The Times: Мирна угода Трампа з Україною допоможе Росії здійснити перегрупування, - командувач армією

Надія Боянівська
23 січня, 2025 четвер
18:15

Обіцянка американського президента стати посередником миру дозволить Кремлю відновитися і вступити у змову з "новою віссю агресорів", заявив високопоставлений військовий чиновник

Зміст

Про це йдеться у статті The Times, переклад якої наводить Еспресо.


Генерал-лейтенант Майк Елвісс, командувач польової армії, попереджає, що після припинення бойових дій розпочнуться перегони за відновленням бронетанкових сил, оскільки країни готуватимуться до наступної війни.

Виступаючи на Міжнародній конференції бронетехніки у Фарнборо, він сказав: "Безсумнівно те, що як тільки в Україні замовкнуть гармати, відбудеться російське відродження, відновлення і ще більша змова з новою віссю агресорів. Перегони за переорієнтацію і відновлення звичайних засобів стримування в епоху стратегічної конфронтації". Він пояснив, що під "звичайними засобами стримування" він має на увазі бронетанкові сили.

Китай, Іран і Північну Корею військові вважають частиною "осі агресорів", які співпрацюють з Росією з метою дестабілізації Заходу.

Високопоставлені офіцери міністерства оборони вважають, що тільки-но Трамп укладе мирну угоду, між Росією і Заходом розпочнеться гонка за підготовку своїх армій до наступного конфлікту.

Існує також переконання, що наступного разу Росія буде "набагато кращою", оскільки її військові постійно адаптуються до ведення бойових дій, за словами генерал-лейтенанта Ральфа Вуддісса, командувача корпусу швидкого реагування НАТО - головного внеску британської армії в Альянс.

Він додав, що Великій Британії слід бути обережною, припускаючи, що Росія буде воювати з "тим же рівнем майстерності", який вона продемонструвала у 2022 році, коли їй не вдалося захопити Україну.

Генерал-майор Метью Ван Вагенен, заступник начальника штабу США з операцій та розвідки в європейській штаб-квартирі НАТО, сказав, що, на його думку, Росія вже швидко відновлює свої сили і повернеться до рівня військового потенціалу до 2022 року "швидше, ніж ми думаємо".

Він попередив, що в Альянсі існує дефіцит бронетехніки через допомогу Україні та  скорочення інвестицій за останні 35 років, і що країнам необхідно нарощувати виробництво, готуючись до майбутнього конфлікту. Відповідаючи на запитання про те, наскільки не вистачає бронетехніки в Альянсі, він сказав, що дефіцит "дуже великий".

Лише британській армії не вистачає сотень транспортних засобів, щоб виконати зобов'язання перед НАТО мати дві дивізії, які можуть воювати у складі Альянсу. Нестача стосується бронетехніки і так званих "допоміжних" транспортних засобів, таких як "Ленд Ровери" і паливозаправники, що використовуються для поповнення запасів військ.

Однак генерал-лейтенант Девід Істмен повідомив на конференції, що зараз реалізується низка програм з модернізації армійського автопарку шляхом заміни Land Rover та інших застарілих транспортних засобів.

За словами міністра оборонних закупівель Марії Ігл, наразі 5 мільярдів фунтів стерлінгів інвестується в оснащення армії 623 сучасними бронемашинами Boxer, а також 148 танками Challenger 3, які, як очікується, надійдуть на озброєння до кінця 2030 року.

Трамп прагне закінчити війну в Україні протягом перших 100 днів після вступу на посаду. Однак союзники по НАТО занепокоєні тим, що Київ не має достатньо сильної позиції, щоб розпочати переговори, які, ймовірно, будуть на користь Путіна і призведуть до втрати Україною значної частини своєї території.

Очікується, що Трамп незабаром зустрінеться з Путіним. Виступаючи після своєї інавгурації, Трамп сказав: "Він повинен укласти угоду... Я думаю, що у Росії будуть великі проблеми".

Європейські дипломати побоюються, що Путіну не можна довіряти в тому, що він укладе справедливу угоду, і що будь-яка така угода лише дозволить Росії відновити свої розбиті сили, щоб знову спробувати захопити Україну і, можливо, просунутися далі на захід.

Генерал Роланд Вокер, професійний глава британської армії, попередив у липні минулого року, що Британія повинна бути готова до війни через три роки.

Він сказав, що армія має "достатньо часу", щоб підготуватися і уникнути конфлікту. Згідно з його планами модернізації армії, чисельність якої, як очікується, цього року скоротиться до 70 000 осіб, він хоче, щоб армія була готова перемогти армію, яка втричі перевищує її за чисельністю.

Теги:
Читайте також:
Київ
+19.1°C
  • Київ
  • Львів
  • Вінниця
  • Дніпро
  • Донецьк
  • Житомир
  • Запоріжжя
  • Івано-Франківськ
  • Кропивницкий
  • Луганськ
  • Луцьк
  • Миколаїв
  • Одеса
  • Полтава
  • Рівне
  • Суми
  • Сімферополь
  • Тернопіль
  • Ужгород
  • Харків
  • Херсон
  • Хмельницький
  • Черкаси
  • Чернівці
  • Чернигів
  • Біла Церква
  • Актуальне
  • Важливе
2026, п'ятниця
12 червня
00:03
Оновлено
Хуліан Кіньйонес та Сфефело Сітоле (праворуч), Мексика - ПАР, ЧС-2026
Мексика перемогла ПАР у матчі-відкритті ЧС-2026 з футболу
2026, четвер
11 червня
22:42
ЧС-2026
Перший гол ЧС-2026: Мексика забила у ворота ПАР уже на 9-й хвилині матчу-відкриття
22:26
Оновлено
Дрон, СБС, ЗСУ, Сили оборони, фронт, Генштаб
"Скоригована" логістика окупантів на ТОТ, уражені НПЗ й виробники дронів у РФ. Підсумки роботи Сил оборони на вечір 11 червня
22:15
крилата ракета "Фламінго"
Німецька Diehl веде переговори з українською Fire Point про спільне виробництво ракети "Фламінго", — FT
22:09
Ексклюзив
Наталка Діденко
Спеки точно не буде: синоптикиня Діденко про погоду в найближчі дні
22:02
Оновлено
Дональд Трамп
Трамп заявив, що США скасували удари по Ірану через "близьку угоду", іранські джерела кажуть, що жодного тексту не погоджено
21:27
Норвегія надасть 100 млн крон на ремонт укриття на ЧАЕС, пошкодженого через атаку Росії
21:21
Ексклюзив
Ігор Айзенберг
Демократи використовуватимуть фразу Трампа "Я люблю інфляцію" у своїй передвиборчій кампанії, - Айзенберг
20:41
Ексклюзив
Микола Княжицький
Потрібно повертатися до формули Івана Павла II - "пробачаю і прошу пробачення": Княжицький про польсько-українські відносини
20:11
електросамокати
В Україні можуть вперше врегулювати рух електросамокатів — комітет Ради підтримав законопроєкт
20:02
OPINION
Що для нас може бути критерієм перемоги?
19:47
Ексклюзив
Російські війська в Криму, березень 2014 року
У Криму почали зникати сіль, цукор, крупи та борошно, - заступник постпреда президента України в АР Крим Чистіков
19:35
Виготовляє компоненти до приладів нічного бачення: в Новосибірську загорівся важливий для ВПК РФ завод
19:32
Роберт "Мадяр" Бровді
Україна планомірно відрізає Крим від РФ, ключова траса постачання вже заблокована на дві третини, — Мадяр
19:23
Огляд
Вони знищили кожного третього ворога: згадуємо найгучніші операції у День Сил безпілотних систем
18:53
генерал-майор Крістіан Фройдінґ з міноборони Нмеччини
Росія здатна атакувати НАТО до 2029 року, це визнають усі 32 союзники, — командувач Бундесверу Фройдінг
18:31
ДТП у Києві
Батьки загиблого в резонансній ДТП у Києві 12-річного Григорія вимагають посилити покарання порушників ПДР: петицію до президента відхилили
17:56
Марк Рютте
Попри недовіру європейців, США залишаються вірними НАТО й захищатимуть партнерів у разі агресії, — Рютте
17:41
Бортпровідник компанії "Українські вертольоти" Приходько став першим цивільним, який отримав найвищу миротворчу нагороду ООН
17:38
Україна Польща
У Польщі стартував збір на автобуси для Вінниці після того, як місцеві політики заблокували їх передачу
17:20
Аналітика
Війна в Ірані змусила Садового заблокувати пільгові ЛеоКарт: як глобальна криза вдарила по українських пільговиках і хто за них має платити
17:14
США атакували танкер в Оманській затоці: загинули троє індійських моряків
США атакували танкер в Оманській затоці: загинули троє індійських моряків
17:01
OPINION
НМТ з математики: не плюйте в криницю, з якої п'єте...
16:37
Нафта
Україна подвоїла глибокі удари по Росії і позбавила Кремль $18 млрд нафтових доходів, — The Economist
16:13
Український морський безпілотник Sea Baby
Румунія хоче, щоб українські морські дрони самознищувалися в разі наближення до її територіальних вод 
15:50
Номма Зарубіна (вона ж "Аліса") з Сарою Ештон-Сірілло
Росіянці Зарубіній, яка будувала мережу для ФСБ у США, загрожує 18 місяців тюрми
15:11
Співвідношення FPV 1,5 до 1: у День СБС Сирський розповів про переваги України з використання БПЛА
15:03
Джон Гілі
Міністр оборони Британії Гілі пішов у відставку через розбіжності з прем'єром Стармером
14:54
хмарна погода, хмари
Дощі, грози й шквали. Погода в Україні найближчими днями
14:50
Фрідріх Мерц
"Смієтеся з долі мільйонів, а потім їдете на прийоми з шампанським до Москви": Мерц розкритикував депутатів AfD у Бундестазі
14:16
москва, кремль
У РФ скасували щорічний концерт на Красній площі до Дня Росії
14:11
Софія Федина
Нардепка Федина зажадала від Стефанчука вибачень за пораду "подивитися у дзеркало та зайнятися собою". Спікер у відповідь згадав Кайдашиху
14:11
Оновлено
Нікого не затримували: У прокуратурі прокоментували обшуки у фігуранта "плівок Міндіча" бізнесмена Веселого
14:01
OPINION
Чому Феофіл III не стане перемовником для Трампа
13:49
ЗРК Patriot
Lockheed Martin не може гарантувати союзникам США своєчасного отримання ракет до Patriot
13:41
Україна Польща
Рішення щодо імені "героїв УПА" для підрозділів ЗСУ погіршило ставлення до українців у понад половини поляків
13:05
Ексклюзив
втрати росії
"Потрібне повне воєнне знищення Росії на полі бою в Україні": політолог з Естонії Тайм про захист від РФ
13:02
СБУ запобігла теракту в Харкові
СБУ затримала агента ФСБ, який готував теракти в годину пік у центрі Харкова
13:01
школа окупант
Військовий вишкіл, перегони на дронах та збір грошей для армії РФ. Як Росія мілітаризує українських школярів на ТОТ
12:54
Оновлено
Куйбишевський НПЗ
Дрони атакували Афіпський НПЗ у РФ, у Криму — вибухи. Чонгарський міст знову виведений з ладу
Більше новин