live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4
img
Дмитро Гомон 16 червня, 2017 п'ятниця

Повернувся із відмерлим мозком. Історія студента зі США, який став в'язнем КНДР

КНДР віддала США арештованого більше року тому студента Отто Уормбіра у вегетативному стані

КНДР віддала США арештованого більше року тому студента Отто Уормбіра у вегетативному стані

Лікарі, які доглядають колишнього бранця Північної Кореї, 22-річного студента Отто Уормбіра, виявили, що в нього відмерли значні ділянки мозку.

"Він може відкривати очі та блимати, тим не менш, він не показує жодних ознак розуміння мови, не відповідає на вербальні команди та не усвідомлює, де він знаходиться", - розповів на прес-конференції у четвер, 15 червня, професор нейрології університету Медичного центру Цинциннаті Даніель Кантер.

Влада КНДР повернула хлопця Штатам у вівторок, 13 червня, після 17 місяців арешту. Отто зазнав інтенсивного відмирання тканин мозку на всіх його ділянках.

15 років за зірваний пропагандистський знак

Уормбір вивчав економіку в університеті Вірджинії. У січні 2016 року він поїхав до Північної Кореї у складі туристичної групи святкувати Новий рік. Йому на той час був 21 рік. Отто затримали в аеропорту Пхеньяна, коли він збирався повертатися додому.

Загальновідомо про арешт стало відомо лише в лютому. Це сталося невдовзі після того, як Радбез ООН та США ввели проти країни жорсткі санкції за ядерні випробування.

Влада Північної Кореї звинуватила студента в тому, що перебуваючи у своєму готелі в Пхеньяні він пішов у ту його частину, в яку заборонено вхід іноземцям, та зірвав там банер з пропагандистським слоганом. Схоже, що Уормбір хотів роздобути собі сувенір.

У березні суд виніс йому вирок: 15 років важкої праці (каторги) за ворожий акт проти держави. Процес тривав менше години. Перед цим Уормбір з'явився перед ЗМІ КНДР та зі сльозами просив пробачення за свій вчинок. Ці кадри потім розтиражував уряд Північної Кореї.

На відео Отто говорить, що в нього є молодші брат і сестра та просить відпустити його заради сім'ї. Далі, вже стоячи, він говорить, що "ніколи не мав би дозволити адміністрації США звабити себе на вчинення ворожого акту в цій країні".

Згідно з твердженнями влади КНДР, Уормбір потрапив у стан коми невдовзі після суду, заразившись ботулізмом. Йому дали таблетку снодійного, після чого хлопець уже не прокинувся.

Що сталося зі студентом

Батько студента Фред Уормбір у четвер, 15 червня, вийшов на прес-конференцію та розповів, що вони дізналися про стан свого сина лише минулого тижня. Він сказав, що не може бути вибачення для жодної цивілізованої нації за те, що так довго тримали в секреті стан Отто та відмовляли йому в наданні першокласної медичної допомоги.

За словами батька, вони мають гірко-солодкі відчуття: "Це полегшення, бо Отто вдома в руках тих, хто любить його, та гнів через те, що з ним так довго жорстоко поводились".

Так виглядав Уормбір під час прибуття в США у вівторок, 13 червня. Фото: Reuters

Лікарі не знайшли жодних ознак ботулізму, про який твердять північнокорейці. Також немає слідів фізичного насилля, зламаних кісток. Результати сканування голови та шиї виявили, що все в нормі, окрім ураженого мозку. Знімки МРТ, які надала КНДР, були зроблені у квітні. З них можна лише зробити висновок, що Отто впав у кому за кілька тижнів до того.

Професор Деніел Кантер пояснив, що в них немає достовірних даних про те, що ж могло спричинити стан Уормбіра. За його словами, такий стан мозкових уражень спостерігається як правило через зупинку серця, коли кров не поступає в мозок належним чином певний період часу, що призводить до відмирання тканин мозку.

Однією з розповсюджених причин зупинки серця є зупинка дихання, пояснив лікар нейрореаніматолог Джордан Бономо. Причин може бути багато - інтоксикація, травма, передозування ліками, зумисне перекриття дихальних шляхів тощо.

З часу прибуття в США Отто, за словами лікарів, не говорив та не рухався. Він може самостійно дихати, але перебуває в стійкому вегетативному стані.

Історія звільнення

Оскільки США не мають дипломатичних зв'язків з КНДР, інтереси американців у країні представляють шведські дипломати. Проте навіть вони не знали, що відбувається з Отто Уормбіром. Хлопця ніхто не бачив після суду.

Уормбір-старший розповів на прес-конференції, що він з дружиною довгий час дотримувались порад адміністрації Обами не зчиняти скандалу, але це не дало результату. Вони зберігали тишу, сподіваючись, що влада КНДР ставитиметься до Отто справедливо та відпустить його.

Цього року вони змінили стратегію. Уормбіри зустрілися зі спецпредставником Державного департаменту США по Північній Кореї Йозефом Юном. Той, у свою чергу, в травні зустрівся з представниками КНДР у Норвегії. Ті погодились пустити до Отто шведських дипломатів.

Далі все пішло швидко. Шведи, побачивши стан Уормбіра, негайно сповістили про це Юна. За шість днів КНДР передала бранця американцям. Приховувати його стан вже не мало сенсу.

У тюрмах Північної Кореї на даний час перебувають троє громадян США та один громадянин Канади. Вчені Кім Сенг Дюк та Кім Хак-сонг викладали в університеті Пхеньяну та були звинувачені у ворожих актах проти держави.

Бізнесмен Кім Донг Чуль також засуджений за шпигунство на 10 років важкої праці. Пастор Хйон Су Лім засуджений довічно до важкої праці за те, що намагався через релігію повалити державний устрій.

новини партнерів

19 листопада, 2017 неділя

19 листопада, 2017 неділя

18 листопада, 2017 субота

Відео

Введіть слово, щоб почати