Запропонована урядом накопичувальна пенсійна система є недоречною і призведе до збільшення дефіциту пенсійного фонду, – Несходовський

Економіст, директор Інституту соціально-економічної трансформації Ілля Несходовський вважає, що пропозиція Кабінету міністрів України щодо запровадження накопичувальної пенсійної системи в Україні є недоречною

Експерт повідомив про це у програмі "Коментар з Анжелікою Сизоненко" на Еспресо.TV.

"Введення накопичувальної пенсійної системи в Україні зараз є недоречним. Це пов’язано з багатьма причинами. Найперше питання, куди будуть фінансуватися кошти? Фондовий ринок в Україні на сьогоднішній день є нерозвинутим. Як результат, цінна папери, в які можна було би вкладати кошти з достатнім рівнем надійності, дуже мало. Тож такий пенсійні фонди не буде заробляти кошти, не будуть вкладати їх в економіку. Як альтернатива облігаціям державної позики, це означає, що ми будемо фінансувати дефіцит держбюджету. Це не дасть того стимулу, тих ефектів, які є", – зазначив Несходовський.

Економіст зауважив, що сума, яка може бути накопичена за запропонованою урядом схемою: 2% від роботодавців і 2% від безпосередніх працівників – це лише 4%, тобто 48% за рік. Таким чином за 30 років людина накопичить собі певний фонд у розмірі 15-місячної середньої заробітної плати.

"Підхід, який уряд пропонує є недоречним і призведе до збільшення дефіциту пенсійного фонду і зменшення надходжень до місцевих бюджетів. Має бути інший шлях, а саме впровадження умовно-накопичувальної системи, яка дозволить прив’язати це питання до тих проблем, які створює впровадження обов’язкового 2-го рівня пенсійного забезпечення",  – повідомив Несходовський.

Слідкуйте за подіями в Україні та світі разом з Еспресо! Підписуйтесь на Telegram-канал: https://t.me/espresotb