live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4
Портников Віталій 18 вересня, 2018 вівторок

Віталій Портников: Росія загрожує всім

Зупинити Росію на Донбасі - це значить змусити її піти з Сирії

Ще вчора офіційний представник Міністерства оборони Росії Ігор Конашенков звинувачував Україну в тому, що ВПС цієї країни знищили пасажирський літак в небі над Донбасом і ставив під сумнів "упереджені" висновки міжнародної слідчої комісії. Сьогодні та ж сама людина звинувачує Ізраїль в тому, що ВПС цієї країни створили ситуацію, яка призвела до знищення сирійською авіацією російського військового літака. І, зрозуміло, Москва обіцяє Ізраїлю "адекватну відповідь".

Яку - ми ще не знаємо. Але ясно, що градус напруги на Близькому Сході тільки зростає. Як, втім, ясно і те, що ніякі спроби єврейської держави налагодити лінії зв'язку з Москвою на тлі присутності російських військових у Сирії, ніякі поїздки прем'єр-міністра Ізраїлю Беньяміна Нетаньяху до Путіна не можуть уберегти єврейську державу від недружньої риторики Кремля і готовності до "адекватної відповіді ".

На Заході багатьом часто здається, що Росія з її особливим інтересом до пострадянського простору може загрожувати тільки сусідам і російсько-український конфлікт - справа самих українців. У таких країнах, як Ізраїль, теж не всі вільні від цієї небезпечної ілюзії. Коли на президентських виборах у Сполучених Штатах переміг Дональд Трамп, багато ізраїльських спостерігачів було в захваті від того, що безпека єврейської держави стане пріоритетом для нової адміністрації, їх зовсім не турбувало те, що питання України та протистояння з Росією може стати другорядним. Це й не дивно, своя сорочка ближче до тіла. Якби було навпаки - багато хто в Україні теж був би у захваті.

Ось тільки все в світі є взаємопов'язаним. Російські дії на Близькому Сході загрожують Ізраїлю не в меншій, а то і в більшій мірі, ніж російські дії на Донбасі - Україні.

Зупинити Росію тут - це значить змусити її піти з Сирії і відмовитися від підтримки режиму Асада і його союзників з Ірану. Змусити Росію піти з Близького Сходу - означає наближати її відхід з Донбасу і Криму.

Спільні зусилля з ослаблення путінського режиму - це і є шлях до безпеки. І для України, і для Ізраїлю, і для Євросоюзу, і для США.

Але поки в світі ще є лідери, які вважають, що вони можуть домогтися безпеки сепаратними домовленостями з Путіним і "діалогом" з чиновниками агресивної деградуючої Росії, народи країн, які довірили таким політикам владу і власне майбутнє, продовжать перебувати у смертельній небезпеці.

Введіть слово, щоб почати