Чому європолітики захищають "Парашу, радость нашу", хоча та вбиває їхніх співгромадян?

Віктор Сльозко
14 квітня, 2021 середа
07:00

Результатом війни нідерландських провінцій з тодішнім жандармом Європи – Іспанією кінця ХVI – першої половини XVII ст. стала незалежність і шляхетний девіз Je maintiendrai (“Я вистою!”) на гербі

15 квітня в кримінальній палаті окружного суду Гааги почнуться чергові слухання у справі МН17. Напередодні ЗМІ поширили оприлюднені нідерландським телеканалом NOS нові радіоперехоплення переговорів осіб, звинувачуваних судом в збитті малайзійського Boeing-777 17 липня 2014 року. З яких зрозуміло, що в цей день у фігурантів був контакт з Кремлем на вищому рівні, а самі вони протягом декількох годин не могли второпати, що збили пасажирський лайнер і вбили 298 людей.

Наче знущаючись, в Росії у ці дні де-факто визнали присутність своїх “їхтамнєтів” на Донбасі влітку 2014-го. “Введення обмеженого угруповання (вісім батальйонних тактичних груп) дозволило здійснити розгром наступаючих українських військ і змусило Україну до припинення наступальних дій проти ДНР і ЛНР і до підписання Мінських угод”, - заявив Руслан Пухов з Російської ради з міжнародних справ, створеної президентом РФ за участі, зокрема, МЗС РФ.

Шкода, що ніхто з нідерландських борців за незалежність не дожив до наших днів, а то б, певне, плюнув в очі деяким землякам за сьогоденне підмекування “жандарму з пітерської підворітні”. Бо хто-хто, а Нідерланди, які втратили в небі Донбасу 197 співвітчизників, Нідерланди, де відбувається суд, прекрасно знають, чиїх рук це вбивство.

У будівництві кримського мосту Росії помагали сім нідерландських компаній. За останньою інформацією посольства РФ в Гаазі, “серед зовнішньоторговельних партнерів Росії Нідерланди продовжують утримувати третє місце, поступаючись Китаю ($61,6 млрд.) і Німеччині ($35,2 млрд.). При цьому Нідерланди займають 2-е місце за обсягом російського експорту”. 

Гаразд, “при 100% прибутку капітал нехтує всіма людськими законами, при 300% немає такого злочину, на який він не ризикнув би, хоча б під страхом шибениці”, як писав англійський публіцист XIX століття Томас Джозеф Даннінґ, хоча слухачі лекцій з марксизму-ленінізму до сих пір приписують авторство бороданю Карлу Марксу. Гаразд. Але як можуть цілуватись у ясна з вбивцями політики?

Доктор філософії Віллем Віттевеен, член  Сенату Нідерландів, загинув у тому «Боїнгу» разом з дружиною і донькою. Ця трагедія не зачепила бодай його колег з Палати представників – Герта Віллерса, Хенрікуса ван Боммеля, Тьєррі Боде?

“Відновлення зв'язків з Росією - пріоритетний напрямок для традиційно торгової країни, якою завжди були Нідерланди”, - Герт Вілдерс, лідер другої за кількістю фракції у парламенті, Партії свободи, і потенційний наступний прем’єр-міністр.  

“Гаррі ван Боммель, член лівого крила голландського парламенту, мав впливових союзників, які допомогли йому переконати виборців проголосувати проти угоди з Україною. Його спеціальна “Українська команда» складалась з емігрантів, чиї симпатії були на боці Росії”, - так писав у The New York Times 16.02.2017 Ендрю Хіґґінс в статті “Фейкові новини, фейкові українці: як росіяни вплинули на волевиявлення в Нідерландах”.

Пам’ятаємо: у 2016-у в Нідерландах відбувся референдум щодо згоди/незгоди з Угодою про асоціацію 2014 року між ЄС і Україною. Соціаліст Ван Боммель активно виступав проти, він зібрав команду «нідерландських українців», які насправді виявилися росіянами і “донбасянами”, тягав їх на телебачення, виступав у пресі, виставляючи владу України, як писав Хіґґінс, “кровожерною клептократкою, негідною голландської підтримки”. 

Кінець був передбачуваним: “проти” проголосував 61% учасників референдуму, “за” - трохи більше 38%. Врятував ситуацію для нас прем'єр-міністр Марк Рютте, 15.12.2016 на саміті ЄС його лідери внесли до Угоди пропозиції Гааги у вигляді додатку, і 30.05.2017 Нідерланди її схвалили.

А що heer Хенрікус? А він, завершивши депутатську кар’єру в Палаті представників 23.03.2017, відразу розплювався з своєю Соцпартією і влаштувався радником муніципалітету громади Зволле, міста-побратима Калінінграда й Вологди-гди.

Європейські взагалі й нідерландські зокрема політики люблять цівкати в очі Києву тотальною українською корупцією. Це, чого гріха таїти, справедливо, але саме наш досвід проживання в атмосфері он-лайн хабарництва дає підґрунтя сумніватись щодо чистоти рук “мавра” Боммеля, котрий так зробив свою справу, що про майбутнє вже може не дбати - полишив успішну політичну кар’єру, пожбурив на стіл партквиток й вдовольнився скромною посадою в провінції. 

Він був просто “корисним ідіотом”? Таке виправдання не узгоджується його співпрацею з Володимиром Корніловим, колишнім директором української філії затулінського “Інституту країн СНД”, котрий дременув з Києва до Нідерландів у липні 2013-го, створив і очолив там “Центр євразійських досліджень” й називає себе “благодушним українським  емігрантом в Гаазі” (замість вселення в камеру Мілошевича з подорожньою в тому ж напрямку).

Посіпакою Корнілова став також Тьєррі Анрі Пилип Боде, глава аналітичного центру “Форум за демократію”, створеного ним (який збіг, правда?) в 2016-у. Саме цей Форум був ініціатором антиукраїнського референдуму, під час підготовки до якого, в рамках проросійської кампанії, Боде писав у Twitter, що українці “не є державотворчою нацією”, і активно поширював фейк “українські солдати розіп'яли трирічного російськомовного хлопчика”. “Слід перестати боятися імперської Росії, - заявляв Боде в інтерв’ю Rzeczpospolita. – Росія веде відмінну гру, отримуючи все, що вона хоче: Крим, Донбас”. 

І? Цей путініст загубив свою кар’єру в Нідерландах? Ще чого! Бачачи підтримку, він перетворив свій Форум у партію і в 2017-у обрався до парламенту, де продовжує лити воду на млин Кремля. “Коли хочеш грошей, Та ще й слави, того дива, Співай про Матрьошу, Про Парашу, радость нашу”, - як писав Тарас Шевченко у “Гайдамаках”…

Прапрабабця 38-річного Боде народилася в голландській Ост-Індії і мала кров індонезійських тубільців. Сам Тьєррі Анрі офіційно заявляв: його гьорл-френд – біженка з Іраку. Що говорить лише про одне: він – нормальна людина. Але людяність і політика – речі несумісні, адже Боде змурував політичну кар’єру, виступаючи проти імміграції й ісламу, а заодно проти України в ЄС і – бінго! – проти звинувачення Росії у збитті Боїнга. У листопаді 2016-го він навіть підписав ініційований німецьким «військовим журналістом» Біллі Сіксом лист до Дональда Трампа з проханням розпочати нове розслідування щодо рейсу MH17, аби “довести” вину України, а не Росії. 

Для розуміння: Сікс, допущений сепаратистами фотографувати місце падіння Боїнгу, потім “викривав злочин України”, даючи свідчення, що не бачив там бойовиків ОРДЛО, зате розгледів “активні дії ЗСУ, оснащені ракетами”. Він також стверджував, що його знімки – corpus delicti роботи “Градів” ЗСУ, які «знищували матеріальні докази трагедії”. Аби уяснити, як сєпари допустили представника “агресивного блоку НАТО” на місце свого злочину, слід згадати, що уродженця Східного Берліну, арештованого в Сирії у 2012-у, витягли з каземату російські дипломати. А коли Сікса забуцегарили в 2019-у в Венесуелі, то у його звільнені “зіграла свою роль російська пропаганда” - так свідчить Wikipedia Deutsch. 

Як бачимо, співпраця з таким покидьком аж ніяк не позначилась на  кар’єрі heer’а Боде. Коли минулого року нідерландські ЗМІ оприлюднили його переговори з партайгеноссе у WhatsApp,  де йшлося про фінансову підтримку Корнілова, де підтверджувався, що Корнілов координував дії парламентської (!) партії “Форум за демократію”, то Тьєррі Анрі заявив: його слова “вирвані з контексту”. 

Зрозуміло, перелік євроспівунів “про Парашу, радость нашу” далеко не вичерпаний.

Читайте також:
7 травня, 2021 п'ятниця
Курс валют: ціна долара продовжує знижуватися
Володимир Зеленський та Ентоні Блінкен
Автор Віталій Портников
6 травня, 2021 четвер
Віталій Портников: Це був не протокольний візит
Сергій Гармаш
6 травня, 2021 четвер
Росія в ТКГ пропонувала передати Україні чотирьох заручниць, але представники ОРДЛО виступили проти, - Гармаш
Київ
 • Київ
 • Львів
 • Вінниця
 • Дніпро
 • Донецьк
 • Житомир
 • Запоріжжя
 • Івано-Франківськ
 • Кропивницкий
 • Луганськ
 • Луцьк
 • Миколаїв
 • Одеса
 • Полтава
 • Рівне
 • Суми
 • Сімферополь
 • Тернопіль
 • Ужгород
 • Харків
 • Херсон
 • Хмельницький
 • Черкаси
 • Чернівці
 • Чернигів
 • USD 27.62
  Купівля 27.62
  Продаж 27.87
 • EUR
  Купівля 33.23
  Продаж 33.7
 • Актуальне
 • Важливе
2021, субота
8 травня
09:28
В Одесі від COVID-19 помер головлікар поліклініки, - ЗМІ
09:00
Сьогодні в Україні - День пам'яті та примирення. 76 років тому завершилася Друга світова війна
08:32
7 травня на фронті: росіяни 11 раз обстріляли українців поблизу 9 міст, селищ та сіл
08:10
Нічні заворушення на Храмовій горі в Єрусалимі: поранено 17 поліцейських, постраждали 250 палестинців
07:50
З апарату Лукашенка звільняють "неблагонадійних"
07:21
На 101-му році життя помер один з ідеологів Перебудови
07:00
Анонс
ЮКІ
Телепрем'єра - у "Вечорі з Миколою Княжицьким" - фільм "ЮКІ - історія перемог вільних українців"
2021, п'ятниця
7 травня
22:52
Австралія відкриється для туристів не раніше 2022 року
22:32
Володимир Зеленський
Зеленський підписав указ про Центр протидії дезінформації
22:30
Новий вид COVID-19 вражає молоде населення, - Степанов
22:10
Володимир Зеленський
Коронавірус: Зеленський підписав указ про гуманітарну допомогу Індії
21:52
НАТО
Білий дім відредагував заяву своєї представниці про вступ України до НАТО
21:35
Марсохід
Марсохід Perseverance вперше записав звук робота-вертольота Ingenuity
21:20
Російський літак вдруге за три дні порушив естонський кордон
21:03
Україні необхідно придбати ще 5 млн доз вакцин від коронавірусу, - Степанов
20:57
Ексклюзив
"Дуже жорстко вплине на імідж України": Чалий про візит Блінкена в Україну
20:53
COVID-сертифікат видаватиметься тим, хто отримав щеплення препаратом схваленим ВООЗ, - Ляшко
20:46
На трасі Одеса – Рені Lexus врізався у відбійник, постраждала жінка
20:22
Джо Байден
Впевнений, що ми зможемо зустрітися з Путіним, - Байден
20:13
Юрій Опришко
У львівському госпіталі помер військовий Юрій Опришко, якого поранили на початку квітня
20:00
У Києві розробили електронну мапу пунктів вакцинації від коронавірусу
19:49
У Києві не заплановано масштабних акцій на 9 травня, - Крищенко
19:43
Микита Потураєв
Потураєв: В українців не можна забрати День перемоги над нацизмом
19:39
Ольга Стефанішина
Порядок денний саміту НАТО ще не затверджений, - Стефанішина
19:18
гроза
ДСНС попередила про грозу на Київщині у найближчі години
19:08
Дитячий садок, - тренер про скандальний матч "Минай" - "Шахтар"
18:59
ВООЗ
ВООЗ внесла до списку рекомендованих китайську COVID-вакцину Sinopharm
18:53
Уряд розглядає можливість надати гуманітарну допомогу Індії, - Зеленський
18:38
Георгіївська стрічка
Заборону георгіївської стрічки підтримують 43% українців, - опитування
18:28
вакцинація
Розраховуємо закінчити розробку COVID-вакцини до кінця цього року, - Національна академія наук
18:12
На Київщині за підозрою в шахрайстві затримали голову ОТГ
17:51
COVID-19
Регулятор ЄС почав вивчати препарат Sotrovimab для лікування COVID-19
17:47
сепар
Дистанційне мінування та заборонена зброя: окупанти 7 разів порушили тишу на Донбасі
17:36
Святослав Літинський
Завдяки львівському активісту у двох райцентрах Закарпаття скасували статус регіональної для угорської мови
17:25
Ексклюзив
Андрій Антоненко
Аваков зробив все, щоб заполітизувати справу Шеремета, - Антоненко
17:13
Андрій П'ятов
Голкіпер П'ятов оголосив про завершення кар'єри в збірній України
17:11
вакцина
Виключно для цільових груп: у Києві посилили контроль за використанням COVID-вакцини
17:11
СБУ
Безугла оприлюднила графік роботи над законопроектом про реформу СБУ
16:56
Еден Азар
У "Реалі" визначились зі сумою, яку хочуть отримати за свого найдорожчого футболіста
16:54
У Києві поліціянт під час патрулювання поцупив у чоловіка сумку з грошима і поділився з колегами
Більше новин