ТОП-10 українських корупціонерів року

7 липня, 2015 вiвторок
13:57

Трохи більше, ніж за півроку 2015-го зчинилося чимало гучних корупційних скандалів. Прокурори, судді, податківці, мери та інші посадовці "горіли" на хабарі щомісяця. Подекуди "палились" в компанії своїх колег, у прямому ефірі, у власних кабінетах та "на гарячому".

Зміст

1. VIP-прокурори-хабарники

Напевно, найгучніших корупційний скандал цього року. Хабарників класу "люкс" знайшли серед прокурорівУ високопосадовців вилучили  $500 тис., діаманти, зброю та цінні папери.

Йдеться про заступника прокурора Київської області Олександра Корнійця та першого заступника глави слідчого управління ГПУ Володимира Шапакіна. Їх підозрюють у вимаганні хабара в особливо великих розмірах.

"За моєю інформацією, під час затримання у посадовців було виявлено в цілому близько $500 тис, а також коштовності та цінні папери. Зокрема, під час обшуку у Шапакіна було знайдено: $130 тис. в кабінеті; $ 30 тис., 22 тис. євро у будинку; $170 тис. і 500 тис. грн у квартирі; документи на депозитні вкладення на суму 800 тис. грн, а також незареєстровану вогнепальну зброю і боєприпаси. Під час обшуку у Корнійця було знайдено 35 пакетів з діамантами, загальною кількістю 65 каменів. ", - розписав "нажите" прокурорами народний депутат Мустафа Найєм.

Читайте також: "Діамантова" лихоманка в Генпрокуратурі

2. Голова Апеляційного суду Антон Чернушенко

Антона Чернушенка співробітники ГПУ застали зненацька. Судді навіть довелось ховати гроші в мантії. Проте все сховати не вдалось. Правоохоронці вилучили у служителя Феміди близько $6,5 тис., які той начебто збирався витратити на стоматолога, 30 тис. грн., які б мали піти на продукти для вечері, ключі від 5-ти машин преміум-класу та картки на пальне (14 т). Крім того, в мобільному Чернушенка були десятки вхідних SMS із вказівками, якими мають бути рішення суду. 

Чернушенко, певна справа, почав виправдовуватись: "я не я і хата не моя", машини - родичів, талони на пальне не його і взагалі не дійсні, а тримав їх в кабінеті, бо "малюнок красивий".

Про те, як в Чернушенка забирали останнє, суддя розповів журналістам і залишився на дві доби у своєму кабінеті. За цей час Рада зняла з нього суддівську недоторканність і дозволила арештувати. Але Чернушенко зник. Правоохоронці і досі не можуть його знайти.

Щоправда, правоохоронцям вдалось знайти сина скандального судді. 

Дмитра Чернушенка затримали наприкінці минулого тижня, йому інкримінують авторство SMS, які він надсилав батькові і вказував, які судові рішення ухвалювати. 

Суд обрав синові судді Чернушенка запобіжний захід. Дмитро Чернушенко може або лишитись під вартою, або вийти під заставу у 6 млн грн.

3. Корупція у прямому ефірі

У березні суспільство здригнулось. На вискокопосадовців вдягли кайданки просто під час засідання уряду у присутності прем’єра, всіх міністрів та журналістів.

У прямому ефірі правоохоронці затримали голову ДСНС Сергія Бочковського та його заступника Василя Стоєцького. За словами міністра внутрішніх справ України Арсена Авакова, посадовців затримано за підозрою у скоєнні злочину, передбаченого ст. 208 Кримінального кодексу України.

Голова МВС пояснив, що Бочковський та Стоєцький звинувачуються у зловживаннях у сфері державних закупівель. За інформацією слідчих, Бочковський і Стоєцький організували корупційну схему тендерної закупки паливно-мастильних матеріалів у компаній "Лукойл", "Альянс" тощо за завищеними цінами. При цьому компанії, які пропонували нижчі ціни, до тендерів не допускалися.

"Є дуже проста схема, в рамках цієї простої схеми державні закупівлі здійснюються через приватну компанію. Приватна компанія перераховує нерезиденту України, офшорної компанії на острові Джерсі, з острова Джерсі на іншу приватну компанію, що належить Стоєцькому і Бочковскому. Після чого ці гроші діляться на їх карткові відповідні рахунки, відкриті, в тому числі в банках Ciprus. Я не знаходжу можливим іншого виходу з того, що ми сьогодні зробили. Я вважаю, що це щеплення", - додав Аваков.

Читайте також: ТОП-10 найбільших судових застав

Обидва наразі під слідством і перебувають в СІЗО.

4. Посадовці з "Укрспирту"

Наприкінці травня Генеральна прокуратура  оголосила підозру керівництву ДП "Укрспирт" у розкраданні 500 млн грн. Зокрема, йдеться про кошти, які були накопичені в результаті ухилення від сплати податків - 150 млн грн, а також 350 млн грн - безпосередньо від розкрадання.

На початку червня суд арештував ще одного високопосадовця "Укрспирту" за хабар у 800 млн грн.

Водночас, сам Гендиректор "Укрспирту", якого підозрюють у розтраті коштів підприємства на суму 172,5 млн грн і ухилянні від сплати податку на додану вартість в сумі 28,2 млн грн переховується. Його шукають не українські правоохоронці, а й Інтерпол.

5. В.о. голови райдержадміністрації в Одеській області

3 липня СБУ затримала виконуючого обов'язки голови районної державної адміністрації в Одеській області за підозрою у вимаганні 0,4 млн грн хабара.

Разом з ним затримано і голову однієї з селищних рад. Посадовці систематично вимагали хабарі за підготовку рішень про передачу в оренду нерухомого майна з наступним оформленням права викупу. Зокрема свої корупційні послуги з передачі в оренду одного з поверхів "Будинку побуту" та будівлі школи з правом викупу зловмисники оцінили в 400 тис. грн. Спільників затримали під час отримання частини хабара в розмірі 80 тис. грн. Щоправда поки що не відомо, в.о. голови якої саме райдержадміністрації було затримано.

Читайте також: ТОП-5 резонансних арештів в Україні

До слова, як на чолі Одеської області став Михайло Саакашвілі, він пообіцяв – проведе конкурсний відбір на посади голів районних державних адміністрацій. Тобто старих голів районів замінить. Напевно, затриманий хабарник вирішив "на коня" поповнити особистий бюджет.

6. Мер міста Татарбунари в Одеській області

Корупція на Одещині, навіть після приходу в область Саакашвілі, нікуди не поділась. Затриманий мер міста Татарбунари Одеської області Віктор Швець вимагав та отримав хабар у розмірі 16 тис. грн за виділення в оренду земельної ділянки площею 0,012 га на території міста для розміщення на ній торгового об'єкта.

Міського голову затримали "на гарячому". Однак, за першої же нагоди, той сплатив заставу у розмірі 35 тис. грн. Щоправда, до виконання обов’язків йому повернутися не дали - суд відсторонив очільника міста від займаної посади. Наразі триває слідство. Міському голові "світить" позбавлення волі строком від п'яти до десяти років з позбавленням права обіймати певні посади та конфіскацією майна.

7. Прокурор, якого лупцював Саша Білий

Прокурор Рівненської районної прокуратури Андрій Таргоній "попався" на хабарі в 50 тис. грн. Його затримали "на гарячому" бійці "Сокола".

"В обласну прокуратуру надійшла скарга від жителя одного з сіл області про те, що Таргоній вимагав від нього хабар за закриття кримінальної справи", - розповів заступник прокурора Рівненської області Андрій Боровик.

Прокурор вимагав гроші у чоловіка, який разом з сімома іншими людьми, вчинив розбій: викрав авто та побив власника у травні 2014 року. Одного із групи засудили, справи щодо семи інших учасників повернули на довивчення. Андрій Таргоній нібито назвав суму у 50 тис. грн. за те, щоб до підозрюваного більше не було претензій. 15 тисяч він взяв собі, а 35 тисяч гривень передав адвокату, який мав "владнати" із потерпілим.

Після обшуку прокурор заявив, що його "підставили" начальники з обласної прокуратури.

За його словами, відомство "розправляється" з інакодумцями. Наразі Таргоній перебуває в ізоляторі тимчасового утримання. Йому загрожує до 10 років в'язниці.

Очевидці стверджують, що Андрій Таргоній оперативно зателефонував своїй мамі - Ірині, яка приїхала і заважала правоохоронцям потрапити всередину будівлі. У 2014 році саме вона заступилася за свого сина після того, як його публічно тягав за краватку "Сашко Білий" Олександр Музичко.

Тоді вона заявила, що її син домігся всього власною працею і робить свою справу чесно. Згідно з декларацією за 2014 рік, Таргоній заробив всього 72 тисячі гривень. У нього немає власної квартири і машини і, судячи з усього, живе він чи в службовому приміщенні, чи зі своєю мамою. Прокурор тоді подав позов проти міліціонерів, які не змогли захистити його від "Сашка", вимагаючи 1,7 млн грн компенсації.

8. Начальник районного держземагенства в Харкові

В середині червня у Харківській області Служба безпеки спільно з обласною прокуратурою викрила хабарника у Держземагентстві. 

Начальник одного з районних управлінь Держземагентства вимагав від місцевого фермера 1,4 млн грн за оформлення оренди на земельну ділянку площею 472 гектари.

У СБУ кажуть, що до злочинної схеми зловмисник залучив посередника - керівника приватної фірми, що надає послуги у сфері землеустрою. Посередника з грошима СБУ затримала у центрі Харкова. Того ж дня правоохоронці затримали й посадовця.

9. Білоцерківські "круті" хабарники

Наприкінці квітня на гарячому затримано сільського голову Макіївки Білоцерковського району та районного керівника Держземагенства. "Дрібні" посадовці вимагали і отримали "жирний" хабар  - $600 тис.

"Хабарники трапляються все жирніше і жирніше. МВС у Київській області, за участю СБУ та прокуратури - знову впіймали на місці злочину великих хабарників. Макіївська сільрада Білоцерківського району Київської області. Скромне місце. Тільки хабар не скромний! $ 600 000!!!", - написав тоді у себе на Facebook мінітср внутрішніх справ Арсен Аваков.

Хабар посадовці отримали за вирішення питання про виділення у приватну власність земельних ділянок площею 23 гектари. 

10. Заступник рівненського губернатора

На початку року на хабарі затримали заступника голови Рівненської ОДА Тараса Пустовіта.

Механізм поповнення "власної кишені" полягав у одержанні упродовж певного часу хабарів від місцевих перевізників. Гроші вимагалися за надання переваг у конкурсах з перевезення пасажирів на міжміських та приміських автобусних маршрутах. Під час отримання чергового "траншу" у розмірі $8 тис. вже екс-заступник очільника Рівненщини був затриманий.

В області й досі пам’ятають його гучну заяву під час засідання Люстраційного комітету у квітні 2014 року.

"Немає змісту йти у владу, якщо все залишиться як було. Всі корупційні схеми мають бути зламані", - заявив тоді Пустовіт.

Судячи з усього, трохи менше, ніж за рік, Пустовіт забув про сказане. Перебуваючи на посаді заступника голови ОДА, Пустовіт відповідав за ЖКГ, будівництво та транспортну галузь. Також він очолював конкурсну комісію, щодо отримання тендерів на міжміські маршрути в області.

Теги:
Читайте також:
  • USD 41.15
    Купівля 41.15
    Продаж 41.65
  • EUR
    Купівля 43.43
    Продаж 44.11
  • Актуальне
  • Важливе
2024, четвер
21 листопада
22:37
Робота з відновлення електропостачання Херсон
Ракетні атаки РФ на вихідних пошкодили три з пʼяти теплоелектростанцій ДТЕК, - Reuters
21:51
Білий Дім
Кремль заявив, що попередив США про удар ракетою нового типу, Білий дім - що повідомив Україні та союзникам
21:51
поїзд в Карпатах
У Харків і Карпати: Укрзалізниця запускає нові рейси внутрішньго сполучення
21:26
Метт Гейтц
Кандидат Трампа у генпрокурори Гетц відмовився від запропонованої посади
21:21
Ексклюзив
Володимир Путін та Дональд Трамп
Путін хоче вплинути на Трампа та виторгувати більше: військовий експерт про запуск ракети нового типу
21:17
Аналітика
Сергій Згурець, український журналіст, військовий експерт
РФ, ймовірно, попередила США про застосування міжконтинентальної ракети, інакше Америка та НАТО зреагували б у відповідь. Колонка Сергія Згурця
20:03
У музеях Ватикану запрацювали вісім україномовних аудіогідів
20:02
OPINION
Як я заробив на Помаранчевій революції
19:56
Оновлено
путін
Путін заявив, що РФ вдарила по Дніпру новою балістичною ракетою середньої дальності "Орешнік"
19:42
Оновлено
Беньямін Нетаньягу
МКС видав ордер на арешт Нетаньягу. В Єрусалимі назвали рішення "антисемітським", а в ЄС пообіцяли заарештувати прем'єра Ізраїлю
19:04
МЗС України
Україна задіяла механізми ООН і НАТО через запуск росіянами нового типу ракети, - МЗС
18:59
Александар Вучич
"Ніхто не блефує": президент Сербії Вучич прокоментував ймовірний удар РФ міжконтинентальною ракетою
18:46
Енергосистема, електроенергія, обстріли
Одна та дві черги: Укренерго оприлюднило інформацію про відключення електроенергії на 22 листопада
18:43
МВФ
У МВФ пообіцяли ухвалити рішення щодо наступного траншу для України найближчими тижнями
18:38
Оновлено
Росіяни атакували ракетою адмінбудівлю в Кривому Розі: кількість поранених зросла до 31, серед них діти
18:28
Огляд
S.T.A.L.K.E.R. 2: Серце Чорнобиля
S.T.A.L.K.E.R. 2. Гра, яку чекали 15 років. Усе, що треба знати про український феномен гейм-індустрії
18:26
Бронювання військовозобов'язаних працівників
За час аудиту 5% підприємств втратили статус критично важливих, - Мінекономіки
18:19
евакуація
У Краснопіллі на Сумщині оголосили обов'язкову евакуацію населення
18:05
OPINION
Удар по Дніпру МБР "Рубіж": паніка недоречна
17:59
санкції проти Росії
США запровадили нові санкції проти банківського сектору РФ
17:49
Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі
Міністр оборони Британії Гілі пообіцяв посилити підтримку України через "дуже явну ескалацію з боку Путіна"
17:42
держдума РФ
Держдума РФ ухвалила трирічний бюджет із рекордними видатками на війну в 2025 році
17:33
Ексклюзив
імпорт електроенергії
"Залишилось протриматися ще місяць, а далі буде все позитивно": енергетичний експерт про імпорт електроенергії
17:33
Ма Шенкунь
Новопризначений посол Китаю розпочав роботу в Україні
17:30
Ексклюзив
ядерна зброя
Використовувати без ядерного боєзаряду нема сенсу: Defense Express про міжконтинентальну ракету "Рубеж"
17:05
Ангела Меркель
"Готовий накинутися в будь-який момент": Меркель у мемуарах згадала про враження від Путіна
17:02
Віктор Ляшко
У бюджеті заклали 190 млн грн на збереження репродуктивних клітин військовослужбовців, - Ляшко
16:58
Війна з Росією, ЗСУ
На фронті з початку доби сталося 114 боєзіткнень: росіяни активізувалися на Покровському напрямку
16:47
Дмитро Фірташ
Велика Британія ввела санкції проти Фірташа та його дружини
16:33
Ексклюзив
українські біженці в ЄС
Влада взагалі не знає, де перебувають українці у світі, - експерт з міграційної політики
16:33
росія, санкції
The Guardian: Як Росія може відповісти на дозволи Великобританії та США Україні завдавати удари по її території їхніми ракетами?
16:31
Валерій Залужний
"Перед Україною вже стоїть не Росія": Залужний вважає, що у 2024 році розпочалася Третя світова війна
16:21
Оновлено
ППО
Ракетна атака по Дніпру: РФ могла вдарити міжконтинентальною балістичною ракетою "Рубеж"
16:02
Ексклюзив
Спеціальний представник України з питань Близького Сходу та Африки Максим Субх
"За останній рік було відкрито 7 нових посольств в Африці": спецпредставник України Субх
16:00
OPINION
Ракетою "Рубіж" Москва цілила у голови на Заході
15:37
Наріман Джелялов
Понад 60 кримських політв’язнів потребують термінової меддопомоги, - Джелял
15:30
Інфографіка
Ціни на пальне АЗС
Ціни на пальне сьогодні: скільки коштують бензин, газ і дизель
15:28
поїзд №143/146 Чоп - Будапешт - Відень
Укрзалізниця запустить прямий щоденний потяг з Києва до Будапешта
15:27
Оновлено
ЗСУ
Рада ухвалила законопроєкт про добровільне повернення на службу тих, хто вперше здійснив СЗЧ або дезертував
15:26
Микола Княжицький
У законопроєкті про безпеку в закладах освіти не передбачено фінансування такої можливості, - нардеп Княжицький
Більше новин