Звернення української громадськості до Джо Байдена напередодні зустрічі президентів США та Росії

Українські громадські діячі, політики, представники інтелігенції, народні депутати, правозахисники та інші звернулися до президента США напередодні його зустрічі в режимі відеоконференції із президентом РФ Володимиром Путіним

Публікуємо звернення повністю:

"Шановний пане Президенте, 

7 грудня 2021 року відбудеться відеоконференція президентів США і Росії. "Питання України" анонсоване як одне з наріжних. Упродовж минулих тижнів американські високопосадовці висловлювалися про шляхи врегулювання проблеми збройного протистояння між Росією і Україною. Ці обставини зумовлюють особливу увагу українців до цієї відеоконференції.    

Протягом останніх восьми років кремлівське керівництво реалізувало достатньо офіційних і прихованих заходів, щоб переконати весь світ у реальних намірах Путіна відродити радянську Імперію зла. Ця політика впроваджується як на території самої Росії проти громадянських прав і прав корінних народів, так і щодо інших суверенних держав й міжнародних організацій. Мабуть буде зайвим перераховувати усі відомі факти агресивних злочинних дій Путіна та його оточення, які призвели до десятків мільйонів постраждалих у Європі та по всій планеті. Кремль цинічно захоплює чужі території, втручається у внутрішні справи суверенних держав, експортує тероризм, займається кібертероризмом, знищує довкілля і застосовує заборонені озброєння проти цивільних.  

Українці мають змогу в щоденному житті відчувати на собі наслідки цієї злочинної діяльності. Триваюча збройна агресія Росії проти України змусила мільйони людей покинути свої домівки. Щодня бойові дії завдають каліцтв і приносять смерть, окупаційний режим систематично порушує права місцевого населення, ув’язнюються нові і нові заручники. 

Маємо надію, що представники Вашої Адміністрації добре знають про усі ці факти, адже нещодавно на лист українського журналіста Олексія Бессарабова, який вже шостий рік перебуває в російській в’язниці, державний секретар США Ентоні Блінкен запевнив його та інших українських заручників, що "Сполучені Штати Америки не забули про вас та ще десятки ваших несправедливо засуджених співгромадян". 

Восьми років активного протистояння Росії з Україною та усім Заходом було достатньо, аби зрозуміти, що кожна чергова спроба "почути Кремль" призводила не до зниження напруги, а до чергової ескалації. Промовистим свідченням цьому став перегляд Вашингтоном санкційного режиму щодо "Північного потоку-2". Москва не забарилася з "подякою". Газовий ринок Європи одразу ж зазнав штучної кризи через свідомі маніпуляції росіян. Росія продовжила активне поглинання Білорусі, а руками Лукашенка тероризує країни вільного світу чи то організованою доставкою на кордон "мігрантів", чи то систематичними погрозами. Саме у відповідь на пом’якшення санкцій проти "Північного потоку-2" Росія почала стягувати до кордонів України величезну кількість озброєнь і військових. 

Москва завжди розцінювала будь-які поступки як слабкість. Ми, українці, точно можемо підтвердити цю давно і не раз перевірену аксіому. Через це запевняємо Вас, що #УкраїнціЧинитимутьОпір (#UkrainiansWillResist) до повної перемоги у війні за свою свободу і суверенітет. Регулярні соціологічні дослідження в Україні та Європі демонструють, що серед українців один з найвищих на континенті показників готовності боротися за свою країну зі зброєю в руках. Саміт демократій, ініційований Вами – гарна ідея для солідарності та консолідації демократичних країн світу в час наступу автократій. Проте зараз демократія потребує не тільки саміту, але, передусім, практичного захисту.   

Віримо, що під час переговорів з Путіним Ви будете дотримуватися принципу: нічого про Україну без України. На цьому положенні базуються довірливі і партнерські відносини між нашими країнами. Принагідно ми висловлюємо слова глибокої вдячності всьому американському народу за постійну і послідовну підтримку нашої держави. Ми віримо, що спільними зусиллями ми наближаємо момент набуття Україною повноправного членства у НАТО.     

Так само, хочемо наголосити, що реалізація "Мінських домовленостей" під диктат Росії аж ніяк не може бути шляхом до мирного врегулювання. Починаючи з 2015 року, дослідження суспільних настроїв постійно доводять, що абсолютна більшість українців не підтримує положень цих домовленостей. Спроба обмежити український суверенітет через впровадження "Мінських домовленостей" буде мати катастрофічні наслідки для безпеки усієї Європи. Пошук вирішення проблеми слід шукати в примусових заходах не щодо жертви агресії, а в комплексному міжнародному тиску на Росію, як систематичній порушниці міжнародного правопорядку.          

Ми переконані, що боротьба українського народу на передньому рубежі захисту західної цивілізації від східного деспотизму заслуговує на глибоку повагу і всебічну підтримку. США і Україна мають діяти в дусі оновленої Хартії стратегічного партнерства. Запевняємо Вас, що український народ, поруч з нашими вільними східноєвропейськими сусідами, є і залишатиметься надійними союзником США у боротьбі за свободу, демократію і процвітання", - йдеться у зверненні.

Під ним поставили підпис: