live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Віталій Портников: переслідування Григорія Купріяновича - політична помста

Григорій Купріянович
фото: photo-lviv
Розслідування уявного злочину польського історика українського походження Григорія Купріяновича - ще один доказ того незаперечного факту, що рушниця, яку повішено на сцені, обов'язково має вистрілити

Коли польські законодавці ухвалювали скандальні зміни до закону про інститут національної пам'яті, багатьом і в Варшаві, і в Києві могло здаватися, що мова йде виключно про пропаганду. Про необхідність зберегти голоси традиційного електорату правлячої партії, продемонструвати маргінальність опозиції, відібрати очки у відвертих популістів з блоку "Кукіз 15".

Коли розсудливі люди намагалися довести, що мова йде про серйозну загрозу для відносин України та Польщі, про проблеми зі свободою слова у самій Польщі, нам відповідали, що насправді будуть збережені позиції сил, які послідовно підтримують Україну в конфлікті з Росією, які виступають за євроатлантичну і європейську інтеграцію нашої країни. Невже українці бажали б, щоб до влади в Польщі прийшли проросійські сили? Так що не потрібно заважати Ярославу Качинському і соратникам фактичного голови держави, вони знають, що роблять.

Звичайно ж, ніхто в Україні не хоче, щоб до влади у Польщі прийшли союзники і агенти Кремля - ​​хоча ми не раз спостерігали ситуацію, коли опоненти Путіна в нашій частині Європи несподівано перетворювалися на його відданих прихильників, приклад Віктора Орбана не забутий. Але точно так ніхто не хоче перетворення Польщі в карикатуру на саму себе, в країну, де будуть переслідувати за слова та ідеї, за правду.

В історії з Григорієм Купріяновичем найбільш огиднім насправді є навіть не те, що його переслідують за історичні оцінки. Його цькування виглядає банальною політичною помстою за участь у церемонії вшанування пам'яті жертв етнічних чищень, яка пройшла в Польщі за участю президента України одночасно з аналогічною церемонією в Україні за участю президента Польщі.

Я впевнений, що цією церемонією в Польщі Петро Порошенко, Григорій Купріянович та інші її учасники захищали не лише українські інтереси. Вони перш за все рятували честь Польщі - тобто зробили те, до чого виявилося нездатним керівництво сусідньої країни.

Президенти повинні бути разом на кожному з місць трагедії. Але якщо не виходить разом - нехай буде хоча б паралельно. Тому що ми повинні не мірятися кількістю жертв, а пам'ятати про кожну з них.

Тому що не кількість, а кожна невинна душа заслуговує нашої вічної пам'яті і покаяння. Українська селянка, яка вбита озброєним польським бійцем в Сагрині або єврейський хлопчик, убитий польським або українським сусідом у Львові або Кельце, заслуговують такої ж пошани, як польські і українські жертви кривавого божевілля на Волині.

Це - непорушна істина, без розуміння якої немає ані держави, ані суспільства, ані віри, а є тільки звірячий інстинкт жалю про свої жертви і ігнорування чужих. Не повинно бути торжества цього звіриного інстинкту між українцями і поляками. Це торжество в минулому вже призводило до трагедій для обох народів, для самої державності Польщі та України. Не варто намагатися його реанімувати, ні до чого доброго це не призведе.

новини партнерів

10 грудня, 2019 вівторок

10 грудня, 2019 вівторок

Відео

Введіть слово, щоб почати