількість заявок на евакуацію з Дніпровщини, - БФ "Схід SOS"
21:02
Типова картина на одній з кримських АЗС (кінець травня 2026 року)
У Криму повністю припинили продаж палива на АЗС, а Севастополь переходить на особливий режим
20:37
Керченський міст
Сили безпілотних систем натякнули, що Керченський міст буде наступною ціллю
20:19
Інтерв’ю
Бен Годжес
Росія нездатна змінити перебіг війни на свою користь, - генерал Годжес
20:01
OPINION
Габсбург у сомбреро, або Недовга кар'єра "запрошеного імператора"
19:38
Петер Мадяр
Заяви прем'єра Угорщини Мадяра проти пришвидшеного вступу України до ЄС: реальна загроза чи самозахист від Орбана
19:09
Інтерв’ю
Нам треба думати хоча б про 100 років наперед, - декан-засновниця бізнес-школи УКУ Опацька
18:55
МЗС України
У МЗС завили, що рішення щодо участі Зеленського в конференції у Гданську ухвалять завтра
18:32
Інтерв’ю
вибух на московькому НПЗ
Росія не має ефективної відповіді на українську тактику ударів по логістиці, - Едвард Лукас
18:15
санкції
У Німеччині і Франції вимагають посилити заходи проти "тіньового флоту" РФ
17:27
Дональд Туск на Мюнхенській безпековій конференції (14.02.2026)
Туск заявив, що подальше заглиблення України і Польщі у конфлікт є стратегічною помилкою
17:01
OPINION
5 міфів та стереотипів про українських біженців за кордоном: по той бік "фоточек на морі і капучино у Парижі"
17:00
Ексклюзив
Україна Польща
Україна і Польща можуть подолати історичні конфлікти, - письменник Лукас
16:44
суд
Суд вирішив стягнути з РФ на користь української агрокомпанії 1,2 млрд грн
16:12
Чарльз ІІІ
Чарльз ІІІ стане першим британським монархом, який оприлюднить особистий податковий рахунок
15:56
Оновлено
Скандальне рішення Навроцького. Реакції в Україні та Польщі
15:46
Оновлено
Атака РФ на Кропивницький
РФ атакувала Україну дронами та артилерією: є загибла, щонайменше 11 поранених, понівечені навчальні заклади, АЗС та житлові будинки
15:23
Швейцарія
Швейцарці не хочуть "вічного нейтралітету": ініціатива, яка б скасувала санкції проти РФ, зазнає поразки, — Bloomberg
15:00
Сейм Польщі
Ексдепутат Сейму Польщі повернув Навроцькому нагороду
14:47
Оновлено
США - Іран
У Швейцарії розпочалися переговори між США та Іраном за посередництва Катару та Пакистану
14:32
погода
Пройдуть дощі і грози. Погода в Україні на 22 червня
14:11
Юрій Ушаков
У РФ заявили, що чекають на реалізацію власних цілей у війні з Україною, а не виконання досягнутих в Анкориджі домовленостей
14:06
дрони ЗСУ
Україна завдяки масованому застосуванню дронів відібрала у Росії головну перевагу у війні, — FT
14:00
OPINION
Золоте руно українського бюджету: як Рада сперечалася про гроші, яких немає
13:35
Ексклюзив
Марш КиївПрайд на захист прав ЛГБТ-спільноти у Києві
У Києві проходить КиївПрайд: учасники вимагають прав для ЛГБТІК-спільноти і відкликання Цивільного кодексу
11:42
Україна все частіше використовує бойових роботів на фронті, - Business Insider
11:27
Ексклюзив
"Найкраща реабілітація — групова терапія": ветерани Третього корпусу відсвяткували Купала разом з родинами
"Найкраща реабілітація — групова терапія": ветерани Третього корпусу відсвяткували Купала разом з родинами
11:01
OPINION
"То його орден. Може дати, може забрати. Може Путіну подарувати..."
10:52
Володимир Гройсман
Експрем'єр Гройсман повернув Лицарський хрест Польщі на знак солідарності з Україною та Зеленським
10:30
Кір Стармер
Прем'єр Британії Стармер у понеділок може піти у відставку
09:50
Оновлено
Чемпіонат світу 2026 з футболу, ЧС-2026 з футболу
ЧС-2026: Нідерланди розгромили Швецію, Німеччина вирвала перемогу над Кот-д'Івуаром, Японія знищила Туніс, а Кюрасао здивувало світ нічиєю з Еквадором
09:29
Оновлено
ЗСУ, Сили оборони, Генштаб, фронт
Україна уразила порти Керчі та "Кавказ", ППО збила 96 БПЛА, знищено 1290 загарбників у 213 боях. Підсумки роботи Сил оборони на ранок 21 червня
08:30
Ексклюзив
росія проти НАТО
Лукас: Путін спробує випробувати НАТО на міцність, але зробить це не так, як очікує Альянс
08:14
Інтерв’ю
Славутич
Острів Славутич. Як місто-супутник ЧАЕС будує енергетичний хаб, який у разі блекауту забезпечуватиме електрикою все місто
08:00
Гарячка "орденопаду". Хто ж вестиме діалог з поляками після кризи?
2026, субота
20 червня
22:25
Петро Порошенко
П'ятий президент України Петро Порошенко теж відмовився від Ордена Білого Орла
22:06
Ексклюзив
лукашенко і путін
Лукашенко і Путін мають визначити, що для них важливіше - радари чи нафтопереробка: Портников про ультиматум Зеленського
Більше новин