live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4
img
8 серпня, 2016 понеділок

Що почитати. Італійський бестселер, експеримент від українців та мемуари лікаря

У вересні у Львові відбудеться 23-й Міжнародний форум видавців, і українське видавництво "Клуб Сімейного Дозвілля" розповідає про новинки, які випустить спеціально до літературного фестивалю

У вересні у Львові відбудеться 23-й Міжнародний форум видавців, і українське видавництво "Клуб Сімейного Дозвілля" розповідає про новинки, які випустить спеціально до літературного фестивалю

Один із найбільших дистриб’юторів книжкової продукції в Україні "Клуб Сімейного Дозвілля" активно готується до літературного фестивалю. Видавництво готує понад 90 книжкових новинок і поділилося з нами 7 найцікавішими. Серед них – і спільний проект популярних українських письменників, і цікаві українські переклади іноземних авторів, а також цікава історична література.

Еспресо.TV розпочинає серію публікацій до Форуму видавців у Львові і знайомить з новинками "Клубу Сімейного Дозвілля".

"ДНК". Сергій Жадан, Юрій Винничук, Ірена Карпа, Олександр "Фоззі" Сидоренко, Андрій Кокотюха, Володимир Рафєєнко та Макс Кідрук

"ДНК" – сміливий творчий експеримент сімох видатних українських письменників. Сергій Жадан, Юрій Винничук, Ірена Карпа, Олександр "Фоззі" Сидоренко, Андрій Кокотюха, Володимир Рафєєнко та Макс Кідрук реалізували спільний літературний проект, фантазуючи на тему генетичної пам'яті.

Та "ДНК", попри очікування, – це не збірка оповідань, а оригінальна за формою і приголомшлива за задумом родинна сага, відтворена з краплі крові Андрія Чумака.

У не дуже віддаленому майбутньому звичайний український студент Андрій Чумак стає піддослідним у науковому експерименті. Розшифровка генетичного коду дасть йому змогу особисто пережити найяскравіші моменти з життя предків. Сім історій у книжці – сім спогадів, які дивним чином зберігалися десь у структурі ДНК нащадка протягом 150 років.

Ще чотири секретні складові – і науково-фантастичний роман неочікувано перетворюється на правдиву розповідь про батьків і Батьківщину, про пошуки справедливості й гіркі розчарування, перемоги й поразки. Пошматована, розкидана по світу примхами долі родина Чумаків втратила головне – зв'язок поколінь. Чи не в цьому полягає трагедія всього українського народу? І хто вчиться на наших помилках?

"Брама Європи. Історія України від скіфських воєн до незалежності". Сергій Плохій

Цього року видавництво "Клуб Сімейного Дозвілля" до Форуму видавців готує справжній сюрприз. Почесним гостем стане професор історії Гарвардського університету Сергій Плохій. Його книга "Брама Європи. Історія України від скіфських воєн до Незалежності" вийде друком у напередодні Форуму.

Сергій Плохій – унікальна людина, один з провідних спеціалістів з історії Східної Європи, у Гарвардському університеті обіймає посаду "Mykhailo Hrushevsky Professor of Ukrainian History".

Нова книга – це цікавий виклад історії українських земель упродовж двох з половиною тисячоліть. Від скіфів до нашого часу висвітлено процеси, що вплинули на розвиток і становлення держави. Автор фокусує увагу на українцях як найбільшій демографічній групі, а згодом – головній силі, що стояла за створенням сучасної нації.

Дізнайтеся, як наші предки "призвали варягів на царювання", як наша країна боролася за право бути незалежною, пройшла крізь часи кріпацтва, комуністичного терору й Голодомору, Другої світової війни та врешті-решт отримала незалежність. "Брама Європи" – це правдива історія нашої країни, наших прагнень та життя. 

"Ось відкрита долоня". Галина Вдовиченко

Галина Вдовиченко - знана сучасна українська письменниця і журналістка, яку критики називають "автором оптимістичної прози". Її твори для дорослих і дітей отримували перші премії та спеціальні відзнаки "Коронації слова" та входили до списків фіналістів Літературної премії "ВВС Україна".

Новим поштовхом для авторки стали події на сході України. 2015 року вона створила роман "Маріупольський процес" – переможець "Гранд-Коронації слова" у номінації "Гранд-романи".

Оповідання, з яких складається книжка, наче маленькі епізоди, незначні щоденні події, з яких і складається людське життя. Чоловіки й жінки, чужі та найрідніші, діти, брати і сестри. Вони даватимуть поради, чи, радше, пропозиції, які варто почути у швидкоплинному повсякденні. Вони тягтимуть три роботи в Італії та уникатимуть життєвих мелодрам. Вони гратимуть в історію на львівській площі Ринок і випадково передбачатимуть майбутнє. Як сліпі, навпомацки шукатимуть щастя, дослухаючись не до порад психолога, а до маленького заблуканого папужки. Збиратимуть тіло по шматках у військовому шпиталі і намагатимуться зібрати розбиті душі, малюючи зелене дерево. Проживатимуть життя, у якому слова раптом набули нових значень.

"Таємнича історія Біллі Міллігана". Деніел Кіз 

Цього ранку він прокинувся від того, що лягаві вдерлися в будинок і звинуватили у зґвалтуванні трьох жінок. Але він упевнений, що не робив цього! Принаймні не пам’ятає.

Але чому? Можливо, якась із двадцяти трьох особистостей, що мешкали у його свідомості, замовчувала цей факт? Психіатри ще не стикалися з такою хворобою.

Чи скоїв Мілліган усі ці злочини, чи він талановитий актор, який пошив усю Америку в дурні?

Роман, в основу якого покладені реальні події, став культовим. Вже навіть планується екранізація книги з Леонардо Ді Капріо в головній ролі.

"Таємнича історія Біллі Міллігана" була удостоєна нагород Kurd Lasswitz Award за найкращу книжку, написану зарубіжним автором, Seiun Award за найкращу нон-фікшн-книжку року та була номінована на Edgar Award за найкращий детектив, заснований на реальних подіях.

 

"Моя неймовірна подруга". Елена Ферранте

Елена Ферранте - справжній італійський феномен сучасної літератури. Письменниця, яка не дала жодного інтерв’ю і жодного разу не з’явилася на публіці, але була названа серед сотні найвпливовіших людей світу 2016 року за версією журналу "Тайм".

Ферранте — унікальний автор, одразу декілька її книжок багато років не полишали топових позицій не тільки в італійських, а й в європейських та американських списках бестселерів. Роман "Моя неймовірна подруга" став світовою літературною сенсацією і спричинив у соціальних мережах "лихоманку Ферранте", а ім’я письменниці з’явилося у короткому списку Букерівської премії 2016 року.

Темпераментна й відверта розповідь про жіночу дружбу тривалістю в ціле життя, яка підкорила весь світ, яку із захватом читають і феміністки, і домогосподарки, і їхні чоловіки, тепер виходить й українською.

Ніжну білявку Лєну і запальну чорнокосу Лілу сусіди звикли бачити завжди разом. Навчатися, щоб стати багатими, - такою була їхня дитяча мрія. Але життя повело дівчат до неї різними шляхами. Розумниця Лєна наполегливо здобуває освіту, а обдарована Ліла працює в сімейній взуттєвій майстерні, готуючись до весілля. 

Постійно змагаючись і зростаючи в цьому суперництві, подруги залишать однолітків далеко позаду себе. Але в Італії 1950-х років вирватися зі світу невігластва, насилля і батьківського диктату непросто. Це наче гра, у якій Єлена і Ліла зробили різні ставки. Яка з них переможе?

"Коли подих стає повітрям". Пол Каланіті

У травні 2013 року у Пола Каланіті діагностували рак легенів. Йому було 36 років.

За два останні роки він продовжив навчання, побачив народження дочки і чудово змалював свій досвід життя зі смертельним діагнозом з точки зору лікаря і пацієнта.

Книжка представляє собою мемуари 36-річного лікаря, який діагнозував у себе рак легенів IV стадії.

На сторінках роману порушені серйозні філософські теми: чи варте життя того, щоб бути прожитим, що надає йому сенсу перед обличчям смерті, що означає виховувати нове життя, в той час, як інше згасає?

Це неймовірно зворушливий твір, який знайде відгук у серці кожного, хто наважиться відкрити для себе цю історію.

Тема книги, безперечно, актуальна, адже усі ми рано чи пізно задаємося подібними питаннями.

 

Історія українського війська. Автори книжки – видатні історики – науковці та викладачі провідних університетів країни М. Відейко, С. Синиця, Б. Черкас, К. Галушко, О. Сокирко, А. Руккас та ін.

Справжньою цінністю видання є понад 500 фотографій з колекції Національного історичного музею України та художніх реконструкцій відомого українського ілюстратора Олександра Ком'яхова.

Вони відображають всю багатоманітність спорядження та озброєння військових формувань, які билися на наших землях, допоможуть уявити історичне тло і масштаб воєнних акцій Великого князівства Литовського, Русі, періоду визвольних змагань.

Видання містить історичні нариси про становлення українського війська від 12 істориків-науковців та викладачів провідних університетів України та Великої Британії. 

новини партнерів

22 січня, 2020 середа

22 січня, 2020 середа

Відео

Введіть слово, щоб почати