live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Красивий альянс

Генеральний секретар НАТО Йенс Столтенберг назвав майбутнє приєднання до союзу Чорногорії "красивим альянсом"

Колишня югославська республіка отримала офіційне запрошення вступити до НАТО і в найближчі місяці переговорний процес буде завершений. Для задоволення чорногорського керівництва і для сказу російського.

Історія чорногорського приєднання до НАТО і погіршення відносин Росії і Чорногорії дуже нагадує російсько-українські взаємини. У колишній Югославії не було республіки, яка б ставилася до Росії з такою симпатією, як Чорногорія. Тут треба нагадати, що в роки існування СРСР і СФРЮ Росія не користувалася особливою любов'ю в Югославії. Після конфлікту Сталіна і Тіто Радянський Союз розглядали як потенційного окупанта, як країну, яка намагається нав'язати іншим державам свою волю. Але в Чорногорії про повагу до Росії не забували навіть тоді. Багато в чому ці симпатії зумовили рішення чорногорців залишитися в державному союзі з Сербією. Керівники Сербії після розвалу Югославії декларували свою несподівану любов до Росії - ймовірно, розраховували, що Москва допоможе їм у війні проти інших республік Югославії.

Москва не допомогла, а Чорногорія залишилася із Сербією. Але виявилося, що ніякої поваги до партнера по союзу серби не проявляють. Чорногорію просто не помічали, в республіці посилювалося розуміння, що гарантією такої поваги стане тільки незалежність. А дружити з Росією може і  самостійна держава.

Однак після проголошення незалежності чорногорців і тут чекало розчарування. Російські бізнесмени - всякі там Дерипаски - справді прийшли до Чорногорії і почали сприймати її як свою колонію. Російський посол в Чорногорії став вести себе як генерал-губернатор - у повній впевненості, що те, що передав Путін, має виконуватися. Тоді чорногорці і задумалися, що час на  НАТО і ЄС - можливо, після цього серби і росіяни зрозуміють, що навіть маленькі країни гідні поваги.

Росія, зрозуміло, зробила протилежний висновок. Стали плануватися дії по дестабілізації ситуації в Чорногорії. Російське посольство в цій країні перетворилося на справжнісінький штаб заколоту. По суті, російські дипломати стали діяти так, як карикатурні американці з російських пропагандистських побрехеньок - тільки щоб не дати Чорногорії вступити до НАТО. Союзником російських дипломатів виступило керівництво сусідньої Сербії - так вчорашні брати виявилися найзвичайнішими ворогами. Саме тому в Чорногорії зрозуміли: рішення було правильним. Захиститися від нахабних "братів" можна тільки під парасолькою НАТО.

Так що це буде дійсно красивий альянс.

новини партнерів

26 лютого, 2020 середа

25 лютого, 2020 вівторок

26 лютого, 2020 середа

25 лютого, 2020 вівторок

Відео

Введіть слово, щоб почати