Євробляхомайдан-2. Чого знову хочуть власники авто на єврономерах

20 листопада, 2018 вiвторок
20:17

Попри ухвалені Радою закони та фактичну легалізацію авто на єврономерах, їхні власники знову незадоволені. Чого вони вимагають, перекриваючи дороги по всій країні

Зміст

Які шляхи заблокували “євробляхери”

Про намір перекрити дороги по всій країні власники авто на іноземній реєстрації попереджали ще 19 листопада. Активісти організації “Авто Євро Сила” розмістили оголошення про плани заблокувати рух у кожній області України та додали перелік з 46 пунктів.

Втім навіть попри попередження, так звана “безстрокова акція непокори” стала неприємним сюрпризом для частини українських міст та наробила клопоту для пересування громадян.

Так, вже з самого ранку 20 листопада, в графіку руху низки автобусних маршрутів у центрі Києва відбулися зміни через протести власників авто на іноземних номерах

"Авто з іноземними номерами заблокували рух громадського транспорту. Введено оперативне положення - курсування без дотримання графіка руху - на автобусних маршрутах №№ 24, 62, 55. Враховуйте це, будь ласка, при плануванні поїздок", попередили у “Київпастрансі”.

Та не тільки кияни змушені були змінювати свої плани через акцію протесту, а навіть ті, хто збирався виїхати з країни чи вилетіти.

Відомо, що проти ночі на 20 листопада власники автомобілів на іноземних номерах заблокували рух у пункті пропуску "Нові Яриловичі" на кордоні з Білоруссю.

Також "євробляхери" частково заблокували рух на трасі до аеропорту "Бориспіль".

У Києві пікетувальники перекрили урядовий квартал. Уздовж вулиці Грушевського автомобілісти збудували свої машини з плакатами.

У Кривому Розі власники "євроблях" підпалили шини та перекрили траси у бік Дніпра та Києва.

На території Львівської області акції проходять в чотирьох місцях на трасі Київ-Чоп: в Солонці біля Львова, селах Розвадів у Миколаєва, Кізлів у Буська та при в'їзді в Броди поблизу села Гаї-Смоленські.

На Закарпатті заблокована траса Київ - Чоп. Там протестуючі стояли всю ніч до самого ранку. Вночі їх прийшли підтримати місцеві.

В Одесі перекрили рух по Київській трасі та заблокували дві полоси у кожному напрямку.

Загалом за інформацією “Укравтодору” станом на 17:00 20 листопада через акції протесту "євробляхерів" у 14 областях України ускладнено рух автомобільного транспорту.

Чого вимагають власники машин з єврономерами

Нагадаємо, 8 листопада парламент ухвалив у цілому законопроекти  №8488 та  №8487, які змінюють правила ввезення автомобілів в Україну.

Закон №8487 легалізує “євробляхи” в Україні та повністю скасовує екологічні вимоги до авто. За будь-яке авто, згідно з новим законом, потрібно сплатити акциз, ввізне мито (до 10%), податок до пенсійного фонду (3-5%) та податок на додану вартість (20% від суми вартості авто, акцизу та ввізного мита).

Для розрахунку акцизу передбачена формула:

Сума акцизного податку = Базова ставка x коефіцієнт двигуна x коефіцієнт віку

Базова ставка залежатиме від типу двигуна авто та його об’єму.

Також депутати погодились, щоб протягом перших 3 місяців після того, як закон набуде чинності, “євробляхери” змогли зекономити половину від суми акцизу.

Закон №8488 передбачає посилення відповідальності за несвоєчасне розмитнення авто в Україні. Непослух може коштувати 170 тис грн штрафу або закінчитися конфіскацією авто.

Читайте також: Повний легалайз “євроблях”. Що ухвалила Рада та як тепер розмитнити авто

Відомо, що після ухвалення законів у Раді лідер організації "АвтоЄвроСила" Олег Ярошевич, яка координує протести “євробляхерів”, на знак протесту навіть спалив свій Range Rover.

У понеділок 19 листопада активісти “Авто Євро Сила” так пояснили необхідність виходити на акцію протесту:

"Акції громадянської непокори будуть безстроковими і відбуватимуться до моменту отримання результатів з питання скасування законопроектів №8487 і №8488, які були прийняті без урахування вимог громадськості, зокрема – про скасування коефіцієнту віку в розрахунку вартості акцизу", – заявили в "АвтоЕвроСилі" .

Тобто, власники авто на єврореєстрації вимагали скасування ухвалених Радою 8 листопада законів, які фактично легалізують такі автівки в Україні.

Однак, вже у вівторок 20 листопада очільник організації “Авто Євро Сила” Олег Ярошевич перелічив дещо іншу низку вимог протестувальників, які перекрили частину автошляхів по всій країні.

Ярошевич в ефірі програми "Ваша свобода" (проекту "Радіо Свобода") на Еспресо.TV​ виступив за повне скасування акцизу при розмитненні авто.

За його словами, у світі ставки на розмитнення авто різняться незначно - близько 40% у кожній країні. "Ми підрахували, що 34% від вартості автомобіля - це обов’язкові платежі до бюджету. Решту забирає акциз”, - стверджує Ярошевич.

Також, згідно зі сказаним, протестувальники вимагають повернути ухвалені Радою 8 листопада законопроекти назад в Комітет ВРУ, де б могли знову розглядатися правки.

За словами Ярошевича, у Комітеті ВРУ з питань податкової та митної політики відкинули 146 з 147 їхніх правок. Тож акцизні ставки, запропоновані в ухвалених законах, їх не задовільняють.

Також Ярошевич серед вимог назвав “забрати коефіцієнт розмитнення взагалі для воїнів АТО, інвалідів 1 та 2 групи та багатодітним сім’ям”.

Наскільки це законно та що буде

“Шановні громадяни, якщо Ви стаєте жертвою завтрашніх незаконних блокувань транспортних комунікацій, перешкод, рекомендую звертатися з письмовими заявами до органів поліції. Оскільки Ваші права нічим не відрізняються від прав тих людей, які завтра збираються порушувати Ваші права шляхом блокування доріг і унеможливлюючи безперешкодний рух”,- пише керуючий партнер у Адвокатському об'єднанні "Войченко і Дульський Сергій Войченко на своїй сторінці у Facebook.

Войченко посилається на Статтю 279 Кримінального кодексу, де йдеться про блокування транспортних комунікацій, а також захоплення транспортного підприємства.

Тож згідно з ККУ блокування транспортних комунікацій шляхом влаштування перешкод, відключення енергопостачання чи іншим способом, яке порушило нормальну роботу транспорту або створювало небезпеку для життя людей, або настання інших тяжких наслідків карається штрафом від п’ятдесяти до ста п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправними роботами на строк до двох років, або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до трьох років.

Також чимало питань викликає порядок дій у разі скасування ухвалених Радою законів. За словами, члена правління Спілки автомобілістів України Петро Козака, відкликання законів №8487 і №8488 малоймовірне, оскільки під час голосування “проти” висловилися лише 2 депутати.

Про це він сказав в ефірі програми "Ваша свобода" (проекту "Радіо Свобода") на Еспресо.TV .

Наразі розмитнення авто регулюється чинним законом №1389. “Але у цьому році №1389 втрачає чинність. То як ми будемо розмитнювати авто в новому році?”, - зауважує Козак.

Втім, схоже, в уряді не надто розраховують на великі надходження до бюджету від розмитнення авто за новими законами, пише фінансовий аналітик групи ICU Михайло Демків у себе на сторінці у Facebook.

“В бюджет 2019 закладено лише 1 млрд доларів надходжень від розмитнення б/у авто по нещодавно проголосованих правилах. Це десь приблизно 10 000 (при середній вартості розмитнення в €3000)”, - підрахував Демків.

 

Теги:
Читайте також:
  • USD 41.25
    Купівля 41.25
    Продаж 41.68
  • EUR
    Купівля 44.88
    Продаж 45.5
  • Актуальне
  • Важливе
2024, вiвторок
5 листопада
14:40
До Українського легіону, який формують у Польщі, подали заявки понад 500 українців з 30 країн
14:33
Оновлено
новини Львівщини
Окупанти атакували Запоріжжя: 6 людей загинули, кількість поранених зросла до 23
14:29
Міністерство фінансів
Мінфін за 10 місяців залучив до держбюджету майже 500 млрд грн від продажу державних облігацій
14:14
Інфографіка
Ціни на пальне АЗС
Ціни на пальне сьогодні: скільки коштують бензин, газ і дизель
14:00
OPINION
Чому російська пропаганда активізувалася саме зараз
13:57
До сервісу е-Підприємець додали 5 нових послуг
13:56
Негода
Без світла другу добу: в Маріуполі через негоду знеструмлені 30 трансформаторних підстанцій
13:55
Дмитро Пєсков
У Кремлі заявили, що Санду не може вважатися президентом Молдови
13:43
"ППО – це, можна сказати, курорт": актор Олег Іваниця розповів, чим займається у війську
13:32
путін літак
Путін і Макрон не приїдуть на кліматичний саміт COP29 в Азербайджан, - Euro News
13:31
дерев'яний супутник
У космос запустили перший у світі дерев'яний супутник
13:23
"Жінка у протигазі", Бенксі
У заповіднику Києво-Печерської лаври експонуватимуть графіті Бенксі, яке хотіли вкрасти у Гостомелі
13:11
Субсидії та пільги: уряд запускає програму зимової підтримки українців
13:05
Анонс
Зустріч "Контекст: війна" в межах Форуму Via Carpatia 2024 у Києві
Військові письменники зберуться на резиденцію "Контекст: війна" в межах Форуму Via Carpatia 2024
12:57
КНУ ім. Шевченка
У КНУ ім. Т. Шевченка обмежать використання Telegram на службових пристроях
12:53
На фронті загинув харківський барабанщик гуртів "Заводь" і Soom Микола Amorth Состін
12:53
опалення
По всій країні, окрім Херсонщини, стартував опалювальний сезон
12:51
Дональд Трамп і Найджел Фарадж
"Час піти пограти в гольф": друг Трампа Найджел Фарадж на випадок його поразки закликав Гарріс "бути великодушною"
12:47
Ексклюзив
Росіяни чекають морозів, щоб завдати масованого ракетного удару, - експерт з авіації Романенко
12:46
ЗСУ генштаб війна з Росією
РФ віддає перевагу Донецькому напрямку: британська розвідка оцінила ситуацію на фронті
12:45
Збройні сили України
Уряд погодив надання фінансової держпідтримки підприємствам ОПК
12:33
Однокласник Володимира Івасюка Валерій Маначинський презентував книжку про шкільні роки музиканта
12:32
електросамокати
Окупанти використовують електросамокати та скутери, щоб дістатися до позицій на Харківщині, - 3-тя штурмова
12:18
Анонс
Медіадні-2024: афіша
Медіадні-2024: у Києві відбудеться конференція про виклики і тенденції в медіапросторі
12:15
погода, хмарність, туман, осінь
Від -3 °C до +13 °C: Наталка Діденко поділилася прогнозом на 6 листопада
12:08
Трьом експосадовцям часів Януковича оголосили вироки у справі про події 2010 року
12:07
OPINION
Історія з дровами: як проста сільська баба стала на старості років бандиткою
12:05
Північна Корея
У Курській області РФ зафіксували перші зіткнення між українськими та північнокорейськими військами, - ЗМІ
11:53
Мобілізація жінок
"Хочемо чи ні — ми народжені для війни": адвокатка й військова 92-ї ОШБр Закревська про обов'язкову мобілізацію жінок
11:52
військові
У Міноборони назвали лідерів у використанні застосунку "Армія+"
11:50
Безморозний період тривав 198 днів: у Києві зафіксували мінусову температуру
11:45
Universal Pictures просить Роберта Земекіса зняти "Назад у майбутнє 4"
11:32
В Україні судитимуть адвоката, який пропонував хабар прокурору САП і детективу НАБУ
11:25
Ексклюзив
військовий квиток, мобілізація
Потрібно негайно ухвалити жорсткі законодавчі рішення й криміналізувати ухилення від мобілізації, - екскомандир Дикий
11:15
БожеВільні
У перший вікенд прокату фільм "БожеВільні" зібрав 1,6 млн грн
11:08
Анонс
Концерт Іво Бобула і Лілії Сандулеси
Берег любові крізь роки: Іво Бобул та Лілія Сандулеса виступлять у Києві та вирушать у всеукраїнський тур
11:05
мавпяча віспа
У Британії виявили два випадки захворювання на новий штам мавпячої віспи
11:03
Королева Єлизавета ІІ та ведмедик Паддінгтон
Покійна королева Єлизавета зʼявиться у фільмі про ведмедика Паддінгтона
10:44
постер США
Понад 20 штатів готові надіслати війська національної гвардії до Вашингтона в разі заворушень після виборів, - AP
10:36
Огляд
світ, міжнародний огляд
Україну чекає важка зима та як Росія намагалась вплинути на вибори у Молдові. Акценти світових ЗМІ 5 листопада
Більше новин