live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Віталій Портников: Путін не змінює підходів


фото: kremlin.ru
Інтерв'ю Володимира Путіна австрійському телеканалу ORF продемонструвало, що і за чотири роки після нападу Росії на Україну і окупації Криму і Донбасу російський правитель не збирається відмовлятися від своїх підходів по відношенню до України

Путін повторює те, що говорив на самому початку української кризи. Я б навіть сказав - те, чого російські шовіністи завжди вимагали від Києва.

Якщо Україна хоче вижити, якщо її громадяни хочуть припинення війни, вони повинні погодитися з перетворенням країни на російський сателіт. З тим, щоб зовнішня - та й внутрішня політика країни - контролювалася Кремлем.

Саме про це говорить Путін, коли нагадує про "федералізацію" України. Для нього федералізація - це можливість впливу на українську владу через регіони Сходу, на можливість блокування будь-яких рішень, які не подобаються Москві, за допомогою місцевої влади цих регіонів.

У розумінні Кремля східні регіони України повинні стати вічними агентами російського впливу, які не допустять перетворення нашої країни в самостійний суб'єкт політики, міцно "прив'яжуть" її до російського сусіда, закріплять колоніальний статус під загрозою війни і розпаду держави.

І так, звичайно, така держава повинна залишатися російськомовною - щоб перебувати під впливом брехливої ​​кремлівської пропаганди і імперського цивілізаційного простору. Вона повинна займати нейтральну позицію, не вступати до НАТО - щоб їй ніхто ніколи не міг допомогти і вона залишалася б безпорадною перед своїм російським "господарем". І вона повинна визнати відторгнення Криму - тому що так хочеться Путіну і його підданим.

Крим Україні не віддадуть - і тому, що згвалтований за сторіччя російскої окупації півострів є частиною імперського міфу, і тому, що його відторгнення має залишитися попередженням для України - що буде з іншими її регіонами, якщо українці відмовляться бути рабами росіян.

Така політична програма Путіна. Така - якщо подивитися ширше - політична програма російського суспільства. Іншої програми немає, тому що вся цивілізаційна спроможність Росії сьогодні може бути доведена лише за допомогою сили і війни. Ніякої технологічної, культурної, наукової ініціативи - навіть Кримський міст будується за допомогою вкрадених технологій, а талановитих режисерів перетворюють на кримінальних злочинців. Як довести самим собі, що є ще щось, крім нафти?

Тому у нас з вами не має бути ілюзій. Україна має або чинити опір і бути в стані перманентного конфлікту із сусідньою країною - або скласти зброю, погодитися на роль сателіта, стати керованою з Кремля російськомовною федерацією. Бути країною вільних людей або країною рабів Кремля. Іншого вибору у українського народу немає і в найближчі десятиліття не буде.

новини партнерів

21 серпня, 2018 вівторок

20 серпня, 2018 понеділок

21 серпня, 2018 вівторок

20 серпня, 2018 понеділок

19 серпня, 2018 неділя

Відео

Введіть слово, щоб почати