Захворювання сітківки ока

Навіть стовідсотковий зір з віком починає погіршуватися, тому важливо при мінімальному дискомфорті звернутися до офтальмолога, щоб вчасно виявити проблему

Кожна складова ока важлива. Захворювання сітківки займають четверте місце серед усіх очних патологій. І якщо вчасно не почати лікування, це може призвести до сліпоти. Проте, на жаль, проблеми зору може спровокувати також загострення супутніх хвороб, і пацієнти звертають увагу на симтоми, коли вже пізно. 

Тетяна Жмурик - директорка медичного центру Ochi Clinic:

"Якщо людина страждає на діабет і вона має прояви діабетичної ретинопатії, то спочатку ці симптоми вона взагалі не відчуває. І починає відчувати ці симптоми вже на пізніх стадіях захворювання".


Такі приклади дуже часті у практиці офтальмологів. Тому так важливо, проходити планові профілактичні огляди, а також звертати увагу навіть на мінімальні симптоми.

 Дмитро Жмурик - головний лікар медичного центру Ochi Clinic:

"Якщо це регматогенне відшарування сітківки, то перші прояви - це спалахи, з'являється така пляма, яка поступово насувається знизу ока. Якщо це діабет, то першими проявами, крім спалахів, мушки, які літають перед очима".




Найчастіше захворюванням сітківки передують, хронічні проблеми з організмом, або травми. У сучасному світі, методів лікування офтальмологічних захворювань є безліч. Проте вони будуть ефективними лише при вчасному виявлені проблеми.

Дмитро Жмурик - головний лікар медичного центру Ochi Clinic, розказав про основні методи лікування захворювань сітківки:

"В лікування макулодистрофії, при початковій стадії, ми застосовуємо інтравітреальне, тобто безпосередньо в зону сітківки, вводимо спеціальні препарати - це так звана антифриз терапія. А якщо це вже не допоможе, то виконуємо факельну лазерну коагуляцію. Тобто при захворюванні сітківки ми також використовуємо лазерні методи лікування. Але якщо всі ці методи, консервативні, не допомагають, то тоді можливе хірургічне лікування сітківки".


За словами лікаря, вітреоретинальна хірургія - це дуже складна операція, яка потребує високої професійної підготовки фахівця та якісного коштовного обладнання. Тому для збереження зору, такий метод лікування, може обійтися в копієчку, а можна просто вчасно проходити діагностику зору.



Тетяна Жмурик - директорка медичного центру Ochi Clinic, розповіла як проходить офтальмологічна діагностика:

"Важливо щоб пацієнти спостерігалися в умовах сучасних клінік, адже там якісне обладнання. Комплексна діагностика включає перевірку гостроти зору, вимірювання внутрішньо очного тиску, оптичну когерентну томографію, яка дозволяє побачити всі шари сітківки їх стан, виявити якісь проблеми з сітківкою, які не може побачити лікар".


Отож, профілактичний огляд та діагностика зору - це просто та безболісно. А найголовніше - це дарує вам впевненість у вашому здоров'ї. 

Детальніше про захворювання сітківки та методи лікування, дивіться у програмі PROздоров’я з Іриною Коваль: