Українська Академія наук відмовляється виганяти Глазьєва (ДОКУМЕНТ)
Незважаючи на численні відверто антиукраїнські заяви, радник президента Росії Володимира Путіна Сергій Глазьєв довічно буде членом НАН України
Такий висновок можна зробити з офіційної відповіді на звернення Еспресо.TV до Національної академії наук України. Як стало відомо, з 2009 року Глазьєв є іноземним членом НАНУ за спеціальністю "Теорія економічного розвитку".
Відповідь надано у класичній формі бюрократичної відписки із посиланням на статут НАН України, без конкретних відповідей на поставлені питання.
У листі повідомляється, що керівництво Академії не збирається розглядати питання щодо виключення Глазьєва з НАНУ, оскільки, згідно зі статутом організації, її члени обираються довічно.
При цьому, слід зазначити, що Академія наук жодного разу офіційно не засудила антиукраїнські висловлювання свого іноземного члена. Втім, це не дивно, оскільки деяким академікам про членство Глазьєва повідомляли журналісти Еспресо.TV.
Ще наприкінці січня Глазьєв рекомендував Віктору Януковичу "придушити бунт" в Україні, лякаючи хаосом у країні.
"Або він захищає українську державність і придушує бунт, спровокований і фінансований зовнішніми силами, або він ризикує втратити владу, і тоді Україну чекає наростаючий хаос і внутрішній конфлікт, з якого не видно виходу ", - казав тоді радник Путіна.
Варто відзначити і розмову Глазьєва із ще одним відомим українофобом Костянтином Затуліним, яка відбулась 22 січня 2014 року.
До того ж, незважаючи на економічний профіль своєї наукової діяльності, він має свої погляди і на історію українського повстанського руху.
"Як думаєте, звідки взялося стільки бандерівців на території України? У радянські часи вони були майже знищені. Але значна частина разом з гітлерівцями пішла до США. За останні 20 років вони вийшли з підпілля і проросли по всій Західній та Центральній Україні за допомогою американських спонсорів. Сьогоднішня влада в Києві - це симбіоз нацистів з олігархами. Олігархи начебто ліберальні, але з рахунками за кордоном, а значить, звідти і контролюються", - говорив Глазьєв у інтерв'ю "Комсомольській правді" на початку березня.
Посилання на статут виглядає комічним, оскільки, за інформацією "Дзеркала тижня", на загальних зборах НАН України заплановано всупереч статуту розглянути питання щодо продовження повноважень теперішнього складу президії академії. Здається, що НАНУ прагне поширити дії пункту про довічне обрання не тільки на членів академії, а й на її очільників.
Вся ця ситуація викликає подив, не тільки через мовчазне спостереження академіків за ворожими діями свого колеги, а й, найголовніше, через те, що це мовчання триває під час фактичної ліквідації (урядового реформування) Російської академії наук – одного з небагатьох осередків вільнодумства у Російській Федерації.
І це далеко не всі питання, що виникають до керівництва НАН України з цього приводу.
Зокрема, дивує те, що всупереч постанові Кабінету Міністрів України "Про економію державних коштів та недопущення втрат бюджету № 65 від 1 березня цього року в системі НАН України створений і фінансується за кошти держбюджету Центр світової економіки та міжнародних відносин. Більшість фахівців-міжнародників вважають цей інститут пов’язаним із відомими своїм проросійським та сепаратистським спрямуванням ВГР "Український вибір" Віктора Медведчука та ГПО "Український форум" Володимира Семиноженка (до речі, академіка НАН України).
Як відомо, першого підозрюють у причетності до всіх кривавих подій під час масових протестів в Україні, а другий є переконаним прихильником об‘єднання технологічного та інноваційного потенціалів України та Росії.
Можна сподіватись, що сьогоднішня позиція керівництва НАН України не має прихованих складових та може бути пояснена виключно його поважним віком (середній вік керівників НАН України перевищує 75 років, а президент Академії Б. Патон минулого року відсвяткував 95-річчя) та неможливістю оперативно орієнтуватися у сьогоднішніх швидкоплинних процесах.
- Актуальне
- Важливе