
Данія розглядає можливість повернутися до атомної енергетики після 40-річної перерви
Данія розглядає можливість використання малих модульних реакторів з метою підвищення своєї енергетичної безпеки
Про це повідомив міністр з питань клімату, енергетики та комунального господарства Ларс Огор, передає Reuters.
Таким чином Данія може кардинально змінити свій курс у сфері енергетики — країна, яка довгий час була символом зеленого переходу завдяки розвитку вітрової та сонячної енергетики, тепер задумалась над потенціалом новітніх ядерних технологій. Уряд оголосив про початок вивчення можливості впровадження малих модульних реакторів (ММР) — компактних, безпечніших і гнучкіших альтернатив традиційним АЕС.
Це стане першим випадком за десятиліття, коли ядерна енергетика знову серйозно з'явиться в публічному дискурсі Данії. Адже з 1985 року країна офіційно заборонила розвиток атомної енергетики. Водночас Данія, яка не має АЕС, усе ж частково залежить від імпорту електроенергії зі Швеції та Норвегії — країн, які використовують атомну та гідроенергетику.
Міністр клімату та енергетики Данії заявив, що уряд розпочав аналітичну роботу: вже наступного року має бути готовий звіт про потенційні переваги та виклики новітніх ядерних технологій для данського суспільства. Водночас він наголосив, що це не означає повернення до "старої" атомної енергетики.
"Ми продовжуємо енергетичну політику, яку проводимо в Данії вже багато років. Сонце і вітер - це найдешевший і найшвидший шлях до зеленого переходу", - сказав чиновник.
Попри великі інвестиції у відновлювані джерела Данія досі використовує газ, вугілля та залежить від зовнішніх постачань електроенергії для підтримки стабільності енергомережі. У цьому контексті інтерес до ММР виглядає як спроба знайти новий баланс: забезпечити надійність енергосистеми, зберігаючи амбітні цілі кліматичної політики.
На відміну від традиційних АЕС, більшість модульних реакторів ще перебувають на етапі розробки, але інтерес до них швидко зростає — не лише серед урядів, а й серед приватних інвесторів по всьому світу.
- Президент Польщі Анджей Дуда 25 березня підписав закон про виділення 60 млрд злотих на будівництво першої атомної електростанції. Очікується, що будівництво першого реактора розпочнеться у 2028 році, а комерційна експлуатація першого енергоблоку – у 2036 році.
Читайте також: Відродження атомної енергетики в Європі: наскільки реальні перспективи енергетичної незалежності на основі АЕС
- Актуальне
- Важливе















