live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Розчинив у кислоті, підірвав та розстріляв 150 людей. Історія найстрашнішого боса Коза Ностри, який помер у тюрмі


фото: AP
Наймогутніший бос Коза Ностри Сальваторе "Тото" Рііна, за наказом якого вбивали навіть жінок та дітей, помер у тюрмі від раку

Помер наймогутніший бос Коза Ностри. Історія чудовиська, який розчинив у кислоті, підірвав та розстріляв 150 людей

Сальваторе "Тото" Рііна за свою жорстокість отримав прізвисько "Чудовисько". На його рахунку 150 убивств. Деякі з них він виконав сам, коли був ще молодим мафіозі, деякі замовив, коли був уже босом. За свої злочини він отримав 26 пожиттєвих термінів.

Згнив у тюрмі

Рііна помер у крилі для в'язнів лікарні в Палермо. За день до смерті йому виповнилося 87 років. Але святкувати йому не довелося - після двох операцій його здоров'я погіршилося і мафіозі ввели в стан медичної коми. Окрім раку нирки в нього ще були проблеми з серцем та хвороба Паркінсона.

Родичі Рііна намагалися переконати владу відпустити його під домашній арешт, зважаючи на смертельну хворобу. Їм відмовили через потужні протести родичів жертв.

Рііно вважався дуже небезпечним злочинцем і мав особливо суворі умови утримання. Зокрема, його тримали ізольованим від інших в'язнів, аби він не мав контактів з кримінальним світом. Також було суворо обмежено побачення з рідними. Їм дозволили побачити Рііна незадовго до смерті, оскільки він перебував у комі.

Шлях у мафію

Рііна народився у 1930 році в сім'ї бідного фермера в містечку Корлеоне, що в провінції Палермо. Це місце відоме багатьом з фільму "Хрещений батько", як місце народження дона Корлеоне - кіношного глави італійського злочинного угрупування в США.

У 1943 батько Сальваторе знайшов американську бомбу, яка не вибухнула й вирішив її розібрати, щоб продати порох мисливцям. Але йому не пощастило: боєприпас вибухнув у нього в руках, вбивши самого батька та молодшого брата. Таким чином 13-річний Рііна став главою сім'ї, а вже у 19 років подався до місцевої мафії.

Щоб довести свою вірність, він скоїв перше убивство. А ще за рік застрелив чоловіка під час сварки й сів на шість років за ґрати. Але він вже потрапив у "систему" й почав поступове сходження нагору по мафіозних рангах.

Фото: Wikipedia It

Спочатку він був бойовиком при лідері корлеонського клану Луччано Леггіо, для якого разом із товаришами вбив попереднього боса. У 1969 році він почав переховуватись і жив так 23 роки, поки його, нарешті, не зловили.

"Бос босів"

Коли в 1974 році Леггіо заарештували, Сальваторе Рііна вже користувався достатнім авторитетом для того, щоб очолити клан. На той час Сицилія стала одним з транспортних вузлів у міжнародній торгівлі героїном. Рііна, щоб отримати повний контроль за новим прибутковим "бізнесом", почав війну з іншими мафіозними кланами.

Проводив він її хитро й жорстоко. За наказом Рііна убивали прокурорів, суддів, карабнерів та поліцейських на території, яку контролювали конкуренти. На той час більшість інших босів були публічними особами і надавали перевагу вирішенню проблем шляхом хабарів.

Тож коли ставалося вбивство на території мафіозі, проти якого велося розслідування, підозри падали в першу чергу на нього, а не на Рііна та його клан, який вів підпільне життя і його рідко бачили навіть інші кримінальники.

Війна на знищення з іншими мафіозними угрупуваннями Коза Ностри тривала аж до 1983 року. Після цього Рііна знищив ще й кількох союзників, які допомагали йому стати "босом босів" мафії.

Війна на знищення

На відміну від інших босів мафії, Сальваторе Рііна не намагався домовитися з владою, а обрав шлях її залякування. Коли один з лідерів італійської компартії Піо Ла Торре запропонував новий закон, який би дозволяв конфіскацію мафіозних статків, його застрелили в машині разом із водієм.

Коли до Сицилії із завданням розбити мафію приїхав начальник карабінерів Карло Альберто Далла К'єза, його застрелили в центрі Палермо разом із дружиною.

А в грудні 1984 року за наказом Рііно було влаштовано справжній теракт: в тунелі підірвали швидкісний поїзд, який прямував із Неаполя в Мілан. Загинуло 17 пасажирів, з них троє дітей.

Це було влаштовано, щоб відвернути увагу поліції від свідчень кіллера Томмасо Бускетти, який став інформатором, розкрив структуру Коза Ностри й здав багатьох своїх колишніх соратників.

Фото: Rex Features

Тим не менш, наступ на мафію продовжився і в 1992 році за наказом Рііно було влаштовано вибух автомобіля, в якому загинули двоє провідних анти-мафіозних суддів. За рік після цього "боса босів" нарешті зловили й заарештували.

Певний час Рііно керував справами з тюрми. Його спільники влаштували в 1993 році вибухи в арт-галереях та церквах Риму, Мілану та Флоренції. А ще він наказав задушити й розчинити в кислоті 13-річного хлопця, щоб залякати його батька і той не надавав інформації проти мафії.

Лікарі казали, що навіть хворий на рак "бос босів" не збирався каятись. Цього року було записано його слова про те, що він ні про що не шкодує. "Вони ніколи мене не зламають, навіть якщо дадуть 3000 років", - твердив ув'язнений колишній король мафії. До речі, його старший син Джованні відбуває пожиттєвий строк за чотири вбивства.

новини партнерів

18 листопада, 2018 неділя

18 листопада, 2018 неділя

17 листопада, 2018 субота

16 листопада, 2018 п'ятниця

Відео

Введіть слово, щоб почати