Як під час війни укласти декларацію з сімейним лікарем. Роз'яснення МОЗ

Через військову агресію Росії багато українців змушені були покинути свої домівки та переїхати в більш безпечні регіони країни. Частина залишилася, проте втратила зв'язок зі своїм сімейним лікарем. Як у таких випадках отримати безплатну медичну допомогу на "первинці", пояснили в МОЗ

Відповідні роз'яснення опублікували на сайті Міністерстві охорони здоров'я України.

Якщо людина переїхала в інше місто чи область і потребує допомоги сімейного лікаря, вона може звернутися в найближчу амбулаторію або центр первинної допомоги. При цьому нову декларацію укладати не потрібно. Якщо живе там, де й раніше, але її лікар змінив місце проживання і вона втратили з ним зв’язок, може укласти нову декларацію з іншим лікарем.

Для цього на прийом з собою слід принести:

Порядок заповнення й подачі декларацій однаковий як у державних, так і приватних закладах охорони здоров'я, а також якщо сімейний лікар працює як ФОП. Лікар заповнює декларацію на комп'ютері, після чого видруковує її у двох примірниках. Пацієнт перевіряє дані і, якщо все гаразд, один примірник бере собі, інший залишається в медичному закладі.

У МОЗ зазначають: попри війну, послуги, передбачені Програмою медичних гарантій, і надалі залишаються безплатними. Зокрема огляд і консультація лікаря первинної медичної допомоги, аналіз крові, кардіограма, вакцинація, передбачена Національним календарем профілактичних щеплень, "Доступні ліки" та консультації вузьких спеціалістів за направленням лікаря першого контакту.

Стежте за подіями в Україні та світі разом з Еспресо! Підписуйтесь на Telegram-канал: https://t.me/espresotb