Бахмут повторює подвиг Маріуполя і Сєверодонецька

Кілька міркувань з приводу останніх подій та тенденцій

1. США негативно оцінюють шанси на успіх контрнаступу. І що? Це ті ж самі США, які давали 96 годин Маріуполю, 3 дні Києву, і два тижні країні. Це ті ж самі США, які не бачили шансів звільнити Херсон. Весь минулий рік Україна доводила світу, що її недооцінюють, а Росію переоцінюють. Тому це проблема аналітиків США чому вони не роблять висновків з минулого року, а не нас.

2. Контрнаступ переноситься або взагалі не відбудеться. Будь-який контрнаступ складається з трьох етапів: підготовка резервів, виявлення слабких місць ворога, завдання удару. Ці етапи не мають чітких дат і годин, тому що кожний наступний етап залежить від успішного завершення попереднього. З того, що я бачу і знаю, попри нюанси серед яких головні — постачання зброї та погода, поки все гаразд з нашим контрнаступом.

Читайте також: Не тільки мстити за страти полонених, а дбати про менші втрати на фронті

З того, що я бачу і знаю, попри нюанси серед яких головні — постачання зброї та погода, поки все гаразд з нашим контрнаступом

3. Аааа, ой-ой — витік секретних документів в США. По-перше, більшість оприлюднених документів є аналітичними оцінками та доповідями. Я переконаний, що існують і інші оцінки, які не витекли. По-друге, росіяни не повірили в цей витік і вважають його інформаційною операцією. По-третє, багато що з цього витоку вже втратило актуальність. Наприклад, що Бахмут не минуче захоплять до кінця лютого. Щодо американських помилок дивіться пункт 1.

Читайте також: У світі триває процес формування двох коаліцій — тираній та демократій

4. Бахмут. Місто сьогодні повторює подвиг Маріуполя і Сєверодонецька. Так вони були захоплені, але відіграли ключову роль в переломі, який стався минулого року. Маріуполь виграв для нас час, Сєверодонецьк вимотав ворога. Бахмут зробив і перше, і друге. Я поки оптиміст щодо того, що ворогу не вдасться повністю захопити місто до 9 травня. Але навіть якщо я помилюсь — для нашої перемоги Бахмут свою місію перевиконав.

Маріуполь виграв для нас час, Сєверодонецьк вимотав ворога. Бахмут зробив і перше, і друге

5. У Росії ростуть проблеми. І опитування й економічний аналіз показує, що в Путіна серйозно ростуть внутрішні проблеми з економікою і соціалкою. Звісно, що вони не сидять без діла, постійно шукають рішення, і ще мають трохи запасу міцності. Але станом на зараз тренд падіння дуже чіткий. А це означає, що без Китаю — ніякої війни на виснаження вони не витримають. А от чи буде Китай — це поки найбільша загадка цієї війни. Зрештою, якщо буде, то війна вийде на глобальний рівень.

Джерело

Про автора. Віктор Андрусів, політичний та громадський діяч, аналітик та публіцист

Редакція не завжди поділяє думки, висловлені авторами блогів.