live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Віталій Портников: Перестати стріляти повинен Путін


фото: ap
Чи може Володимир Путін припинити стріляти і вбивати українців? Авжеж, може. Але для цього йому не потрібні ніякі домовленості ні з ким - ні з Зеленським, ні з Порошенком, ні навіть з Меркель. Йому варто тільки захотіти

Кандидат у президенти України Володимир Зеленський в якості одного з головних своїх завдань на посаді керівника нашої держави називає припинення обстрілів на так званій лінії зіткнення. Бажання припинити обстріли, врятувати життя співгромадян - це похвальний намір.  Але тільки ось припинити стріляти повинні не ми.  Припинити стріляти повинен Путін.

Я хочу нагадати про прості істини, які Володимиру відомі і без мене.  Це не Україна  2014 року напала на Росію, а Росія на Україну.  Це не Україна засилала диверсантів в Росію, а Росія в Україну.  Це не українські війська перебувають на землі Росії, а російські війська і найманці Кремля окупують наші землі.  І вони, природно, продовжують підтримувати напруженість на всій лінії зіткнення з українською армією - тому що без підтримки цієї напруженості весь сенс окупації Донбасу негайно втрачається.

Чи може Володимир Зеленський домовитися із Володимиром Путіним про припинення цих обстрілів?  Ні, не може. Як не може про це домовитися Петро Порошенко. Та й ніхто інший.

Чи може Володимир Путін припинити стріляти і вбивати українців? Авжеж, може.  Але для цього йому не потрібні ніякі домовленості ні з ким - ні з Зеленським, ні з Порошенком, ні навіть з Меркель.  Йому варто тільки захотіти.

Ясно, що Путін не захоче цього сьогодні.  Обстріли і вбивства - важливий внесок Москви у виборчу кампанію в нашій країні, вони підкреслюють, що актуальна влада не може припинити війну - хоч і обіцяла.  А в разі перемоги Зеленського - чи захоче Путін припинення обстрілів?  Швидше за все, так - і домовлятися із Зеленським йому про це не потрібно, більше того - я думаю, що рішення про можливе припинення обстрілів вже є ухваленим.  Росіяни і їхні наймити не будуть стріляти, принамні, до парламентських виборів - щоб показати, як на зміну "партії війни" в Україні прийшла "партія миру" і не заважати перемозі цієї колективної "партії миру" на виборах до парламенту.

Найголовніше питання - що буде після цього?  Чим Зеленському доведеться пожертвувати для того, щоб обстріли не поновилися і він сам не став сприйматися серед частини українців як представник "партії війни"?  Включенням окупованого Донбасу до складу України на російських умовах?  Відмовою від Криму або, принаймні, обіцянкою не згадувати про анексію півострова?  Відмовою від європейської інтеграції?  Ось чим?

І чи розуміє Володимир Зеленський - ну добре, не сам шоумен, а люди, які з ним працюють - що якщо не піти на умови Путіна, обстріли або не припиняться взагалі або неминуче відновляться і наші солдати знову почнуть гинути, а якщо піти на умови Путіна, можна буквально  за кілька тижнів опинитися в Ростові - і це в кращому випадку.

 Я розумію, звичайно, що велика частина моїх співвітчизників - і політиків у тому числі - просто не здатна думати на настільки тривалу перспективу.  Але потрібно вчитися, якщо ми не хочемо знову кинути країну в чергову кризу і втратити ще частина території замість того, щоб повернути те, що вже було відірвано.

новини партнерів

10 серпня, 2020 понеділок

10 серпня, 2020 понеділок

Відео

Введіть слово, щоб почати