Як зберегти тепло в квартирі, якщо немає опалення?

Збереження тепла вдома під час відсутності опалення – це важлива задача, особливо в холодну пору року. Існують перевірені методи, що допоможуть це зробити якнайкраще

Насправді збереження тепла та енергетична ощадливість дуже важливі сьогодні. У багатьох країнах Європи люди навмисне прикручують опалення на мінімум, аби зберегти не лише власні кошти, а також енергетичні ресурси загалом. Тому, використання різних способів утримання тепла в приміщенні, може стати вирішальним у забезпеченні комфорту та економії енергії в холодні місяці.

Як забезпечити комфорт та утримувати тепло в оселі?

Існує низка ефективних способів, що можуть допомогти зберегти тепло вдома під час холодних місяців, особливо якщо немає опалення.

Засоби від протягів

У першу чергу це стосується дверей, адже найбільша витрата тепла йде саме звідти – близько 15%. Експерти радять встановлювати подвійні двері з максимальним рівнем теплоізоляції. Особливу увагу слід приділити дверній коробці та добре загерметизувати її по периметру.

Використовуйте будь-які ущільнювачі та спеціальні стопери, щоб запобігти проникненню холодного повітря через щілини дверей. Захисні поліуретанові утеплювачі можна встановлювати на дверях між кімнатами, аби протяги не «гуляли».

Теж саме стосується і вікон. Хоча в більшості квартир та будинків сьогодні встановлені металопластикові вікна, однак біля підвіконня або самої рами вікна, інколи є щілини. Тому тут також варто використати утеплювачі або звичайну монтажну піну, щоб не випускати тепло.

Запобігання проникненню холоду через вікна, двері та будівельні щілини є дійсно дуже ефективним, ці методи можуть підняти загальну температуру у квартирі на 4-5 градусів Цельсія.

Фото: AliExpress

Теплові завіси та килими

Спеціальні завіси на двері з термоізоляцією можуть допомогти утримати тепло в кімнаті, утворюючи додатковий шар ізоляції. Якщо ви впевнені в тому, що холод у вашу квартиру потрапляє саме через вхідні двері, тоді краще таку завісу розмістити біля входу. Якщо ж ви в цьому не впевнені, тоді краще це буде зробити на дверях в спальню або дитячу кімнату.

Звісно, найкращим, але також і найдорожчим способом є зовнішнє утеплення. Експерти зазначають, що у панельних будинках близько 35% тепла втрачається через зовнішні стіни та підлогу. Однак, цьому можна зарадити. Використання теплих предметів та матеріалів у кімнаті є теж дієвим способом. Килими та товсті покривала, що виконані з щільних текстильних матеріалів, слугують утеплювачами для підлоги та меблів, зменшуючи втрати тепла через них.

Регулювання вентиляції та провітрювань

Контроль провітрювання та вентиляції у квартирі є важливим для збереження тепла в холодний період. Для цього можна скористатися кількома методами. Забезпечте оптимальний рівень вентиляції, провітрюючи приміщення короткочасно, особливо після приготування їжі чи використання душу. Лікарі радять провітрювати приміщення протягом 5-15 хвилин, в залежності від кліматичних умов. Збалансуйте провітрювання, створюючи оптимальну циркуляцію повітря без втрати значної кількості тепла. Якщо у квартирі холодно, не тримайте постійно металопластикові вікна на мікропровітрюванні.

Регулюйте вентиляційні отвори або клапани, щоб уникнути надмірного потоку холодного повітря в приміщення. Згідно з технікою безпеки повністю закривати вентиляцію у квартирі не можна, хоча через неї втрачається близько 30% тепла. Однак, ви можете використовувати картон чи дверцята, аби мінімізувати вплив.

Якщо у вас енергоефективна вентиляційна система, використовуйте вентиляцію з режимом рециркуляції в холодний період при необхідності, щоб зменшити потік холодного повітря.

Фото: Колаж Еспресо TV

Прогрівайте обмежений простір

Якщо ви розумієте, що досягти оптимальної температури в усій квартирі не вийде, тоді ви можете максимально прогріти одну кімнату. Гріючи обмежений простір, ви спрямовуєте тепло туди, де це найбільш необхідно. Використовуйте місцеві джерела тепла, такі як обігрівачі, електричні килими або теплі ковдри, щоб зберігати комфортну температуру в конкретних зонах, де ви перебуваєте в основному. Це дозволить ефективно використовувати енергію та забезпечити оптимальні умови там, де вони потрібні, заощаджуючи при цьому енергію в інших частинах помешкання.

Наприклад, на кухні підігрівати приміщення буде зайвим, адже там повітря прогрівається завдяки електроприладам для приготування їжі. До того ж таку кімнату потрібно частіше провітрювати.

Фото: Freepik

Як зробити ліжко теплим перед сном?

Наведені нижче методи допоможуть підготувати ліжко до сну та зробити його більш затишним і комфортним.

Ну і звісно використовуйте якісні ковдри та правильно вдягніться перед сном. Для того, щоб не замерзнути, важливо дотримуватися правильної послідовності шарів одягу:

Обирайте одяг відповідно до ваших власних вподобань і температури в кімнаті, щоб зробити сон комфортним та затишним.

Фото: Freepik