В Україні нарешті виросли гідні гумористичні шоу. Що подивитись, щоб було справді смішно

Скільки коштують квитки, які жарти більше люблять та яка політика у авторів. Найвідоміші українські шоу, які точно вас розсмішать

Зміст

Скетчі та гумор-шоу - це, ймовірно, перші жанри, які почали так масово розвиватись на українському телебаченні. Йдеться про ті, які вироблені в Україні та, якщо пощастить - українською. 

Ще років 5 тому на українському ТБ важко було знайти українські жарти. Починалось все з "Файна Юкрайна" і ще низки проектів. Зараз практично в кожного телеканалу є власний комедійний продукт.

Зазвичай, усі гумор-шоу створюють колишні команди КВН і це закономірно, адже вони знають як поводитись із жартами. 

Еспресо.TV вирішили проаналізувати та розповісти про найпопулярніші гумор-шоу, учасники яких активно гастролюють та вже стали зірками телебачення. І як вони від простих КВН-команд побудували успішні шоу.

Вар'яти

Перше україномовне гумор-шоу, яке заснував відомий український комік Сергій Притула. Разом із шоуменом в команді вар’ятів ще четверо чоловіків.

За рік вони проводять кілька гастрольних турів. Як писав на своїй офіційнйій сторінці в Facebook Притула, минулого року вони провели 115 концертів. Цієї зими вирушать в гастрольний тур по США.

Коміки не використовують у своїх жартах російської мови, нецензурної лайки та політичних жартів. Також стараються уникати “низьких” жартів, наприклад, про людей із фізичними вадами. Основу їх виступів складають побутові скетчі, прототипи яких можна знайти в реальному житті.

Читайте також: Сільська романтика та будні контрабандиста. 5 YouTube-каналів українського треш-гумору

Після 6 років успішних виступів по усьому світу, шоу почало виходити на “Новому каналі”. Зйомки мало чим відрізнялись від звичайних концертів “Вар’ятів”. Для шоу побудували спеціальні декорації, а глядачі, які сиділи у студії, навіть купувати квитки на шоу. Тож у залі сиділа не масовка, яка сміється за сигналом.

Багато аналітиків поєднують появу цього шоу в ефірі телеканалу, та ще й в прайм-тайм, із законом про мовні квоти. Однак гірше від цього нікому не стало.

У шоу досить високі рейтинги. Що цікаво другий сезон, який вийшов у листопаді 2017 мав вищі рейтинги, аніж попередній.

Окрім гастролів та ефірів на ТБ, у шоу є свій канал в YouTube. Однак кілька років він не оновлюється, ймовірно з появою шоу на "Новому каналі".

Тепер усі відео публікуються на сторінці телеканалу. Випуски шоу там набирають по кілька сотень тисяч переглядів. Найпопулярніше відео має 683 тисяч переглядів.

Дизель шоу

Відомі комедійні актори України зібрались та створили своє масштабне гумористичне шоу. Більшість на момент створення грали в різних проектах чи серіалах на українському ТБ. В програмах можна побачити дуже відомі обличчя.

Основою проекту стала команда КВН “Банда Дизель”, які в 2014 році разом створювали проект для телеканалу ICTV “Мужской клуб”.

Автори шоу не люблять жартувати про політику, стараються уникати гострих тем. Однак часто жартують про соціальні явища, які перетинаються з політикою.

Читайте також: В Україні почали шалено знімати серіали. Що тепер показують по телевізору

Також у них можуть бути геополітичні жарти. Коли жартують над відносинами з країнами чи народами.

Спершу шоу виходило здебільшого російською мовою. З часом в скетчах  з’являлось все більше української.

Через російську мову та канал на YouTube, актори шоу досить відомі в країнах СНД. Білоруси навіть прийняли їх “за своїх” та просили робити скетчі білоруською. А в Казахстані акторів впізнають на вулицях.

Окрім основно шоу “Дизель шоу” актори також знімаються в скетч-шоу “На трьох”. В планах зняти серіал та навіть повнометражний фільм.

У студії є свій канал на відеохостингу. Там 392 тис фоловерів і відео назбирують по кілька мільйонів переглядів. Найпопулярніше має 11 млн.

Окрім телебачення, “Дизель” також проводить концерти та гастролює. Квитки на їх шоу коштують від 300 грн. Наприклад, у Києві за місяць до події куплені майже усі квитки на два концерти студії.

Мамахохотала

Студія, яка усіма силами намагається створити здорову конкуренцію на ринку українського гумору. Вони почали свою роботу з 2013 року та утворились із команди КВН.

Продакшн-студія "Мамахохотала", за версією журналу Forbes, стала одним із 10 найперспективніших студентських стартапів в Україні.

Їх “кар’єра” розпочалась із шоу “Мамахохотала” на каналі НЛО ТВ. Згодом коміки почали робити інші проекти для цього ж телеканалу.

Так з’явились “Маслюки” - скетч-шоу, де всі ролі виконує один актор - Олег Маслюк. Створили два серіали “Як гартувати стайл” та “Нова поліція”. Весною 2017 року студія випустила перший повнометражний фільм “Інфоголік”, який був досить популярним та повністю окупив себе у прокаті.

Але все ж основним проектом залишається вечірнє шоу “Мамахохотала”. Воно складається із виступів, музичних замальовок та спілкування із запрошеними гостями.

Усі роки шоу виходило здебільшого російською мовою та суржиком. Але нещодавно шоу перейшло на українську. Щоправда, залишилось трохи російської, однак автори обіцяють згодом повністю перейти на українську.

Гумор у студії досить різноманітний. Вони не соромляться жартувати про політику, про негативні явища в суспільстві та реагують на резонансні події в Україні і світі. Якихось обмежень або правил у них немає.

У студії “Мамахохотала” є власний канал на YouTube. Там у них 96 тисяч фоловерів. Випуски їх шоу також виходять на каналі НЛО ТВ. Їх вірусні відео набирали по кілька мільйонів переглядів. Найпопулярніше набрало вже 4,8 млн переглядів.

Великий український стендап

Автор шоу - відомий український шоумен та ведучий Андрій Шабанов. Ідея зробити проект з’явилась у ведучого в 2012 році, коли Шабанов відвідав США. Ідея стендапу виявилась дуже цікавою. Формат коротких смішних монологів на зрозумілі побутові теми приваблював багато глядачів.

Після ведучий рік збирав коміків та запросив гумористів не лише з України, але й з усього СНД. Спершу команда почала виступати у клубному форматі в Києві і шоу стало дуже популярним.

Читайте також 15 кращих комедій 2017 року, які можуть вас розсмішити. А може, й ні

Через рік влітку 2014 року на “Новому каналі” стартували зйомки стендап-комедії "Стенд-Ап Шоу". Програма виходила у вихідний, коли на телебаченні висока конкуренція з іншими гумористичними шоу. Одна попри все, шоу отримало непогані показники.

Учасники проекту в рамках шоу змагалися за звання кращого коміка країни в розмовному жанрі. Або ж в жанрі стендап. Після телевізійне шоу переросло в низку живих концертів від фіналістів першого сезону - так і виник “Великий український стендап”.

Гумор у стендапі найрізноманітніший. Здебільшого, коміки розповідають про реальні події або дещо перебільшують те, що з ними дійсно траплялося. Від політики до сексу - стендапери охоплюють майже все.

Жанр стендапу розвивається в Україні лише кілька останніх років. Однак свої стендап-шоу також заснувала студія “Мамахохотала”, а в різних містах є регіональні стендап-шоу.

Усі випуски шоу на “Новому каналі” є на офіційному каналі в YouTube. Найпопулярніше відео назбирало 148 тисяч переглядів.

Щодо концертів, то ціни на їх виступи коливаються в межах 200 грн. Все залежить від місця проведення та “зірковості” коміків.

Ліга сміху

Найвідоміший та наймасштабніший щорічний фестиваль гумору в Україні. Заснувала його студія “Квартал 95” за підтримки телеканалу “1+1” і це перший такий проект в Україні.

Проект виник як альтернатива російському КВН після початку війни. Однак спільного у цих двох проектів мало. Єдиною спільною ознакою є те, що в конкурсі беруть участь молоді команди з України та інших країн та протягом року змагаються за кубок "Ліги сміхи".

За 3 сезони проект став дуже популярним. До прикладу, друга частина гала-концерту “Ліги сміху” в 2017 році стала найрейтинговішою програмою дня, випередивши конкурентів з інших каналів.

В офіційного каналу на YouTube 468 тисяч підписників. Найпопулярніше їх відео набрало 3,6 млн переглядів. Відео з виступів набирають по кілька мільйонів переглядів.

Багато акторів з різних команд згодом отримали роботу на проектах “Кварталу 95”. Кілька акторів, які вже брали участь у зйомках різних шоу, стали ще популярнішими.

Гумор в шоу різний. Немає чітких рамок, в яких мають виступати команди. Є команди, які грають в “класичному” форматі КВН, а є ті, які обирають більше неформатний гумор. 

Жартують на усі теми, починаючи від стандартних побутових ситуацій в сім'ї, закінчуючи театрами абсурду. Що цікаво, останніх два сезони кубок фестивалю завоювали команди із абсолютно не банальним гумором. Навіть, якщо можна так сказати, екстравагантним.

Квитки на шоу “Ліги сміху” стартують від 250 грн та поступово підвищуються ближче до фіналу. Наприклад, на гала-концерт фестивалю у 2018 квитки можна купити від 550 грн. Найдорожчі квитки можуть досягати і кількох тисяч грн.