live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4
img
Анастасія Пашинська 20 квітня, 2017 четвер

Доповнена реальність. Як Facebook створює розширену версію світу

Марк Цукерберг вірить, що за 5 років Facebook перетвориться з соціальної мережі в розширену версію нашого світу

Марк Цукерберг вірить, що за 5 років Facebook перетвориться з соціальної мережі в розширену версію нашого світу

Засновник Facebook Марк Цукерберг вважає, що найголовніше зараз в гаджетах - це їхні камери. Раніше для смартфона було важливо посилати текстові повідомлення. Зараз людям легше послати фотографію, щоб пояснити, де вони або чим зайняті, доповнюючи реальну фотографію своїми позначками.

Саме це і змусило Цукерберга задуматися над втіленням ідей доповненої реальності. Це і є кінцева мета компанії.

null

Чим стане Facebook через 10 років

Що таке доповнена реальність (AR)

Доповнена, або розширена, реальність (augmented reality, AR) поєднує віртуальний і реальний світи в одне ціле. Тобто на зображення реального світу накладається додаткова інформація. Що це означає. Пам'ятаєте мультик "Хто підставив Кролика Роджера". Там справжні люди взаємодіяли з мультяшками в реальному світі.

Так і тут, уявіть, що ви знімаєте відео з морквою (так собі відео) і в реальному часі додаєте цифрового кролика, який спробує згризти цю морквину.

Для доповненої реальності необхідні програмне забезпечення і відеошукач, яким можуть бути камера на телефоні або спеціальні окуляри, такі як Google Glass. Одним з примітивних продуктів доповненої реальності є Snapchat і гра PockemonGo.

Багато речей більше не будуть існувати фізично

Сконцентрувавшись на технологіях, фахівці Facebook сподіваються максимально спростити життя людей, щоб ніщо не заважало їм виражати себе в спілкуванні. Це допоможе стати ближче один до одного і спілкуватися без обмежень. Саме тому для Facebook так важлива доповнена реальність, яка з'єднає фантазію людини з реальним світом в реальному часі.

"Ми всі хочемо контактні лінзи чи окуляри, які було би зручно носити, але які б малювали цифрові об'єкти поверх реального світу. Наприклад, захотіли пограти в шахи: вжух - і перед нами вже стоїть цифрова дошка з розставленими фігурами, на якій ми можемо грати удвох", - розповідає про своє бачення доповненої реальності Цукерберг.

null

Або, наприклад, захотілося подивитися телевізор. За допомогою таких лінз можна розмістити цифровий телевізор на будь-якій поверхні. Крім зручності (телевізор і шахи завжди під рукою), це і велика економія.

Замість витрати грошей на телевізор вартістю 500 доларів, ви купуєте додаток вартістю один долар і користуєтеся ним, коли захочете. Безліч речей в нашому житті можна замінити на віртуальні цифрові аналоги. Це буде набагато зручніше і дешевше.

Віртуальний гід по світу

Цукерберг також розповів про інший спосіб, як можна використовувати доповнену реальність. Уявіть, що ви відправилися у відпустку в Рим. Ви перший раз в місті і хочете подивитися Колізей.

Асистент доповненої реальності накладе покажчики на реально існуючі вулиці і виведе вас до Колізею. Потім підпише кожну деталь історичною довідкою, а зруйновані об'єкти в мить віртуально відреставрує завдяки цифровим замальовкам. Або, наприклад, ви - великий фанат світу Гаррі Поттера і тепер зможете перетворити свій будинок на Хогвартс.

null

Доповнена реальність може знайти місце навіть в корпоративному середовищі: від читання електронної пошти, до моделювання проектів. Тому засновник Facebook вважає, що доповнена реальність буде значно популярнішою за віртуальну, яка обмежується лише світом комп'ютерних ігор.

Facebook запрошує долучитись до розробки

Ще недавно Цукерберг вважав, що такі технології будуть можливі років через 10. Але за останні два роки різні розробники вже випустили в примітивній формі інструменти доповненої реальності. Згадати хоча б гру Pockemon Go або всілякі відеофільтри для обличчя у Snapchat. Для когось це лише дитячі ігри, але розробники Facebook вважають це початком нової ери.

Для того щоб ця сфера розвивалася, мало сказати: давайте сядемо і придумаємо разом. Важливо надати умови для кожного, хто готовий займатися розвитком доповненої реальності. Саме це і збирається робити команда Facebook. З вівторка Facebook зробить систему додатка для камери відкритою, щоб кожен бажаючий міг попрацювати з нею.

Інтерфейс для розробників буде максимально простим, тому брати участь можуть і люди, далекі від знання кодування. Сам код буде відкритий, подібно до системи Linux. Замість того, щоб вибирати між 10-20 можливостями, з'явиться тисяча варіантів масок і предметів доповненої реальності. Саме для цього у всі додатки Facebook розробники додали камери, які підтримують технології доповненої реальності.

null

Цифрові моделі, які не відрізнити від реальних

Але не тільки в цих інструментах полягає суть. Компанія займається розробкою впровадження якісних 3D-моделей. Такі моделі повинні взаємодіяти з іншими об'єктами. Для цього є навіть спеціально навчений штучний інтелект SLAM.

Як це виглядає? Наприклад, ви можете сфотографувати свій сніданок на столі і зробити напис на фотографії "час перекусити!". Штучний інтелект визначив, що це тарілка, а це стіл. На столі якраз є достатньо місця, щоб SLAM поставив туди напис "час перекусити!" Напис набуде такого вигляду, наче він дійсно стоїть на столі, на нього правильно падає світло.

null

Така технологія дозволить робити 3D-фотографії. Наприклад, 3D-фотографія кімнати. Це означає, що фотографію можна розглядати під будь-яким кутом, змінювати світ, предмети на ній будуть змінюватися залежно від кута огляду. З такими знімками можна експериментувати: затопити кімнату, вимкнути/увімкнути в ній світло.

Штучний інтелект також буде розпізнавати предмети. Навівши камеру на чашку з кавою, він запропонує доповнити її ефектами, які підійдуть саме до чашки з кавою: пар у вигляді сердечка, або додасть другу чашку кави, начебто ви п'єте каву не на самоті.

Що потрібно, щоб ми потрапили в доповнену реальність?

Щоб створити доповнену реальність, необхідно, щоб штучний інтелект вмів визначати точне місце розташування предметів, створював якісні 3D-ефекти і вмів розпізнавати об'єкти.

Фахівці Facebook вчать машину не тільки розпізнавати предмети, а й їхнє положення в просторі щодо інших предметів, які можуть рухатися. Штучний інтелект компанії Facebook вже вміє робити майже все з необхідного списку. Залишилося подумати над способом реалізації.

nullЯк штучний інтелект Facebook розпізнавав предмети (по роках)

Говорячи про вже існуючі окуляри доповненої реальності Google Glass, Цукерберг пояснив їх провальність поспіхом розробників. У Google сподівалися, що їхні окуляри стануть прекрасним стартом для багатьох, і випустили "сирий матеріал", щоб доопрацьовувати його.

На думку Цукерберга, зараз неможливо створити пристрій доповненої реальності, але через 5-7 років фахівці Facebook точно дозріють до створення спеціальних окулярів.

новини партнерів

22 жовтня, 2017 неділя

22 жовтня, 2017 неділя

21 жовтня, 2017 субота

Відео

Введіть слово, щоб почати