ТОП-10 найбільших судових застав 2015 року

За останні півроку було чимало гучних затримань. Підозрюваним у вбивстві Олеся Бузини, хабарникам різних рівнів та екс-регіоналам судом призначались застави від 100 тис. грн до 6 млн. грн. Одні вносили гроші і виходили, інших такої можливості влада намагається позбавити, деяких, навіть після виходу під заставу, повертають до СІЗО

Син головного судді Апеляційного суду Дмитро Чернушенко

Застава: 6 млн грн

Внесено

Дмитру Чернушенку інкримінують авторство SMS, які він надсилав батькові з зазначенням того, які судові рішення ухвалювати. ЗМІ повідомляють, що син судді-хабарника вже на свободі. 

Сам суддя Антон Чернушенко, якого зловили на хабарі, 1 липня не з'явився на робочому місці. Але в Генпрокуратурі заявили, що знають, де він знаходиться.

 

Підозрюваний у вбивстві Бузини Денис Поліщук

Застава: 5 млн грн

Внесено, згодом скасовано

Двоє підозрюваних у вбивстві Олеся Бузини - Андрій Медведько і Денис Поліщук - були затримані 18 червня. 23 червня бізнесмен Олексій Тамразов вніс за Поліщука 5 млн грн застави. Пізніше суд скасував заставу для Поліщука та повернув підозрюваного в СІЗО. 

 

Михайло Чечетов, екс-народний депутат від "Партії регіонів"

Застава: 5 млн грн

Внесено

Колишнього депутата Верховної Ради Михайла Чечетова заарештували за підозрою у сприянні прийняттю "диктаторських законів" 16 січня 2014 року 20 лютого. Йому інкримінували підписання, як члена рахункової комісії, протоколу про голосування з недостовірними даними.

21 лютого Печерський райсуд Києва обрав запобіжний захід у вигляді утримання під вартою для Чечетова і призначив заставу 5 млн грн. 23 лютого екс-депутата звільнили під зазначену заставу. Після суду Чечетов заявив журналістам, що в нього таких грошей нема, а отже, необхідну суму назбирали друзі. Як з‘ясувалось згодом, 5 мільйонів за свободу Чечетова не пошкодував ще один регіонал - олігарх Вадим Новінський.

У ніч на 28 лютого Михайло Чечтов помер. Екс-депутат скоїв самогубство, вистрибнувши з 17-го поверху, з вікна  власної квартири.

 

Олександр Єфремов, екс-народний депутат від "Партії регіонів"

Застава №1: 3,6 млн грн

Внесено

Заства №2: 60,9 тис. грн

Внесено

Олександра Єфремов затримали 14 лютого 2015 року в Києві. Йому оголосили підозру в службових зловживаннях та службовому підробленні.

Печерський райсуд Києва 16 лютого обрав Єфремову запобіжний захід у вигляді арешту з альтернативою внесення застави у розмірі 3,6 млн грн застави. 17 лютого Єфремова відпустили під заставу.
Проте, вже 18 лютого Генпрокуратура повідомила Єфремову про нову підозру -  в розпалюванні міжнаціональної ворожнечі. Протягом майже тижня після оголошення Печерський суд не міг встановити для Єфремова запобіжний захід. А 25 лютого, під головуванням скандальної судді Оксани Царевич, суд відмовився арештовувати Єфремова. Державне обвинувачення просило суд заарештувати підозрюваного, оскільки він може впливати на свідків, депутатів парламенту сьомого скликання, і переховуватися за кордоном.

Наприкінці червня Печерський суд вирішив залишити Єфремова під вартою до 1 серпня із можливістю внесення заставаи у розмірі майже 3,7 млн грн. Наразі він перебуває під "домашнім" арештом і носить електронний браслет.

 

Заступник прокурора Київської області Олександр Корнієць

Застава: 3,2 млн грн

Внесено

У результаті спільної спецоперації ГПУ та СБУ 5 липня було затримано першого заступника голови Головного слідчого управління Генпрокуратури Шапакіна і заступника прокурора Київської області Корнійця. У затриманих вилучено близько $500 тис. та коштовності.

Печерський районний суд Києва обрав запобіжний захід у вигляді арешту з правом внесення застави в розмірі 3,2 млн грн .

 

Перший заступник начальника Головного слідчого управління Генпрокуратури Володимир Шапакін.

Застава 3 млн грн

Внесено

Шапакін так само, як і Корнієць "погоріли" на одному корупційному скандалі.

Печерський райсуд Києва обрав запобіжний захід у вигляді арешту з правом внесення застави в розмірі 3 млн грн.

Як повідомив перший віце-спікер Верховної Ради Андрій Парубій, обох прокурорів-хабарників таки випустили під призначені їм грошові застави.

 

Сергій Бочковський, екс-голова ДСНС

Застава: 1 млн 184 тис. грн

Не внесено

Керівника Державної служби з надзвичайних ситуацій було заарештовано 25 березня просто під час засідання уряду.

Посадовця звинуватили в махінаціях у сфері державних закупівель.
Печерський суд 27 березня вирішив не застосовувати запобіжний захід для Бочковського, тому чиновника довелося відпустити з-під варти через 72 години після затримання - 28 березня близько 12.00. Пізніше міністр внутрішніх справ Арсен Аваков заявив, що прокуратура відкликала клопотання про арешт колишнього глави ДСНС Сергія Бочковського, щоб розширити його. За його словами, суд отримає нове клопотання про арешт Бочковського вже найближчим часом.

Раніше адвокат Бочковського заявив, що проти його підзахисного, імовірно, порушили чотири нові справи. 28 березня Печерський районний суд Києва обрав Бочковському запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з правом внесення застави в сумі 1 млн 184 тис. грн. Заставу Бочковський не вніс. Адвокат екс-головного рятувальника каже, що у його підзахисного таких грошей немає.

 

Василь Стоєцький, екс-заступник голови ДСНС

Застава: 1 млн 184 тис. грн

Внесено

Так само, як і його "шефа" Стоєцького було заарештовано 25 березня під час засідання уряду і звинувачено в махінаціях у сфері державних закупівель.

28 березня колишній заступник голови ДСНС Стоєцький був звільнений з-під варти у зв'язку із закінченням терміну затримання.

Однак у цей самий день екс-керівництву ДСНС було оголошено нову підозру із запобіжним заходом у вигляді утримання під вартою строком на два місяці та грошовою заставою в майже 1,2 млн грн. Заставу Стоєцький сплатив і вийшов на волю.

 

Народний депутат Сергій Мельничук

Застава 365 тис. грн 

Внесено

Зазначимо, Верховна Рада надала згоду на притягнення до кримінальної відповідальності Сергія Мельничука.

Екс-комбату "Айдару" оголосили про підозру. Його звинувачують у створенні злочинного угрупування, кількох розбійних нападах, викраденнях людей і перешкоджанні роботі правоохоронців. Печерський районний суд призначив заставу Мельничук у розмірі 365 тис. грн, яку було внесено 16 червня.

 

Прокурор Рівненської районної прокуратури Андрій Таргоній 

Застава 100 тис. грн

Внесено

На початку липня прокурор, якого свого часу тягав за краватку Сашко Білий "попався" на хабарі в 50 тис. грн. Його затримали "на гарячому".

Прокурор вимагав гроші у чоловіка, який разом з сімома іншими людьми, вчинив розбій: викрав авто та побив власника у травні 2014 року. Одного із групи засудили, справи щодо семи інших учасників повернули на довивчення. Андрій Таргоній нібито назвав суму у 50 тис. грн. за те, щоб до підозрюваного більше не було претензій. 15 тисяч він взяв собі, а 35 тисяч гривень передав адвокату, який мав "владнати" із потерпілим.

Проте 6 липня Андрій Таргоній вийшов на волю під заставу в майже 100 тисяч гривень. На суді цю суму прокурор називав непідйомною, втім гроші швидко знайшлися. 

Читайте також: ТОП-10 українських корупціонерів року