live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Як "здичавіли" арени, що приймали Олімпійські ігри


фото: infohome.com.ua
Олімпійські об'єкти гордо і велично височіють тільки під час проведення Ігор, а потім їх чекає забуття, пустка, глушина і навіть мародерство

Ще зовсім недавно - всього півтора роки тому - російський Сочі приймав Білу Олімпіаду. Тоді в олімпійському селищі та на аренах вирувало життя. Тепер же в столиці Ігор-2014 освоїлися мародери, які виносять з житлових приміщень все, що тільки можна - сантехніку, меблі, батареї, унітази...


Відео:euronews.com

Сочинська Олімпіада відзначилася своїм "благоустроєм" ще напередодні Ігор, тому нинішнє становище селища не дивує. Проте забуття і непотрібність - це незмінне майбутнє практично всіх олімпійських об'єктів.

У 2008-му літні Олімпійські Ігри відбувалися в Пекіні. Китайські об'єкти теж не оминула доля, принісши запустіння в їхні стіни. Щоправда, головний стадіон ігор "Пташине гніздо" ще функціонує, приймаючи час від часу змагання чи концерти. Зокрема, цьогоріч там провели чемпіонат світу з легкої атлетики. Та це поодинокий виняток. Ось такий вигляд через роки має арена для пляжного волейболу.

Пекін-2008

А тут ще сім років тому за олімпійські медалі змагалися веслувальники.

Пекін-2008

Пекін-2008

Не потрібним виявилися олімпійські об'єкти і в Італії, яка була господинею зимових Ігор-2006. Олімпійське селище в Турині нині стоїть пусткою.

Турін-2006

У 2004-му Греція ледь не зазнала всесвітньої ганьби, вже в останні дні добудовуючи об'єкти літньої Олімпіади. Встигли, провели Ігри, вручили медалі чемпіонам та призерам і махнули рукою на дорогущі арени, які коштували мільярди доларів. З понад 20-ти об'єктів один став в нагоді баскетбольному клубу Olympiacos. Нині ж олімпійські споруди стали притулком для циган і безхатьків.

Афіни-2004

Афіни-2004

Фонтан в олімпійському селищі.

Афіни-2004

А це - навчальний басейн.

Афіни-2004

Тут у 2004-му тренувалися олімпійці.

Афіни-2004

Арена для хокейних матчів на траві.

Афіни-2004

А ось і потрісканий бетон олімпійського стадіону.

Афіни-2004

Басейн в олімпійському центрі-2004 водних видів спорту.

Афіни-2004

Якщо до такого стану доведені арени нещодавніх Олімпіад, то що вже дивуватися тим об'єктам, які приймали найважливіші спортивні змагання десятки років тому. Одним з найяскравіших прикладів "олімпійської" долі спортивних арен є Сараєво, де у 1984 році відбулася зимова Олімпіада.

Сараєво-1984

Сараєво-1984

Сараєво-1984

Чи от басейн Олімпійських ігор-1952 у Гельсінкі.

Додамо, що організатори Олімпійських ігор-2012 у Лондоні вчинили хитріше - деякі арени робили розбірними, а деякі перебудовують для подальшого використання. Цілком можливо, що столиця Англії уникне олімпійських нетрищ і переламає столітню традицію запустіння колись найголовніших арен планети.

Фото: ski.ru; maximonline.ru; stadiums.at.ua; infohome.com.ua

новини партнерів

8 липня, 2020 середа

8 липня, 2020 середа

Відео

Введіть слово, щоб почати