live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Партія регіонів. Вони повертаються


фото: prm.ua
Виборчий список "Опозиційної платформи - За життя" викликав у багатьох громадян, що поділяють цінності та гасла двох останніх київських Майданів, шок, якщо не сказати – паніку

Виявляється, усі ці люди, яких ми подумки вже «поховали» у спільній політичній могилі Партії регіонів, раптом воскресли до політичного життя і мають всі шанси визначати зміст цього життя і напрямок його руху. Друга позиція в електоральних рейтингах, слідом за політичним анонімом під ніком "Слуга народу", є винятково зручною для політичного маневрування. Можна диктувати свої умови цій неоформленій масі політичних неофітів, яку приведе в парламент привид президента Голобородька.  Можна продовжувати експлуатувати опозиційну риторику, отримавши від влади "відкупні" корупційні годівнички і при цьому спостерігати, як борсаються в коаліційних обіймах "революціонери" Порошенка-Яценюка з "революціонерами" Зеленського-Коломойського.

Тобто, вони таки дочекалися свого часу. Пройшли, що називається, лезом ножа, маневрували і маніпулювали союзниками, зіштовхували лобами конкурентів, грали на мотиваціях Майдану і Антимайдану, скомпрометували політичні бренди "помаранчевих" і "біло-блакитних", змушуючи і тих, і інших влазити у програшні політичні гасла та безнадійні позиціонування.

Попередній етап був багатий на події і щедрий на результати. Вони вигнали з країни Януковича і його «сім’ю» та підкосили ресурсну базу впливу донецьких на українську політику. Вони перетворили національно-демократичну ідею на пугало для обивателя, ототожнивши її зі смолоскипною ходою хлопців у балаклавах, пузатими чиновниками у вишиванках, парламентськими балакунами, Горішніми Плавнями та правописним «индиком».

І все це завдяки лише точному розрахунку, стратегічному баченню і тактичній вправності, помноженій на потужний медійний ресурс. Ну і звісно, завдяки широким тіньовим зв’язкам, на Заході і на Сході, в середовищах імперських реваншистів і українських націоналістів, у силових структурах і бізнес-імперіях. Можна лише поаплодувати. У них все вийшло. Майже.

Втім, не слід робити з цього сенсацію. Тому що насправді ця країна належала їм увесь цей час, поки ми займалися майданами, реформами, українізацією, європейським вибором і війною з Росією. Тіньова корпорація господарів України, що склалася в період пізнього Леоніда Кучми, зберегла свою суб’єктність, свої ресурси і безвідмовні важелі управління, які тільки посилювалися в періоди криз і нестабільності. Тому що саме в ці періоди "серйозним людям" були особливо потрібні "антикризові менеджери", які впродовж щонайменше двох десятиріч є одними і тими самими особами.

Сьогодні вони вирішили вийти на поверхню політичного життя і дозволити собі трохи публічності. Очевидно, це потрібно час від часу робити для підтримання свого статусу і його легітимації. Але значно більш природна для них позиція – керувати процесами за лаштунками. І немає сумніву в тому,що вони досить скоро повернуться в глибокі води кулуарної політики і тіньових бізнес-схем. Ну і справді, не брати ж їм відповідальність за досить таки сумні перспективи корабля української державності. Нема дурних.

На наступному Майдані вони знову не будуть "злочинною владою", а стоятимуть збоку і підноситимуть учасникам нового протистояння підручні матеріали – кому "коктейль Молотова", кому проект указу, кому валізку чорного налу.

Тому що життя продовжується. Ну, за життя!

новини партнерів

‡агрузка...

19 жовтня, 2019 субота

18 жовтня, 2019 п'ятниця

19 жовтня, 2019 субота

18 жовтня, 2019 п'ятниця

Відео

Введіть слово, щоб почати