live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Віталій Портников: ми обдурили "совок"


фото: Newsland
Вчорашній виступ президента України Петра Порошенка на Київському безпековому форумі - це майже кінець нашої 27-річної епопеї з СНД

Кінець ситуації, коли Україна, з одного боку, була однією з країн-засновниць Співдружності, а з іншого - так і не ратифікувала його статут. Кінець багаторічного протистояння тих, для кого СНД було інструментом цивілізованого розлучення з тими, хто хотів використати Співдружність для створення нової імперії.

Багато хто досі звинувачує першого президента України Леоніда Кравчука в тому, що він погодився зі створенням СНД і участю в Співдружності України, а не пішов на "справжню" незалежність. Як країни Балтії, наприклад - вони ж в СНД не вступили, та й не запрошували їх.

Але такі обвинувачі не готові визнати, що настрої в українському суспільстві в 1991 році значно відрізнялися від настроїв через 20 або навіть через 10 років. А ось настрої в російському суспільстві були такими ж, як і зараз. Це було суспільство імперіалістів і реваншистів. Не випадково перше, що зробив прес-секретар Бориса Єльцина, коли дізнався про нашу незалежність - так це нагадав нам про Крим.

Від Владивостока і, мабуть, до Рівного - це був один суцільний "совок". Якби багато хто росіян, що підтримали Єльцина, знали б, що ця підтримка призведе до розвалу Радянського Союзу, вони, звичайно ж, потримали б ГКЧП. І це - не припущення.

Я добре пам'ятаю Москву серпня 1991 року, відразу ж після перемоги над путчистами і проголошення української незалежності. Пам'ятаю, як деякі депутати- "демократи", прихильники Єльцина, кричали в кулуарах Білого дому: танки! Дайош до Києва танки! Ми втратимо Україну!

Вони мали рацію, але їм ніхто не вірив. Та й не могли Горбачов і Єльцин використовувати танки після путчу.

Справа була не в танках. Справа була в можливості організації громадянського конфлікту. Росія Єльцина готова була сприяти його організації усюди, де тільки було можна - в Придністров'ї, в Абхазії, в Південній Осетії, та й і в Криму часів президента Мєшкова. І їй не заважали ані бідність, ані хороші відносини із Заходом. Захід просто закривав очі на це безумство - у Єльцина ж демократія в серці!

Але з нами не вийшло, тому що вони довго вірили, що проковтнуть нас без війни. Що зможуть нас купити. Вони хотіли нас купити, а ми хотіли їх обдурити. Нам потрібен був час. І цей час у нас був. За роки після проголошення незалежності ми змогли нагадати мільйонам людей, що вони - українці, а не "совки". Так справжня Україна з'явилася не тільки на заході, але і в центрі країни. 

А коли вони зрозуміли, що можуть втратити Україну "насправді" і 2014 року зважилися на війну, відкрилися очі у багатьох жителів українського сходу. І вони зрозуміли те, що ми знали з 1991 року: там, за поребриком - ворог. І його головна мета - поглинання і знищення України. Україна, яка нам всім дорога.

І тепер настав час вийти з СНД і сказати нашим сусідам правду. Ви хотіли нас купити і завоювати - і у вас нічого не вийшло. А ми хотіли обдурити «совок» - і у нас вийшло. Ваші гроші і танки - ніщо в порівнянні з української кмітливістю. Навчіться поважати тих, з ким хочете співіснувати. Поважати - а не купувати або вбивати. Навчіться спілкуватися на рівних з іншими державами. Це - не ваші колонії. Це - ваші сусіди.

І тоді вас ніхто більше не буде обманювати.

новини партнерів

16 липня, 2018 понеділок

15 липня, 2018 неділя

16 липня, 2018 понеділок

15 липня, 2018 неділя

14 липня, 2018 субота

13 липня, 2018 п'ятниця

Відео

Введіть слово, щоб почати