За лаштунками Netflix, у китайському полоні, на шляху до мільйона – 5 книг про те, як не прожити своє життя хибно

Ділячись інсайтами про особливості людської психології у поєднанні з практичними техніками різних філософських шкіл і прогресивними методиками, автори цих книжок пропонують нові шляхи до спокійної й непідвладної зовнішнім чинникам життєвої втіхи і процвітання. Завдяки їх порадам можна дізнатися, як зосередити увагу і зусилля на речах і подіях, на які можете реально впливати.


Рід Гастінгс, Ерін Маєр. Netflix і культура інновацій. - Х. : Віват, 2021

До Netflix щороку хоче долучитися безліч фахівців, а вже сформована команда - лояльна, щаслива та ефективна. Кажуть, у Netflix немає чітких правил, проте кожен виконує завдання максимально якісно, тож автори книжки проаналізували історію успіху цієї компанії й визначили, чому бізнесів багато, але інноваційними та прогресивними серед них стають одиниці. Виявляється, секрет Netflix - у людях: уся команда працює злагоджено тільки тоді, коли кожен її учасник почувається комфортно і знає, що він - важливий елемент системи, а не абстрактна робоча одиниця. У цій книжці ви знайдете поради, як створити компанію, у якій хочеться працювати та впроваджувати інновації. Крім того, ви дізнаєтеся про залаштунки роботи в найбільшому стримінговому сервісі, який досягнув неабияких успіхів завдяки унікальній корпоративній культурі. "Люблять Netflix і працівники, - свідчать автори. - Згідно з результатами опитування 2018 року, що його провів Hired (сервіс пошуку роботи для талановитих айтівців), Netflix став компанією, де ІТ-працівники найбільше хотіли б працювати. Водночас Netflix випередив Google (2-е місце), компанію Tesla Ілона Маска (3-є місце) та Apple (6-е місце). Того-таки 2018 року сайт пошуку роботи Comparably уклав рейтинг "Найщасливіший працівник", ґрунтуючись на понад п’яти мільйонах анонімних відгуків працівників із сорока п’яти великих американських компаній. У цьому рейтингу Netflix посів друге місце за кількістю щасливих працівників серед кількох тисяч учасників".




Гарро фон Зенґер. 36 стратегем для керівника. – Х.: Фабула, 2021

Автор цієї книжки вкотре нагадує, що зараз усі ми – заручники потужної китайської економічної експансії, і не лише економічної. Але чи в змозі ми щось цьому протиставити? Виявляється, так. Переграти опонента можна, якщо добре його вивчити. І в цьому нам допоможуть два чинники. По-перше, самі китайці, які вже близько трьох тисяч років вибудовують свою поведінку згідно з давнім військовим трактатом "Тридцять шість стратегем" - зібранням таємних стратегічних прийомів і системою непрямих тактичних кроків для досягнення прихованої мети, отримання переваги і перехоплення ініціативи. А по-друге, автор цієї книжки - чудовий швейцарський синолог, зокрема дослідник давньокитайської військової стратегії, котрий розтлумачить нам кожну стратегему. Тож ми отримаємо певний алгоритм поведінки для досягнення мети або вирішення будь-якої задачі з обов’язковим урахуванням особливостей об’єкта та ситуації. Загалом цікаво, пізнавально, захоплююче.




Вільям Б. Ірвін. Жити змістовно. Філософія радості від античних стоїків. – К.: Yakaboo Publishing, 2021

"Чому важливо цю філософію мати? – перепитує автор книжки. - Бо без неї ви ризикуєте прожити життя хибно - попри всю свою діяльність, попри всі приємні розваги й манівці, якими насолоджуватиметеся, ви зрештою проживете негідне життя. Тобто ви ризикуєте на смертному одрі, озираючись назад, усвідомити, що змарнували свій єдиний життєвий шанс. Замість витратити життя на пошук і втілення чогось справді цінного, ви розтринькали його, бо дозволили собі відволіктися на різноманітні брязкальця, що підкидають нам на цій дорозі". Таким чином, перед нами несподівано свіжий підхід до стоїцизму. Автор демонструє, як давня антична філософія може поліпшити наші життя в сучасному світі. Ділячись інсайтами про особливості людської психології в поєднанні практичними техніками стоїків, він пропонує новий шлях від хронічної невдоволеності, до спокійної й непідвладної зовнішнім чинникам життєвої втіхи. Ви довідаєтесь, як позбутися занепокоєння, відпустити минуле та зосередити увагу і зусилля на речах і подіях, на які можете реально впливати. Автор торкається тем роботи з образою, скорботою, старішанням та оманливими спокусами слави і статків, пропонуючи стати вдумливими спостерігачами життя.



Гел Елрод, Девід Озборн, Онорі Кордер. Чудовий ранок мільйонерів. Як не проспати своє багатство. – К.: Наш Формат, 2021

Автори цієї книжки на прикладі життя багатьох зірок з’ясовують, чи справді зв’язок між графіком і статками такий сильний? Які звички й риси роблять людей багатіями? Як ставити цілі по-мільйонерськи? Так само нам покажуть неочевидну залежність між ранковими пробудженнями й доходами і надихнуть діяти. З одного боку, зрозуміло, що варто прокидатися перед роботою у радісному передчутті. Але кожен день не буде легким та святковим, бо це міф, як зауважують автори. Навіть у найуспішніших людей на планеті, які люблять те, що роблять, бувають важкі дні. Бути захопленими своєю справою - означає розуміти, що у вас є пальне для подорожі й вам не бракує натхнення для наполегливої праці й безперервного самовдосконалення. Без цієї рушійної сили ви навряд чи протримаєтеся в обраній сфері достатньо довго, щоб розбагатіти. Тож ця книжка, без сумніву, для того, хто хоче дізнатися про основні практики, які застосовують у житті заможні люди, а також здобути навички, необхідні для того, щоб стати "жайворонком".




Вівек Мурті. Самотність. Сила людських стосунків. – К.: Лабораторія, 2020

Загальновідомо, що іноді люди почуваються все більш самотніми, навіть якщо сучасні технології покликані нас об’єднати. Спитаймося, чому? Автор цієї книжки вирішив дослідити проблему, опитав багатьох людей, які почуваються самотніми, і визначив, що стоїть в основі цього болючого стану та як його можна подолати. У своїй книзі він вмістив справжні життєві історії про те, як в основі депресивних розладів, жорстоких вчинків, залежностей, стресових ситуацій вдома і на роботі стоїть саме самотність, покинутість і бажання, щоб тебе помічали. Утім, іноді дослідження самотності призводить ще й до інших результатів. "Я справді багато дізнався про значну поширеність самотності, але водночас не менше інформації почерпнув про цілющу силу зв'язку між людьми, - зауважує автор. - Наприклад, у Оклагомі я познайомився з групою підлітків - корінних американців, які через свою ідентичність почувалися розгублено. Їм здавалося, що зовнішній світ забув про них, тому вони створили програму "Я індіанець", аби зміцнити відчуття культури й належності у своїх однолітків і зменшити ризик алкота наркозалежності. Я бачив, як проявляється сила зв'язку в колі підтримки, сформованому батьками Нью-Йорка, чиї діти потерпають від залежності.