За лаштунками Netflix, у китайському полоні, на шляху до мільйона – 5 книг про те, як не прожити своє життя хибно

Ігор Бондар-Терещенко
21 травня, 2021 п'ятниця
07:00

Ділячись інсайтами про особливості людської психології у поєднанні з практичними техніками різних філософських шкіл і прогресивними методиками, автори цих книжок пропонують нові шляхи до спокійної й непідвладної зовнішнім чинникам життєвої втіхи і процвітання. Завдяки їх порадам можна дізнатися, як зосередити увагу і зусилля на речах і подіях, на які можете реально впливати.


Рід Гастінгс, Ерін Маєр. Netflix і культура інновацій. - Х. : Віват, 2021

До Netflix щороку хоче долучитися безліч фахівців, а вже сформована команда - лояльна, щаслива та ефективна. Кажуть, у Netflix немає чітких правил, проте кожен виконує завдання максимально якісно, тож автори книжки проаналізували історію успіху цієї компанії й визначили, чому бізнесів багато, але інноваційними та прогресивними серед них стають одиниці. Виявляється, секрет Netflix - у людях: уся команда працює злагоджено тільки тоді, коли кожен її учасник почувається комфортно і знає, що він - важливий елемент системи, а не абстрактна робоча одиниця. У цій книжці ви знайдете поради, як створити компанію, у якій хочеться працювати та впроваджувати інновації. Крім того, ви дізнаєтеся про залаштунки роботи в найбільшому стримінговому сервісі, який досягнув неабияких успіхів завдяки унікальній корпоративній культурі. "Люблять Netflix і працівники, - свідчать автори. - Згідно з результатами опитування 2018 року, що його провів Hired (сервіс пошуку роботи для талановитих айтівців), Netflix став компанією, де ІТ-працівники найбільше хотіли б працювати. Водночас Netflix випередив Google (2-е місце), компанію Tesla Ілона Маска (3-є місце) та Apple (6-е місце). Того-таки 2018 року сайт пошуку роботи Comparably уклав рейтинг "Найщасливіший працівник", ґрунтуючись на понад п’яти мільйонах анонімних відгуків працівників із сорока п’яти великих американських компаній. У цьому рейтингу Netflix посів друге місце за кількістю щасливих працівників серед кількох тисяч учасників".
Гарро фон Зенґер. 36 стратегем для керівника. – Х.: Фабула, 2021

Автор цієї книжки вкотре нагадує, що зараз усі ми – заручники потужної китайської економічної експансії, і не лише економічної. Але чи в змозі ми щось цьому протиставити? Виявляється, так. Переграти опонента можна, якщо добре його вивчити. І в цьому нам допоможуть два чинники. По-перше, самі китайці, які вже близько трьох тисяч років вибудовують свою поведінку згідно з давнім військовим трактатом "Тридцять шість стратегем" - зібранням таємних стратегічних прийомів і системою непрямих тактичних кроків для досягнення прихованої мети, отримання переваги і перехоплення ініціативи. А по-друге, автор цієї книжки - чудовий швейцарський синолог, зокрема дослідник давньокитайської військової стратегії, котрий розтлумачить нам кожну стратегему. Тож ми отримаємо певний алгоритм поведінки для досягнення мети або вирішення будь-якої задачі з обов’язковим урахуванням особливостей об’єкта та ситуації. Загалом цікаво, пізнавально, захоплююче.
Вільям Б. Ірвін. Жити змістовно. Філософія радості від античних стоїків. – К.: Yakaboo Publishing, 2021

"Чому важливо цю філософію мати? – перепитує автор книжки. - Бо без неї ви ризикуєте прожити життя хибно - попри всю свою діяльність, попри всі приємні розваги й манівці, якими насолоджуватиметеся, ви зрештою проживете негідне життя. Тобто ви ризикуєте на смертному одрі, озираючись назад, усвідомити, що змарнували свій єдиний життєвий шанс. Замість витратити життя на пошук і втілення чогось справді цінного, ви розтринькали його, бо дозволили собі відволіктися на різноманітні брязкальця, що підкидають нам на цій дорозі". Таким чином, перед нами несподівано свіжий підхід до стоїцизму. Автор демонструє, як давня антична філософія може поліпшити наші життя в сучасному світі. Ділячись інсайтами про особливості людської психології в поєднанні практичними техніками стоїків, він пропонує новий шлях від хронічної невдоволеності, до спокійної й непідвладної зовнішнім чинникам життєвої втіхи. Ви довідаєтесь, як позбутися занепокоєння, відпустити минуле та зосередити увагу і зусилля на речах і подіях, на які можете реально впливати. Автор торкається тем роботи з образою, скорботою, старішанням та оманливими спокусами слави і статків, пропонуючи стати вдумливими спостерігачами життя.Гел Елрод, Девід Озборн, Онорі Кордер. Чудовий ранок мільйонерів. Як не проспати своє багатство. – К.: Наш Формат, 2021

Автори цієї книжки на прикладі життя багатьох зірок з’ясовують, чи справді зв’язок між графіком і статками такий сильний? Які звички й риси роблять людей багатіями? Як ставити цілі по-мільйонерськи? Так само нам покажуть неочевидну залежність між ранковими пробудженнями й доходами і надихнуть діяти. З одного боку, зрозуміло, що варто прокидатися перед роботою у радісному передчутті. Але кожен день не буде легким та святковим, бо це міф, як зауважують автори. Навіть у найуспішніших людей на планеті, які люблять те, що роблять, бувають важкі дні. Бути захопленими своєю справою - означає розуміти, що у вас є пальне для подорожі й вам не бракує натхнення для наполегливої праці й безперервного самовдосконалення. Без цієї рушійної сили ви навряд чи протримаєтеся в обраній сфері достатньо довго, щоб розбагатіти. Тож ця книжка, без сумніву, для того, хто хоче дізнатися про основні практики, які застосовують у житті заможні люди, а також здобути навички, необхідні для того, щоб стати "жайворонком".
Вівек Мурті. Самотність. Сила людських стосунків. – К.: Лабораторія, 2020

Загальновідомо, що іноді люди почуваються все більш самотніми, навіть якщо сучасні технології покликані нас об’єднати. Спитаймося, чому? Автор цієї книжки вирішив дослідити проблему, опитав багатьох людей, які почуваються самотніми, і визначив, що стоїть в основі цього болючого стану та як його можна подолати. У своїй книзі він вмістив справжні життєві історії про те, як в основі депресивних розладів, жорстоких вчинків, залежностей, стресових ситуацій вдома і на роботі стоїть саме самотність, покинутість і бажання, щоб тебе помічали. Утім, іноді дослідження самотності призводить ще й до інших результатів. "Я справді багато дізнався про значну поширеність самотності, але водночас не менше інформації почерпнув про цілющу силу зв'язку між людьми, - зауважує автор. - Наприклад, у Оклагомі я познайомився з групою підлітків - корінних американців, які через свою ідентичність почувалися розгублено. Їм здавалося, що зовнішній світ забув про них, тому вони створили програму "Я індіанець", аби зміцнити відчуття культури й належності у своїх однолітків і зменшити ризик алкота наркозалежності. Я бачив, як проявляється сила зв'язку в колі підтримки, сформованому батьками Нью-Йорка, чиї діти потерпають від залежності.

 
Читайте також:
гроза
12 червня, 2021 субота
Синоптик Наталка Діденко попередила про похолодання та грози
Збірна України, форма
10 червня, 2021 четвер
Жодна країна в світі не звертає на неї уваги, тільки ми збожеволіли вже, - російський депутат про нову форму України
Наталка Діденко
10 червня, 2021 четвер
Україну накриють грозові дощі та поривчастий вітер, - синоптик Наталка Діденко
Київ
+16
 • Київ
 • Львів
 • Вінниця
 • Дніпро
 • Донецьк
 • Житомир
 • Запоріжжя
 • Івано-Франківськ
 • Кропивницкий
 • Луганськ
 • Луцьк
 • Миколаїв
 • Одеса
 • Полтава
 • Рівне
 • Суми
 • Сімферополь
 • Тернопіль
 • Ужгород
 • Харків
 • Херсон
 • Хмельницький
 • Черкаси
 • Чернівці
 • Чернигів
 • USD 26.91
  Купівля 26.91
  Продаж 27.14
 • EUR
  Купівля 32.62
  Продаж 33.03
 • Актуальне
 • Важливе
2021, субота
12 червня
23:52
Бельгія - Росія, Євро-2020
Бельгія принизила Росію на Євро-2020
22:48
Джефф Безос
За космічний політ з мільярдером Безосом заплатили $28 млн
22:29
Данія - Фінляндія, Євро-2020
Данія програла Фінляндії у матчі Євро-2020, який ледве не завершився трагедією з Еріксеном

Опитування

Чи піде Байден на поступки Путіну?
22:00
Ексклюзив
ветерани АТО
Совкове законодавство України не дає можливості отримати громадянство навіть ветеранам російсько-української війни
21:57
Ексклюзив
соціологія
Кількість українців, які вважають РФ агресором, зросла, вперше показник перевалив за 50%, – соціолог Петро Бурковський
21:44
Дайвер
У США дивом врятувався дайвер, який побував у пащі кита
21:26
Ексклюзив
Ганна Гопко
Усе задля експансії: раніше Кремль дискредитував ПАРЄ, тепер же взявся за УЄФА, – Гопко
21:19
Збірна Данії, Крістіан Еріксен
Матч Євро-2020 Данія - Фінляндія, який зупинили через втрату свідомості Еріксеном, дограють сьогодні, - УЄФА
20:52
Крістіан Еріксен
В УЄФА розповіли про стан футболіста Еріксена, який знепритомнів під час матчу Євро-2020
20:30
Пулітцерівська премія
Оголошено лауреатів Пулітцерівської премії
20:09
Крістіан Еріксен знепритомнів на полі
Матч Євро-2020 Данія - Фінляндія перервано через втрату свідомості футболістом, лікарі застосували на полі дефібрилятор
20:00
Джо Байден та Ангела Меркель (праворуч)
Меркель та Байден наполягають на збереженні транзиту газу Україною після запуску "Північного потоку-2"
19:37
Барбора Крейчикова
Кривдниця Світоліної перемогла росіянку у фіналі Ролан Гаррос
19:17
Єлизавета II
Єлизавета II посвятила у лицарі розробників вакцини AstraZeneca
18:56
водоспад
Біля водоспаду на Львівщині, де нещодавно сталася трагедія, ввели нові правила поведінки
18:52
українські фанати
У МОЗ назвали умову відвідин українськими фанами матчів збірної України на Євро-2020
18:33
Анналена Бербок
У Німеччині "зелені" затвердили кандидата на посаду канцлера
18:14
ООС
12 червня на фронті: окупанти 5 разів порушили "режим тиші"
17:55
Гарет Бейл (праворуч) та Граніт Джака
Швейцарія не втримала перемогу над Уельсом на Євро-2020
17:29
Роман Протасевич
Батьки Протасевича благають Меркель допомогти врятувати сина
17:07
Джо Байден
У Білому домі підтвердили, що Байден не проводитиме спільної з Путіним пресконференції у Женеві
16:51
Бельгія -росія
У львівській фан-зоні обіцяють ще по 300 кухлів пива після третього гола у ворота Росії
16:49
вакарчук з дружиною
Вакарчук оголосив про розлучення після 20 років шлюбу
16:34
Цей день в історії: вирок Аль Капоне, боротьба з "неробами" в УРСР та президентство Єльцина
16:19
Збірна України, форма
Росія тиснула на УЄФА із вимогою заборонити форму збірної України за допомогою спонсорського контракту "Газпрому", - Bild
15:51
гроза
Синоптик Наталка Діденко попередила про похолодання та грози
15:43
вакарчук з дружиною
Були разом понад 20 років: Святослав Вакарчук розійшовся з дружиною
15:36
путін
Путін втратив Україну й Закавказзя: омріяний “русскій мір” провалюється, – Піонтковський
15:21
Ярослав Амосов (праворуч)
Український боєць MMA вперше в історії став чемпіоном Bellator
14:54
В глушині, вночі, в автівці. На Рівненщині фельдшерка прийняла пологи після 20 км бездоріжжя
14:30
Оприлюднено світлини сестри Степана Бандери після повернення з ГУЛАГу
14:20
Ганна Гопко
"Чому за 30 років незалежності Медведчук досі не сидить за ґратами", − Ганна Гопко
14:10
Анонс
Добровольці з "Азову" запрошують відсвяткувати День визволення Маріуполя
13:57
форус ветеранок у львові
У Львові розпочався Форум ветеранОК
13:54
"Я люблю його творчість з дитинства". Молодша на 29 років нова дружина Віктора Павлика розповіла про їхні відносини
13:32
ООС
Стало відоме ім'я військового, який загинув на Донбасі
13:31
США нададуть ЗСУ радіоелектронне обладнання
13:15
Життя за Батьківщину віддав воїн із Закарпаття
13:02
Михайло Цимбалюк
"Якщо "ніжки" прослуховувань ростуть з теперішньої влади, то щоб вона часом не вийшла на себе", − Михайло Цимбалюк
13:00
Коли Путіна запитали про вбитих ним опонентів, він став висміювати американського журналіста
Більше новин