10 фактів з життя лідера "євробляхерів" Олега Ярошевича

14 cічня голова організації "АвтоЄвроСила" Олег Ярошевич заявив, що балотуватиметься у президенти України

Еспресо.TV розповідає про цікаві факти з біографії лідера громадської організації, яка виступає від імені власників автомобілів на так званих єврономерах

1. Ярошевичу 40 років. Він народився 20 січня 1978 року.

2. У 2000 році закінчив Білоцерківський державний університет, за освітою - економіст. Ярошевич офіційно проживає у селі Шкарівка Білоцерківського району Київської області.

3. З 5 січня 2014 року до 23 грудня 2016 року він працював головою ТОВ "Аеротелеком". ТОВ зареєстровано у Дарницькому районі Києва. Компанія займається дротовим електрозв'язком, оптовою торгівлею деталями та приладдям для автомобілів, комп'ютерами, периферійним устаткуванням і програмним забезпеченням; електронним і телекомунікаційним устаткуванням. Також компанія працює у сфері бездротового електрозв'язку.

4. Ярошевич став публічно відомим завдяки акціям "євробляхерів". Він офіційно очолює громадську організацію "АвтоЄвроСила". Саму організацію зареєстрували у вересні 2016 року. Нині вона має представництва у більшості областей України.

Представники організації заявляють, що вимагають закону, який забезпечить власникам автомобілів з реєстрацією у європейських країнах доступне розмитнення, а також займаються роботою з підвищення правової обізнаності водіїв.

За даними ЗМІ, деякий час Ярошевич був помічником народного депутата від фракції "Самопоміч" Наталії Веселової.

5. У вересні 2017 року власники "євроблях" перекривали вулиці Києва і влаштовували під Верховною Радою так званий бляхомайдан.

11 липня 2018 року "євробляхери" проводили акцію в центрі столиці і вимагали скасування постанови, якою було надано право поліції зупиняти авто на іноземних номерах і застосовувати до них штрафи.

13 липня 2018 року після протестної акції "євробляхерів", в якій брало участь кілька тисяч людей і було заблоковано вихід з Верховної Ради, депутати прийняли за основу законопроект №8487 "Про внесення змін до Податкового кодексу щодо оподаткування акцизним податком легкових транспортних засобів".

6. 15 серпня під Білою Церквою на Київщині невідомі із травматичної зброї обстріляли автомобіль Ярошевича. Ярошевич припускав, що було близько 20 пострілів.

7. 8 листопада Верховна Рада схвалила у цілому закон про нові правила розмитнення автомобілів та про жорсткіші штрафи для "євроблях". У ДФС відзначили, що упродовж 90 календарних днів з дня набрання чинності нового закону базова ставка акцизного податку розраховується з 50-відсотковою знижкою. 23 листопада Порошенко підписав закони про легалізацію автомобілів на іноземних номерах, ввезених в країну в режимі транзиту.

8. Ярошевич спалив свій Range Rover на знак протесту проти нових правил розмитнення "євроблях".

Читайте також: Євробляхомайдан-2. Чого знову хочуть власники авто на єврономерах

9. 19 листопада власники автомобілів на іноземних номерах анонсували акцію протесту - пообіцяли перекрити дороги по всій країні. Вранці 20 листопада в графіку руху автобусних маршрутів у центрі Києва відбулися зміни через протести власників авто на іноземних номерах. 25 листопада почалось блокування прикордонних пунктів пропуску через набрання чинності законами про євробляхи. Зокрема, було заблоковано всі пункти пропуску на Львівщині.

За даними ДФС, через блокування пунктів пропуску власниками "євроблях" у середньому за добу до держбюджету не надходило 30 млн грн.

10. 14 cічня Ярошевич заявив, що балотуватиметься у президенти України. За його словами, він боротиметься за найвищу посаду  у державі як самовисуванець. У своєму зверненні у Facebook лідер "АвтоЄвроСили" сказав, що виступає за "зміну політичних еліт в країні".

Читайте також: 10 фактів із життя Анатолія Гриценка