Фінальні дебати Клінтон і Трампа: Менше сексу, більше Путіна

Дмитро Гомон
20 жовтня, 2016 четвер
10:23

Хілларі Клінтон назвала Дональда Трампа маріонеткою Путіна, а він її огидною жінкою

У США відбулись останні дебати кандидатів у президенти США Дональда Трампа та Хілларі Клінтон. Менш ніж за три тижні, 8 листопада, американці визначаться з тим, хто стане новим хазяїном Білого Дому. Певності, кого вони оберуть, немає, але як свідчать соцопитування, мільярдер значно погіршив своє становище.

Дебати почались з улюблених конячок американських політиків: права на носіння зброї та абортів. Втім, дуже швидко вони переключились на Росію, Сирію та сексуальне насильство - всі ті гарячі теми, якими кандидати намагаються збити одне одного з ніг.

Однією з найбільш скандальних стала заява Дональда Трампа про те, що він може не визнати результати голосування та оголосити вибори сфальшованими.

Дебати за 90 секунд від телеканалу CNN

Аборти та зброя

Треті й останні дебати між Клінтон і Трампом відбувалися у Лас-Вегасі. Модератор, ведучий телеканалу Fox News Кріс Уоллес розпочав з доволі далекої для українців теми призначення членів Верховного суду США. Та дискусія дуже швидко перейшла у знайоме нам русло.

Дональд Трамп заявив, що сьогодні друга поправка до Конституції США (право володіти та носити зброю) є "блідою копією" тієї норми, яка ухвалювалась сотні років тому. Він виступає за зняття обмежень і в якості аргументу навів приклад Чикаго - міста, яке, за його словами, має найжорсткіше регулювання та найвищий рівень насильства.

На думку Клінтон, обмеження необхідні. "Десятки підлітків наносять собі поранення та навіть убивають людей вогнепальною зброєю тому що, на жаль, не кожен, хто має заряджену зброю вдома, вживає необхідні запобіжні заходи", - сказала вона.

Дональд Трамп Хілларі Клінтон дебати

Питання переривання вагітності - ще одна улюблена тема для суперечок серед американських політиків. Трамп заявив, що не можна дозволяти "випатрати дитину з материнської утроби" за два-три дні до її народження. Клінтон натомість більше говорила про заплановану вагітність та право жінок вирішувати свою долю.

Та вечір став набагато жвавішим, коли модератор згадав про листування Клінтон і сайт Wikileaks, який виклав його у загальний доступ. Взагалі-то мова йшла про імміграцію, плани будівництва стіни на кордоні з Мексикою і відкритість кордонів. Та як досвідчений політик, Хілларі повернула незручну для неї тему проти опонента.

Маріонетка Путіна

Про зв'язок хакерів, сайту Wikileaks та Кремля колишня держсекретар говорила вже не вперше. "Російський уряд розпочав шпигунство за урядовими структурами, за громадянами США", - заявила Клінтон. За її словами, хакери, найняті Кремлем, передають інформацію Wikileaks. Таким чином Росія намагається вплинути на результат виборів у США. А конкретно - допомогти її супротивнику.

"У неї немає жодного уявлення, чи це Росія, чи Китай, чи хтось інший", - заявив у відповідь Трамп. Він не правий - ще тиждень тому американська розвідка прямо звинуватила в кібератаках Росію та її лідерів.

Трамп на цих дебатах, як і раніше, виступав мало як не адвокат Путіна. Меседж для виборців у нього простий: російський президент не поважає Обаму та його соратника Клінтон, бо вони слабкі, але поважатиме його, бо він сильний. "Зробимо Америку величною знову" (Make America great again) - так звучить ключове гасло його кампанії. І чи не в першу чергу воно стосується стосунків США з Росією та іншими країнами.

Дональд Трамп Хілларі Клінтон дебати

На дебатах дійшло до смішного - кандидати обізвали одне одного маріонетками Путіна. Зокрема, Клінтон звинуватила Трампа в тому, що Кремль допомагає йому. Мільярдер заявив, що не знає Путіна і той "не є його найкращим другом", але він знає, чому колишній держсекретар не любить російського президента лишень через те, що той перехитрив її "на кожному кроці".

"Путін перехитрив її, ось чому він її не поважає. Він перехитрив її в Сирії, він перехитрив її в інших місцях", - сказав Трамп.

У відповідь Клінтон назвала його "маріонеткою Путіна". "Ні, це ви маріонетка", - зреагував Трамп.

Хто маріонетка Путіна? Відео від телеканалу NBC

"Ви бачили Алеппо?"

Модератора дебатів аж ніяк не можна було назвати дружнім до Клінтон. Він кілька разів ставив дуже незручні для неї питання. Це стосувалося і згаданого листування, яке стало надбанням хакерів, і джерел фінансування її спільного з чоловіком фонду.

Трамп навіть кілька разів подякував йому. Та коли мова зайшла про його помилки, він атакував телеведучого. Це сталося, коли Уоллес згадав про його слова, що Алеппо вже впало, хоча бої за місто продовжуються.

"Ви його бачили?! Ви й ого бачили?!" - викрикував йому Трамп. І, звісно, в катастрофі навколо Алеппо він звинуватив Клінтон.

Дональд Трамп Хілларі Клінтон дебати

Він виступив уже не лише як адвокат Путіна, а ще й Башара Асада - президента Сирії, якого США вважають відповідальним за масові убивства політичних опонентів.

Зокрема, Трамп заявив, що Асад "просто жорсткіший та розумніший ніж вона (вказавши на Хілларі Клінтон. - Авт.) та Обама". Він сказав, що політика США в Іраку та Сирії - це дурість і Росія переграла в Сирії американців.

Підрив системи

З точки зору американських ЗМІ найгарячішою темою дебатів була відмова Трампа сказати, що він визнає результат виборів. Це підриває основу основ США - виборчу систему. Навіть припущення, що результат сфальсифікований налаштовує одну частину суспільства проти іншої, зауважують оглядачі. Адже Трамп виступає не сам по собі, а як кандидат однієї з найбільших політичних сил країни - Республіканської партії.

За словами кандидата, мільйон зареєстрованих виборців не мали би голосувати. Крім того, за його словами ЗМІ брешуть та "отруюють думки людей".

"Я відповім, коли мине час. Я триматиму вас у невизначеності", - відповів він на запитання щодо готовності визнати результат. Трамп заявив перед дебатами і під час них, що результат може бути сфальсифікований.

Та й Клінтон, за його словами, не мали права дати можливість балотуватися. Чотиризірковому генералу загрожує тюрма за розголошення державних секретів, а Клінтон, яка вчинила так само, дозволено змагатися за пост президента, обурювався кандидат.

Генерал, якого згадав Трамп, це Джеймс Картрайт, якого звинуватили в брехні ФБР щодо розголошення секретів журналістам. Йому загрожує від $500 до шести місяців ув'язнення.

"Те, що він говорить дуже кумедно. Кожен раз, коли щось не йде, як він хоче, він говорить про фальсифікацію", - заявила у відповідь Клінтон.

Дональд Трамп Хілларі Клінтон дебати

Клінтон на дебатах з Трампом. Фото: Reuters

Дії Трампа - це просто подарунок для авторів кремлівських темників. Там уже, напевне, розсилають вказівки телеканалам розмістити сюжети про те, як Трамп збирається провернути в США сценарій "кольорової революції" та у випадку поразки вивести на вулиці обурених американців. Утім, ці фантазії далекі від реальності та можуть здатися правдоподібними лише тим, хто дуже погано розуміє американське суспільство.

Радше навпаки, для багатьох виборців, а надто орієнтованих раніше на Трампа республіканців, його слова стали неприємним одкровенням. Якими б не були гіркі результати, їх треба визнавати - таким є неписаний закон. Саме так вчинила у 2008 році Клінтон, коли програла Обамі номінацію від Демократичної партії.

Наостанок про жінок

Не обійшлося на фінальних дебатах і без болісної для кампанії Трампа теми образи жінок. Хоча смакували її далеко не так активно, як під час других дебатів. Тоді Трамп привів на дебати жінок, які мали претензії до Білла Клінтона та його дружини.

Читайте також: Найбільш огидні дебати. Що наговорили один одному Клінтон і Трамп

Цього разу також також згадали про запис розмови Трампа з телеведучим, де він вихваляється можливістю хапати дівчат за інтимні частини тіла та цілувати красунь без їхньої на те згоди, б просто лише тому, що він зірка.

Трамп знову вжив свою коронну фразу про те, що ніхто в світі не має більшої поваги до жінок, б аніж він. Та згодом сам же все й зіпсував. Коли Клінтон говорила про соціальну безпеку, він перервав її фразою, яку можна перекласти так: "яка ж огидна жінка" (such a nasty woman). Це призвело, зокрема, до цілої хвилі обурення в соцмережах - саме від жінок.

Недолугими висловами, як от цей, мільярдер псує власний рейтинг. Опитування, проведені на замовлення телеканалу CNN, свідчать, що в день проведення перших дебатів (26 вересня) відстань між кандидатами була крихітна: Клінтон підтримувало 43%, а Трампа - 41% виборців.

Мільярдер рухався вгору й деякі опитування навіть показували, що він уже перегнав суперницю. Зараз же за Клінтон 47%, а за Трампа - 38%.

Що більш важливо, Трамп втрачає підтримку в штатах, де республіканці та демократи не мають значної переваги одне над одним. Зокрема, Флорида та Невада тепер більше схиляються голосувати за кандидата від демократів (тобто, за Клінтон). Так само зросла невизначеність у Юті та Аризоні.

І хоча Клінтон не подобається багатьом, за неї можуть проголосувати просто тому, що Трамп не подобається ще більше.

Читайте також:
Андрей Ярмоленко
22 вересня, 2021 середа
Ярмоленко допоміг "Вест Гему" вибити "Ман Юнайтед" з Кубка футбольної ліги
Василь Ломаченко
21 вересня, 2021 вiвторок
WBC позбавила Ломаченка можливості битися за титул
15 вересня, 2021 середа
Шевченко отримав несподіваний варіант продовження кар'єри
Київ
+7
 • Київ
 • Львів
 • Вінниця
 • Дніпро
 • Донецьк
 • Житомир
 • Запоріжжя
 • Івано-Франківськ
 • Кропивницкий
 • Луганськ
 • Луцьк
 • Миколаїв
 • Одеса
 • Полтава
 • Рівне
 • Суми
 • Сімферополь
 • Тернопіль
 • Ужгород
 • Харків
 • Херсон
 • Хмельницький
 • Черкаси
 • Чернівці
 • Чернигів
 • USD 26.52
  Купівля 26.52
  Продаж 26.77
 • EUR
  Купівля 31.02
  Продаж 31.44
 • Актуальне
 • Важливе
2021, п'ятниця
24 вересня
09:50
Костянтин Жеваго
Британські та українські юристи Костянтина Жеваго прокоментували рішення Високого суду Англії та Уельсу
09:50
Кубок України: результати всіх матчів 1/16 фіналу
09:41
Сніг
У Карпатах рвучкий вітер та сніг, рятувальники просять утриматися від походів на високогір'я
09:18
ООС
ОБСЄ нарахувала майже 900 порушень "тиші" на Донбасі за добу
09:17
курс долара
Курс валют: долар здешевшав на кінець тижня
08:55
вакцина
Японія пожертвує іншим країнам 30 млн доз вакцини від коронавірусу
08:24
ООС
Доба на фронті: окупанти 5 разів порушили "тишу", українські військові відповіли вогнем
08:15
коронавірус
Коронавірус: за добу померли 140 українців
07:57
Антон Геращенко
Геращенко: Замах на Шефіра мав на меті створити атмосферу небезпеки для Зеленського і його найближчого оточення
07:37
У США сталася стрілянина в супермаркеті, є загиблі і поранені
07:19
Денис Малюська
Малюська пояснив, що олігархи мають зробити протягом шести місяців
07:00
Адам після Потопу, маніяк у Дрогобичі, каторга у Польщі – 5 книг, які змусять задуматися
2021, четвер
23 вересня
23:10
Сергій Гармаш
Україна віддала окупантам рештки загиблого, який за них воював, але загарбники відмовилися натомість віддати тіло українця, - Гармаш
23:00
У Римі з'явились дикі кабани. ВІДЕО
22:48
Георгій Бущан
Петраков довикликав у збірну України топ-голкіпера
22:46
У Києво-Могилянській академії не змогли обрати президента, будуть нові вибори
22:30
Еммануель Макрон
У інтернет виклали QR-код COVID-сертифіката президента Франції Макрона
22:09
Ігор Коломойський
Для виплати боргів: суд дозволив продати компанії Коломойського нерухомість у Техасі
21:58
Василь Ломаченко
Ломаченко назвав ім'я свого наступного суперника та анонсував дату бою
21:54
Павло Клімкін
"Віддаляє Україну від ЄС і НАТО": Клімкін про "антиолігархічний" закон
21:47
Мелінда Сіммонс
"Може відіграти роль у зменшенні впливів": посол Британії назвала чинники, щоб закон про олігархів запрацював
21:30
Швеція підпише військову угоду з Норвегією і Данією через напруженість у Балтійському морі
21:11
США у ОБСЄ закликали Росію звільнити заступника голови Меджлісу Джелялова та братів Ахтемових
20:52
ФК "Альянс"
Клуб першої ліги у драматичному матчі сенсаційно вибив "Минай" з Кубка України
20:47
До України прилетів рейс з евакуйованими громадянами з Кабулу
20:34
Португалія 1 жовтня скасує майже всі обмеження, пов'язані з коронавірусом
20:31
Тьєррі Анрі
"Барселона" знайшла несподівану заміну головному тренеру
20:27
АТО
25 вересня відбудеться прем'єра документального серіалу "Живі мрії. АТО. Історії героїв в обличчях"
20:16
нафта
На Одещині пробурили нафтову свердловину глибиною майже 3 км, розпочато випробування
19:50
вакцинація
Румунія 28 вересня почне вакцинацію третьою дозою від COVID-19
19:49
Микола Княжицький
Закон про олігархів перетворює Україну на Росію чи Білорусь, - Княжицький
19:43
Олександр Усик
Відео дня: Усик провів українською мовою прес-конференцію, присвячену бою з Джошуа
19:30
"Талібан" повідомив про перемовини з представниками Киргизстану
19:17
Значна частина українців оптимістична щодо повернення окупованих територій, - представник президента в АР Крим
19:12
"Прикарпаття" - "Чорноморець"
"Чорноморець" розгромив "Прикарпаття" у Кубку України з футболу
18:53
МВФ
Радник Зеленського розповів, коли Україні очікувати на новий транш МВФ
18:51
Джошуа, Хірн та Усик
Промоутер порівняв Джошуа з "танком" перед супербоєм проти Усика
18:37
серце
Хлопчик, якому пересадили у Львові серце, мріє мати багато підписників в інстаграмі
18:30
Юрій Вітренко
Вітренко: після запуску Північного потоку-2 транзиту газу через Україну може не бути
18:07
хакер
У РНБО заявили про збільшення в рази кіберінцидентів під час навчань ЗСУ
Більше новин