Як перевиховати нардепів. Що розповів Андрій Парубій про роботу Ради
Кнопкодавство, депутатська недоторканість, сенсорна кнопка, вибори та інше. Про що розповів спікер Верховної Ради Андрій Парубій на підсумковій літній прес-конференції
Про закони, прийняті минулої сесії
"Усього за 4 сесію прийнято 473 законодавчих актів".
Про дострокові парламентські вибори
"Я не бачу будь-яких підстав для дочасних виборів. Я вже казав, що вважаю, що дестабілізація в нашій країні через проведення дочасних виборів є не українським сценарієм, а сценарієм ззовні. І ми його побачили на прикладі деяких наших сусідів, коли країни просто зупинялися на шляху реформ".
Про виборчу систему
"На сьогодні можу сказати одне – це питання не має консенсусу. Ми ще не прийшли на кінцевий варіант, який міг би бути запропонований Верховною Радою. Є прихильники залишити мажоритарну складову, є прихильники закритих списків, є багато прихильників відкритих списків. Але, на жаль, робоча група не знайшла консенсусу по жодному проекту".
"Моя позиція – я завжди за відкрити списки з регіональним представництвом…Проектом пропонується і Верховну Раду, і місцеві органи влади обирати за відкритими списками з регіональним представництвом".
Про позбавлення мандату депутатів-прогульників
"Загальна європейська традиція говорить, що обраний депутат має право весь період, на який його обрали люди, виконувати свої повноваження. Я говорю про загрози від наших закордонних, особливо європейських колег. Особисто я прихильник того, щоб громадяни могли зібрати ініціативну групу, підписи і відкликали того депутата, якого вони обирали. Але сьогодні голосів в залі за такий закон, очевидно, немає. Це питання перебуває в дискусії".
"Я запровадив вирахування із заробітної плати за невідвідуваність сесії Верховної Ради. За період, коли це рішення вступило в дію, Верховна Рада зекономила 1,5 млн грн і це тільки за тих кілька місяців, про які ми сьогодні ведемо мову".
Про неперсональне голосування депутатами
"Після того, як ми фактично подолали кнопкодавство, у нас з’явилася велика проблема з кількістю депутатів, необхідних для прийняття рішення, і з відвідуваністю депутатів. Вона має кілька вимірів: один це дисциплінарні порушення, інше - це громадський тиск".
"Фактично кнопкодавства в парламенті немає, це поодинокі випадки. Їх було не більше п'яти разів. Тому я вважаю, що найбільша проблема парламенту – це невідвідуваність депутатів".
Про сенсорну кнопку
"Апарат Верховної Ради підготував мені документ, що на сьогодні немає підстав говорити, що можна ввести в дію сенсорну кнопку без технічних збоїв"
Про зняття депутатської недоторканості
"Якщо ми побачимо, що нема 300 голосів для того, щоб внести зміни до Конституції, будуть пропонуватися зміни до регламенту, у тому числі зі спрощення, наголошую, спрощення процедури зняття депутатської недоторканності і проведення дозволу як на затримання, так і на арешт".
Про "стратегічну сімку"
"Я інколи з іронією слухаю про "міфологізований орган", який збирається і все вирішує, тому що майже кожна нарада відбувається в іншій чисельності та іншому форматі. Можу вам підтвердити – діалог відбувається постійно, весь час на різних майданчиках".
"В тій великій кількості нарад немає стабільного числа учасників. Коли ми говоримо про безпекові речі, – там частіше є секретар РНБО, якщо мова йде про економіку – частіше присутній голова уряду".
Про можливість позачергового засідання Ради
"Переважна більшість депутатів перебувають в Україні і готові до швидкого зібрання на сесію. Вони підтвердили, що в готовності протягом 1-2 днів організуватись у роботу Верховної Ради".
Про оцінку своєї діяльності
"Я напевно поставив би собі "четвірку" (по 5-бальній системі), хоч самому собі ставити оцінки некоректно і неправильно. Звичайно, хотілось би більшого".
- Актуальне
- Важливе