З чого б це Путін полюбив “продажну дівку” й завалює її грішми?

Віктор Сльозко
7 квітня, 2021 середа
22:01

І чому ми дурні, бідні, та ще й обпльовані Росією з ніг до голови

“Генетика – продажна дівка імперіалізму», - завдяки РІА “Новості” цей науковий вирок приписують академ-інквізитору Трохиму Лисенку, буцімто проголошеному ним на сесії ВАСГНІЛ 7 серпня 1948 року. Хоча насправді фраза належить сатирику Олександру Хазіну й запозичена з його п'єси “Чарівники живуть поруч” (1964), поставленої Ленінградським театром мініатюр під керівництвом Аркадія Райкіна. 

Але Сталін “дівку” не любив саме завдяки Лисенку, котрий клеймив послідовників вченого монаха Менделя й не такими епітетами. Недарма через два дні  після отої сесії ВАСГНІЛ вийшла постанова: “ЦК ВКП(б) вважає неприйнятним, що найважливіші ділянки біологічної науки досі знаходяться в руках антимічурінців-вейсманістів, менделістів-морганістів”. (Зрештою, із вітчизняного сьогодення ненависть саме до “менделістів” виглядає дещо симпатичною)).

Тож генетика в СРСР ходила у повіях аж до початку реабілітації в 1964-у (на що і відгукнулися Хазін та Райкін). Радянське визнання її як науки повернуло молодиці паспорт легальності. Росія після “найбільшої геополітичної катастрофи століття” спершу не мала достатньо грошей на всю фундаментальну науку, а в часи золотого дощу нафтодоларів початку 2000-х воліла угноювати ними потенціальних “їхтамнєтів” аніж яйцеголових. Віднедавна сталося диво: Путін увірував у вчення Менделя-Моргана. Не інакше тому, що воно правильне.

Як повідомляє видання “Медуза”, найближчими роками в Росії на генетику планують витратити до 230 млрд. руб. ($2,98 млрд.), з яких 127 млрд. ($1,65 млрд) піде на прийняту в 2019-му Федеральну науково-технічну програму (ФНТП) розвитку генетичних технологій, а решта - на розробку нових технологій геномного редагування. За реалізацією програми стежить особисто Владімір Путін, а в її розробці беруть участь члени його сім'ї та близькі друзі.

Щоб було зрозуміліше, загальні витрати на всю цивільну науку РФ у поточному році планувались з федерального бюджету на рівні 486 млрд. руб. (трохи більше $6 млрд.)

В РФ полюбляють жахати підданих страшилками. Небувало теплою зимою 2020-го депутат Держдуми Олексій Журавльов камлав, б’ючи в бубен: “Нині Америка у передових технологіях використовує все, що тільки можна. Я певен, це не випадкові кліматичні зміни. Як ми знаємо, вони у В'єтнамі випробовували кліматичну зброю!» Думець навіть викрив мету супостата - зруйнувати в Росії вічну мерзлоту («коли вона попливе, це буде катастрофа!”).

Те ж саме з генетичною зброєю. “Ми створюємо, припустимо, штучну клітину, - залякував президент Наукового Дослідницького Центру (НДЦ) “Курчатівський інститут” Михайло Ковальчук Раду Федерації ще в 2015 році. - І тоді фактично одна клітина, що має генетичний код і саморозвивається, є зброєю масового ураження». На думку курчатівця (випускник Кримського інституту Ігор Курчатов, певне, перекидається в некрополі біля Кремлівської стіни), при бажанні “цю клітину можна буде налаштувати на знищення” конкретного етносу. Якого – сидячий за кремлівським муром “обнульонний” вже зрозумів. І жахнувсь, ніби побачив привида в брудному простирадлi (С). 

Так, ще 30 жовтня 2017-го, на засіданні Ради з розвитку громадянського суспільства і прав людини відбувся цікавий діалог добряче наляканого й геть перестрашеного. Директор Російського громадського інституту виборчого права Ігор Борисов заявляє: якісь особи за допомогою систем відеоспостереження “збирають парсуни російських громадян з невідомими цілями”. Путін: “Ну, парсуни – це ще добре. А ви знаєте, що біологічний матеріал збирається по всій країні? Причому у різних етносів і людей?”

За даними Путіна, біоматеріали з-під росіян “збирають професіонали”. “Ось навіщо це роблять? – інтригував він. – А роблять цілеспрямовано: ми – ось такий-от об'єкт надто великого інтересу!” 

Згодом, у 2018-у, виступаючи на щорічному форумі “Валдай”, Путін знову повернувся до дівки-генетики: нібито на території Грузії вже ведуться дослідження на щурах і собаках; ці досліди буцімто пов’язані з розробкою генетичних препаратів, які здатні вибірково впливати на людей з певної етнічної групи.“Коли це так, то це становить велику загрозу”, - застеріг російський лідер.

Тож відразу після Валдаю він видав указ “Про розвиток генетичних технологій в РФ”, а у квітні 2019-го уряд РФ затвердив вищезгадану ФНТП розвитку генетичних технологій на 2019-2027 роки.

“Самій ідеї не відмовиш в елегантності: беремо особливість геному - так званий маркер (що є у представників одного народу, але немає в іншого) як мішень. І робимо вірус, який вражає лише людей з “мішенню”. Але нездійсненність ідеї в тому, що таких маркерів просто немає”, - розтер на тирсу страшилку про генетичну зброю доктор біологічних наук Олег Балановський, завлабораторією геномної географії Інституту загальної генетики РАН.

Але в генетичну зброю, окрім Михайла Ковальчука, увірував його рідний брат Юрій, найближчий друг Владіміра Путіна, а також помічник президента РФ з питань науки (за сумісництвом, його сусіда по кооперативу “Озеро”) Андрій Фурсенко, в 2004-2012 роках - міністр освіти і науки РФ. Тож в травні 2020-го Путін доручив створити російський банк генетичних даних - “Національну базу генетичної інформації”. І мільярди доларів пішли не в Інститут загальної генетики РАН, а у Федеральний державний бюджетний заклад НДЦ “Курчатівський інститут”.

На відміну од відкритих світу американських і європейських генетичних банків, російський банк генів, швидше за все, буде закритим, адже серед учасників проекту - Федеральна служба безпеки РФ, так офіційно зазначено в документах засідання ради ФНТП. “Нам пояснили, що це на той випадок, якщо ми відрубуємось від світового Інтернету, то в нас буде доступ до своїх “букв”, - натякнув залучений до проекту науковець, котрий – зрозуміло – попросив про збереження інкогніто.

До речі, спочатку під ФНТП закладалось з бюджету 30 млрд. руб., але коли програму віддали курчатівцям, фінансування збільшилось в 4 рази – до, як вже вказувалось, 127 млрд. руб. 

До речі, такому золотому дощу курчатівці мусять вклонитись не тільки нічним примарам Путіна, але й старшій донці президента Марії Воронцовій, ендокринологу за фахом, котра, - раз пішла така п’ян…, боротьба з генетичною зброєю, - взяла участь в проекті й навіть запрацювала над докторською дисертацією “на межі генетики й ендокринології”. Відповідного шарму програмі надає й участь у ній фонду “гаманця Путіна” віолончеліста Ролдугіна й “Роснєфті”, яка виступає “головним партнером”.

…Як відомо, на знак протесту проти занесення генетики в “продажні дівки”  американський генетик Герман Мюллер, лауреат Нобелівської премії, відмовився від звання іноземного члена-кореспондента АН СРСР. Він, як нині Байден Путіна, тільки в іншій класифікації, відверто назвав Лисенка “шарлатаном”, а політику Москви порівняв з підходом до фундаментальної науки у нацистській Німеччині. До нього приєднався колега-британець і також нобелівець Генрі Дейл. За що в СРСР їх проголосили прислужниками расизму та фашизму, “мухолюбами-людиноненависниками”. “Менделівська генетика, євгеніка, расизм та пропаганда імперіалізму є зараз невіддільними”, - такий штамп блукав тоді шпальтами радянських газет. 

Тепер ми дожили до цікавого феномену. Спочатку радянська наука клеймила, шарлатанячи, генетику. А нині Путін, намагаючись виправити “геополітичну катастрофу” й франкенштейнізувати склеєний з обрубків кадавр СРСР, шарлатанить академічну науку, не шкодуючи на це мільярди. 

Мені можуть зауважити (зрештою, не так уже й несправедливо), мовляв, навіщо нам ці новини з Мордору – та нехай вони там б’ються головою об мур, випарюють віслючі сциклини, кристалізують філософський камінь,  започатковують Русіше Аненербе, - нам що до того?

Гай-гай, братове. А чи ми забули про роздуту на всенький світ істерику про “30 лабораторій Пентагону в Україні, які випробовують біологічну зброю”?? Останній скажений припадок відбувся рівно рік тому, в квітні 2020-го. 

Хоча, нагадаю, почалося це ще у 2011 році, коли тодішній головний санітарний лікар РФ Геннадій Онищенко, - за 7 років до Путіна! - заявив: в Грузії й Україні працюють керовані Вашингтоном біологічні лабораторії зі створення біологічної, вірусної й бактеріологічної зброї. У 2015 році цю бздуру повторив вже секретар Радбезу РФ Микола Патрушев. І світ, вже маючи на руках докази, що Кремль і у себе в країні, і на теренах Європи труїть своїх ворогів хімічною зброєю, перемивав кісти Києву. 

Бо в самій Україні про «лабораторії Пентагону» волали «Секретні матеріали» на “1+1”, ZIK, “112.ua”, УНІАН, “Страна.ua”, на сайті партії “Опозиційна платформа - За життя” звертався до президента й керівників МОЗ, СБУ і прем'єр-міністра Віктор Медведчук, кувікали “слуги наріду” Олександр Дубинський та Андрій Портнов і т.д. 

Можна сказати, у відповідь нещодавно в Україні створено Міжнародний центр протидії дезінформації на базі РНБО. На презентації якого днями було офіційно окреслено “схему роботи”: “Збір інформації – аналіз інформації – реагування”. І це при тому, що за даними віце-голови виконкому Комітету реформ Нацради реформ Олександра Ольшанського у нас зараз активно працює від 8-и до 12-и (!) моніторингових сервісів.

Щоб оцінити їхню роботу, варто лише зайти в Google й забити “лабораторії Пентагону в Україні”. В російськомовному сегменті вам вивалиться 100500 сторінок російського наративу: “Как амеріканци прєвратілі Украіну в полігон по проізводству біологіческаго оружія”. В англомовному першою позицією, треба визнати, стоїть офіційне пояснення американської амбасади в Києві, але вже на другій позиції - US has secret biological laboratories in Ukraine (“США мають секретні біологічні лабораторії в Україні”) від 112.international.

Навіть в україномовному сегменті на перших позиціях – тиражування фейку російськими пропаганд-медіа, і лише згодом розміщена стаття ресурсу “Детектор Медіа”, де подається детальне, зрозуміле навіть для клінічних ідіотів розжовування: чому це фейк, звідки цей фейк, кому він на користь і як усе було насправді. А оте “збір інформації – аналіз інформації – реагування” - це примітивне відбріхування. Яке лише луною підсилюватиме всесвітню, навальну, масовану брехню Кремля (он, свіже обурення нашого посла в Відні з приводу використання австрійською газетою терміну «громадянська війна в Україні»).  

Відгавкуванням ще не виграно жодної війни. 

Що робити? В якості прикладу і з огляду на обсипувану Путіним діамантами “дівку”, медіа-простір мав би вже здригатися інспірованими нами новинами на кшталт: “Путінська Росія хоче втілити в життя те, що не вдалось Третьому рейху, - вивести арійську расу за допомогою генного редагування людських ембріонів”.  І нехай тоді русо-медіа-пропагандісто одбріхуються, бакланячи з вибалушеними баньками “нас там нєт і нє стояло!”

Номінальні підстави? В розробці Федеральної програми розвитку генетичних технологій брав активну участь молекулярний біолог, проректор Російського національного дослідницького медичного університету ім. Пирогова Денис Ребриков, котрого навіть недобиті земляки-генетики вважають Лисенком навиворіт. Бо він всерйоз хоче продовжити справу китайського вченого Хе Цзянькуя, що в 2018-у першим в світі прицільно відредагував геном ембріонів людських близнюків, за що, до речі, загримів на три роки до буцегарні. (“Це навіть не безумство, це гібрид божевілля і Герострата”, - так відреагував на досліди Цзянькуя відомий генетик Федір Урнов з  Каліфорнійського університету Берклі).

Але в Росії, де в “етапи длінниє» шурують навіть за перепост у Фейсбуці, Ребриков збирався редагувати геном майбутньої дитини подружжя зі спадковою глухуватістю. На щастя, пара в останній момент відмовилась, але Ребрикова не посадили, а поставили очолювати лабораторію редагування генома в Науковому центрі акушерства, гінекології та перинатології імені Кулакова, і він з нетерпінням чекає прийняття закону про біоетику, який зараз активно обговорюється в РФ. І не треба забувати, що на редагування генома Путін не пошкодував 103 млрд. руб. ($1,03 млрд.).

Тож ще раз: збір – аналіз – реагування на фейки агресора – це поведінка “тєрпіли”.  А в інформаційній війні немає жодного “інформаційного НАТО”, нам тут ніхто не допоможе, окрім нас самих.

Читайте також:
Дар’я Білодід
16 квітня, 2021 п'ятниця
Українка Білодід знялась з фіналу чемпіонату Європи з дзюдо
Володимир Зеленський
16 квітня, 2021 п'ятниця
Зеленський: Мені здається, я знаю, чого прагне Путін, але я не хотів би його підштовхувати
паска
Автор Тетяна Зінченко
16 квітня, 2021 п'ятниця
10 найсмачніших українських пасок: рецепти, поради, натхнення!
Київ
+5
 • Київ
 • Львів
 • Вінниця
 • Дніпро
 • Донецьк
 • Житомир
 • Запоріжжя
 • Івано-Франківськ
 • Кропивницкий
 • Луганськ
 • Луцьк
 • Миколаїв
 • Одеса
 • Полтава
 • Рівне
 • Суми
 • Сімферополь
 • Тернопіль
 • Ужгород
 • Харків
 • Херсон
 • Хмельницький
 • Черкаси
 • Чернівці
 • Чернигів
 • USD 27.84
  Купівля 27.84
  Продаж 28.08
 • EUR
  Купівля 33.2
  Продаж 33.62
 • Актуальне
 • Важливе
2021, неділя
18 квітня
09:20
Костянтин Єлісєєв
Єлісєєв: Дзвінок Байдена до Зеленського – це заслуга Путіна
08:30
Ексклюзив
полігон
Як нардеп-"слуга" прихватизував частину військового полігону
08:22
Іскандер-М
Росія таємно націлила ракети на Німеччину, - міністерка оборони ФРН
08:00
Шостий енергоблок Запорізької АЕС вийшов у плановий ремонт
08:00
Ексклюзив
КрАЗ
Чому держава імпортує військову техніку й доводить до банкрутства український "КрАЗ", – розслідування журналістів "Еспресо"
07:52
Ексклюзив
Потрібно вже зараз у низці областей впроваджувати воєнний стан і комендантську годину, - Безсмертний
07:21
Ексклюзив
На столичному Лісовому масиві зарізали продавця квітів
2021, субота
17 квітня
22:56
Ексклюзив
Ахтем Чийгоз
На Півдні України посилюють сепаратистські настрої, – Чийгоз
22:50
Братислав Живкович (третій ліворуч) зі своїми бойовиками в Криму. Весна 2014 року
Серби готуються знову їхати воювати проти України, бо дотепер жодного з них не було засуджено, - Balkan Insight
22:45
Шахтар - Динамо, матч чемпіонату України
УПЛ: Який вигляд має турнірна таблиця після перемоги "Динамо" над "Шахтарем"
22:25
Ілон Маск
Маск виграв тендер NASA на доставку астронавтів на Місяць
22:18
Ексклюзив
Денис Казанський
Росія й далі буде воювати руками найманців з Л/ДНР, підставлятися й відкрито нападати на Україну Кремль не стане, – Казанський
22:07
Ексклюзив
генерал Забродський
Верховний головнокомандувач має чітко сказати: "ні, ми будемо битися", – Забродський
22:01
Агенти ГРУ Петров та Боширов
Чехія вислала 18 російських дипломатів та оголосила в розшук агентів ГРУ Петрова та Боширова
21:45
Яворів. 17 квітня 2021 року
В Україну прибули на ротацію 200 американських військових
21:30
В Білорусі пустіють полиці державних крамниць. ФОТО
21:20
Інфографіка
Шахтар - Динамо, матч чемпіонату України
"Динамо" перемогло "Шахтар" та наблизилося до золота чемпіонату України
21:00
Ексклюзив
Михайло Забродський
Санкційний і дипломатичний тиск на Росію не виключає застосування воєнної сили, – генерал-лейтенант Забродський
20:52
Олександр Лукашенко
Лукашенко заявив, що американські спецслужби готували замах на нього та його дітей
20:50
Костянтин Єлісєєв
Доля безпеки в Європі сьогодні вирішується в Україні, – Єлісєєв
20:27
Олексій Навальний
Лікарі заявили, що Навальний перебуває у критичному стані
20:07
Олександр Сосонюк
ФСБ оприлюднила відео затримання українського консула у Санкт-Петербурзі
20:00
Цей день в історії: народився В'ячеслав Липинський, на Донбасі окупанти закатували українських патріотів Володимира Рибака та Юрія Поправку
19:34
Королева Єлизавета II
У Великій Британії поховали принца Філіпа
19:11
Трагічні антирекорди. Від початку квітня в Україні щодня вмирає від коронавірусу близько 400 людей
18:52
Ворскла - Зоря, матч чемпіонату України
"Ворскла" розбила "Зорю" в чемпіонаті України, Кулач зробив хет-трик
18:45
Любомир Сеник
У Львові на 91-му році життя помер літературознавець Любомир Сеник
18:33
зона ООС
17 квітня на фронті: окупанти поранили українського військового
18:12
Посольство Росії у Києві
МЗС висилає з України старшого дипломата посольства Росії
18:00
Біблія в перекладі Нового світу
На Кубані суд постановив знищити "неправильний" переклад Біблії
17:55
НЛО
Пентагон підтвердив справжність відео із НЛО, знятого ВМС США
17:31
принц Філіп
Британська королівська родина оприлюднила унікальні кадри на згадку про принца Філіпа
17:15
Меркель, Путін, Макрон
Макрон після зустрічі із Зеленським проведе розмову з Путіним
17:10
Леонід Кравчук
Якщо Росія не зупиниться, її чекає доля СРСР, – Леонід Кравчук
16:56
Анатолій Нурієв
"Десна" сенсаційно програла "Минаю" в чемпіонаті України
16:32
мзс Росії
Росія висилає незаконно затриманого у Санкт-Петербурзі українського консула
16:16
Еммануель Макрон та Володимир Зеленський
Макрон буде схиляти Зеленського до плану Кремля: приєднання ОРДЛО до України на умовах Росії й подача води в Крим, – Піонтковський
16:01
Віталій Миколенко
"Шахтар" - "Динамо": де та коли дивитись вирішальний матч чемпіонату України
15:57
Церемонія прощання із принцом Філіпом
У Великій Британії відбувається церемонія прощання із принцом Філіпом
15:28
Себастьян Курц
Курц запропонував Путіну та Байдену влаштувати зустріч у Австрії
Більше новин