
Путін використав стамбульську зустріч для імітації мирного процесу, аби відтермінувати санкції, - Сибіга
Міністр закордонних справ України Андрій Сибіга заявив, що Росія використала нещодавню зустріч у Стамбулі як інструмент внутрішньої пропаганди та імітації мирного процесу. На його думку, справжня мета Кремля — виграти час і відтермінувати запровадження нових санкцій
Про це він написав на своїй сторінці у соцмережі Х.
"Путін використав стамбульську зустріч для внутрішньої пропаганди, а також для імітації мирного процесу, щоб виграти час, відтермінувати дедлайни санкцій. Він намагається виглядати конструктивним, відмовляючись припинити війну. Все інше - вторинне", - наголосив дипломат.
На його переконання, з глобальної точки зору, є лише один вірний індикатор готовності Росії до припинення війни: згода Путіна на безумовне, повне і тривале припинення вогню.
"Дипломати можуть досягти набагато більшого, коли замовкнуть гармати. Путін може зробити це в будь-який час, тому що Україна готова і Україна повністю віддана миру. До того часу ми не можемо вважати, що Росія веде переговори в дусі доброї волі або має серйозні наміри досягти миру", - зауважив Сибіга.
Читайте також: "Тиск на Москву має бути посилений": Сибіга провів телефонну розмову з Каллас після перемовин у Стамбулі
Він закликав міжнародну спільноту "не допустити, щоб зустріч у Стамбулі була використана Росією як привід для продовження агресії".
"І якщо Росія зволікає з оголошенням про припинення вогню, то необхідно застосувати додатковий тиск на Росію, щоб переконати її рухатися до миру. На додаток до 17-го пакету ЄС, який ми вітаємо, можна вжити більше заходів. Обмеження ціни на нафту, ембарго на російські енергоносії в Європі, тіньовий флот, повні секторальні санкції проти всього банківського сектору та центрального банку, а також інші дії з боку Європи, США та інших партнерів", - підкреслив очільник українського зовнішньополітичного відомства.
Окрім економічного тиску, на думку Сибіги, важливо продовжувати зміцнювати обороноздатність України. Це включає надання оборонної допомоги, зміцнення повітряного щита та прямі інвестиції в українську оборонну промисловість.
На завершення, міністр закордонних справ України знову закликав Росію погодитися на повне і тривале припинення вогню, аби "покласти край вбивствам і долучитися до змістовного мирного процесу".
"І це має бути зроблено негайно. Кожен день відмови має посилювати тиск на Москву", - підсумував він.
Перемовини в Туреччині: що відомо
Увечері 14 травня Російська Федерація оприлюднила склад своєї делегації для переговорів з Україною в Стамбулі. Речник російського диктатора Дмитро Пєсков пізніше заявив, що Володимир Путін не буде присутній під час переговорів.
Президент України Володимир Зеленський заявив, що Київ відправить делегацію на переговори з Росією в Стамбулі. Її очолить міністр оборони України Рустем Умєров.
16 травня у Стамбулі пройшла тристороння зустріч делегацій України, США та Туреччини. Після цього відбулися переговори між делегаціями Росії та України. За словами міністра оборони Рустема Умєрова, порушувалося питання обміну полоненими у форматі 1000 на 1000.
Того ж дня Зеленський, канцлер Німеччини, президент Франції та премʼєри Великої Британії й Польщі провели телефонну розмову з американським лідером Дональдом Трампом.
Речник МЗС України Георгій Тихий заявив, що під час переговорів з Росією в Стамбулі російська сторона висунула умови, які Київ вважає неприйнятними.
- Актуальне
- Важливе












