
РФ змінила пріоритети й наступає на Курщині, аби мати сильнішу позицію перед перемовинами, – нардеп Костенко
Донедавна пріоритетом ворога був схід України, нині ж РФ наступає на Курщині, аби мати сильнішу позицію перед початком можливих переговорів щодо миру
Таку думку РБК-Україна висловив член оборонного комітету ВР Роман Костенко.
"Для них це вже політичне питання, вони кидають усе туди (на Курщину, - ред.), вони змінили свої пріоритети. Донедавна для них пріоритет був схід нашої країни, загарбати більше землі, до того як пройде інавгурація", - сказав нардеп.
За його словами, наразі у Кремлі бачать підготовку до мирних перемовин. І саме тому російський диктатор Володимир Путін застосовує всі сили для того, щоб "виштовхати" ЗСУ з Курської області. Курщина для Кремля – розмінна карта на перемовинах.
"Це така політична операція з їхнього боку, щоб закріпити за собою більше можливості торгуватися в тих перемовинах, які, можливо, будуть. Ситуація складна, складнощі вносить погода, там реально зараз таке розпуття, яке змушує нас прив'язуватися до логістичних шляхів, які противник контролює", - сказав Костенко.
Він зауважив, що українські військові у Курській області у досить складних умовах роблять усе, щоб "санітарна зона" на кордоні з Україною залишалася й Росія не могла обстрілювати прикордоння.
Що відомо про операцію на Курщині
Операція Збройних Сил України на Курщині розпочалася 6 серпня 2024 року, коли українські війська перетнули російсько-український кордон поблизу міста Суджа. Це була перша загальновійськова операція ЗСУ на території Росії з початку повномасштабного вторгнення.
Протягом операції українські сили досягли кількох оперативно-тактичних цілей:
- Удалося перешкодити прориву російських військ на території Сумської та Харківської областей.
- Російські війська були змушені відвести значні сили з Донбасу, що зменшило тиск на українські позиції в цих регіонах.
На Курщині, за приблизними оцінками, перебуває близько 60 тис. російських військовослужбовців.
Російські війська намагаються оточити українське угруповання, зокрема намагаючись перехопити трасу, яка з'єднує Суджу з Сумською областю.
14 березня Генштаб заявив, що загроза оточення українських військових на Курщині відсутня.
14 березня президент Володимир Зеленський заявив, що операція ЗСУ в Курській області РФ виконала своє завдання.
15 березня DeepState повідомляв, що російська армія повністю повернула під контроль Суджу Курської області та ще один населений пункт у Суджанському районі.
17 березня міністр оборони України Рустем Умєров заявив, що ЗСУ в Курській області РФ провели передислокацію на вигідніші рубежі оборони, і спростував інформацію про оточення українських військових.



- Актуальне
- Важливе











