До 10 років тюрми: прокуратура Молдови передала до суду справу одного з викрадачів судді Чауса

13 серпня, 2021 п'ятниця
12:26

Прокуратура Молдови завершила розслідування кримінальної справи і направила в суд обвинувальний акт щодо громадянина Молдови, який брав участь у викраденні екссудді Миколи Чауса в квітні 2021 року

Зміст

Про це повідомляє молдовське видання Point.md.

Як повідомляли молдовські ЗМІ, Молдова ідентифікувала людей, які прибули з України задля викрадення екссудді.

Генпрокурор Молдови Олександр Стояногло заявив, що до викрадення Чауса причетні державні установи України. Країна вже направила до української сторони декілька запитів й очікує на відповідь.

"Я можу сказати вам, що до цього були залучені державні установи. Ми встановили осіб, які брали участь у справі Чауса", – відзначив Стояногло.

За даними прокуратури, одному з учасників викрадення 30 років, він проходив військову службу в національному спецназі, працював в Україні охоронцем у місцевого жителя. У лютому підозрюваний був завербований групою людей, які згодом брали участь в злочині

Згідно з отриманими завданнями, після повернення в Молдову чоловік збирав інформацію про будинок, спосіб життя і щоденні маршрути членів сім'ї Чауса, яку потім передавав замовникам.

Згодом, також за інструкціями організаторів, він орендував приміщення і придбав три транспортні засоби, які надав спільникам.

Ці люди прибули з-за меж країни і використовували транспортні засоби, в тому числі для викрадення двох осіб (колишній суддя і його охоронець), а також, щоб перешкодити подальшому процесу розслідування. 

Обвинувачений утримувався під вартою, починаючи з травня 2021 року. Він уклав угоду про визнання провини з прокурорами і був переведений під домашній арешт.

Згідно з молдовським законодавством, викрадення двох або більше осіб карається позбавленням волі на строк від 6 до 10 років.

Ситуація зі зникненням  Чауса у Молдові, в причетності до якого звинувачують українські спецслужби, стала неприємним інцидентом для молдовської влади.

Про це президентка Республіки Молдова Майя Санду заявила в інтерв'ю виданню "Комерсант".

"З Україною – так, було неприємно те, що сталося з цим суддею, і ми чекаємо... Крапка не поставлена, бо наші МВС і прокуратура ще працюють", – сказала Санду.
 
 Новообраний склад парламенту Молдови продовжить розслідування справи Чауса. Про це в інтерв’ю "Главкому" повідомив голова тимчасової слідчої комісії (ТСК), депутат молдовського парламенту Василе Нестасе.

  • Нагадаємо, 9 серпня 2016 року суддя Микола Чаус був затриманий співробітниками НАБУ за одержання хабаря у розмірі $150 тис. 6 вересня Верховна Рада дала згоду на арешт судді. Однак суддя залишив територію України, і 12 вересня 2016 року його було оголошено у розшук. У березні 2017 року Микола Чаус був затриманий на території Молдови.
  • 6 жовтня Молдова відмовила Миколі Чаусу в політичному притулку.
  • 4 квітня 2021 року стало відомо, що в Молдові викрали Чауса. МВС Молдови повідомило, що українського суддю Миколу Чауcа, який перебував у Кишиневі, викрали іноземні громадяни і вивезли його через молдовсько-український кордон. 
  • Молдова звинувачує Україну у викраденні екссудді і вважає причетними співробітників українських спецслужб.
  • 30 липня суддю Чауса виявили в одному із сіл Вінницької області. Він повідомив, що був викрадений невідомими. 
  • За даними головного редактора Цензор.НЕТ Юрія Бутусова, співробітники СБУ відбили Чауса у поліцейських і вивезли його в невідомому напрямку.
  • 31 липня СБУ повідомила, що Чаус перебуває під захистом і що його допитали у справі про викрадення.
  • 4 серпня Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід Чаусу у вигляді цілодобового домашнього арешту.
Теги:
Читайте також:
Київ
+19.3°C
  • Київ
  • Львів
  • Вінниця
  • Дніпро
  • Донецьк
  • Житомир
  • Запоріжжя
  • Івано-Франківськ
  • Кропивницкий
  • Луганськ
  • Луцьк
  • Миколаїв
  • Одеса
  • Полтава
  • Рівне
  • Суми
  • Сімферополь
  • Тернопіль
  • Ужгород
  • Харків
  • Херсон
  • Хмельницький
  • Черкаси
  • Чернівці
  • Чернигів
  • Біла Церква
  • Актуальне
  • Важливе
2026, середа
8 липня
13:26
Оновлено
Атака РФ 8 липня: на Миколаївщині, у Києві та Харкові четверо загиблих, у чотирьох регіонах є постраждалі
13:18
Оновлено
Володимир Зеленський
Зеленський на полях саміту НАТО зустрівся з Мелоні, Коштою та делегацією конгресу США
12:55
Оновлено
Кароль Навроцький
"Спільна загроза з боку РФ": Зеленський і Навроцький провели перший діалог після позбавлення ордена Білого орла
12:43
напад з ножем
В Одесі чоловік у перукарні взяв у заручники людей, - ЗМІ
12:04
Оновлено
обстріли рф
Дрони атакували кілька НПЗ у РФ, нафтохімічний комплекс у Татарстані, сухопутний коридор до Криму та 9 танкерів "тіньового флоту"
11:05
OPINION
Силовики, Вирій, корупція і ЄС...
11:02
Система ППО Patriot
Норвегія виділяє понад 260 млн євро на закупівлю ракет до систем Patriot для України
10:37
Дональд Трамп
У МЗС Туреччини кажуть, що найскладнішим у підготовці саміту НАТО було забезпечити присутність Трампа
09:45
Турнірна сітка плейоф ЧС-2026
Аргентина і Марокко проти Європи. Визначились всі чвертьфіналісти ЧС 2026: результати усіх матчів 1/8 фіналу та сітка плейоф
09:44
Валерій Залужний
Залужний: Ситуація на фронті в глухому куті, а його утримання потребує коштів і персоналу
09:20
Марк Рютте в Києві 3 червня 2026 року
"Ви нас не переможете": Рютте порадив Путіну не жартувати з НАТО
08:54
США - Іран
США завдали нових ударів по Ірану та відкликали дозвіл на продаж іранської нафти
08:37
Ліонель Мессі
Мессі, як Мюнхаузен, витягнув Аргентину у матчі з Єгиптом, а Швейцарія вперше за 72 роки пройшла у чвертьфінал: розклад матчів 1/8 фіналу ЧС-2026
08:13
Оновлено
Реактивний перехоплювач Griffen вперше в Україні збив ворожий "шахед" у бойових умовах
Перехоплювач Griffen вперше збив ворожий "шахед" у бойових умовах. Доба 7 липня на фронті: 219 зіткнень та мінус 1 260 окупантів
08:05
Ексклюзив
Синоптикиня Наталка Діденко попередила, коли повернеться спека вище +30 °C
08:04
Туреччина . Посольство в Україні в Києві
У Стамбулі відбулися протести проти саміту НАТО
08:01
OPINION
Повернення Росії в Міжнародний олімпійський комітет. Чи все вже програно?
07:30
Огляд
Як під Полтавою вирішувалася доля України та Європи: 317 років тому одна битва змінила хід історії
2026, вiвторок
7 липня
23:04
Оновлено
обшуки 7 липня у справі про ймовірне завищення цін на дрони
ДБР провело обшуки у Vyriy Industries у справі про можливе завищення ціни БПЛА. Що каже власник компанії Бабенко
22:59
Другий день блекауту в Криму: електропостачання вдалося відновити тільки в одному місті
22:58
пальне росія
Росіяни масово шукають в інтернеті рецепти саморобного бензину на тлі паливної кризи в РФ
22:27
Естонія втратила право на проведення чемпіонату Європи зі стрільби через відмову допустити спортсменів із РФ та Білорусі
22:20
Система ППО Patriot
"Перехоплювачів ніколи не буде достатньо": у НАТО назвали головний спосіб боротьби з балістикою РФ
22:08
Росія світ Володимир Путін нафта
Ціна російської нафти впала до $40 за барель
22:03
Дмитро Пєсков
Пєсков: Росія готова застосувати ядерну зброю, якщо буде загроза існуванню держави
21:51
Оновлено
Міжнародний олімпійський комітет
МОК призупинив дискваліфікацію Олімпійського комітету РФ. Україна назвала рішення кроком до легітимізації агресора
21:50
рубль
Apple прибирає з App Store платіжний застосунок "Яндекса"
21:31
РФ ударила по Одещині балістикою, а Запоріжжя атакувала безпілотником: є постраждалі, спалахнули пожежі
21:27
Ексклюзив
дощь, гроза, парасоля, негода
Сильні зливи об'єднаються зі штормовим вітром: синоптикиня Діденко про погоду 8 липня
21:20
Ексклюзив
Віталій Портников
Вся ідея національного пантеону буде розбиватися об одну просту річ, бо це буде "недопантеон", - Портников
21:16
Ексклюзив
ракетний комплекс "Іскандер-М"
Росія може мати на зберіганні сотні ракет балістичного типу, - авіаексперт Долінце
20:54
НАТО прапор у Києві
"Росія навчається так само швидко, як і ми": у НАТО оцінили вікно можливостей для України у 6-9 місяців
20:53
Ексклюзив
У Вишневому працюють близько 1000 працівників ДСНС та поліції, - Київська ОВА
20:35
Місто Вишневе Бучанського району Київської області
У Генштабі заявили, що об'єкт у Вишневому, де сталася детонація після удару РФ, не підпорядковується ЗСУ
20:01
OPINION
Саме поляки навчили українців тероризму та інтегральному націоналізму
19:52
Оновлено
Зеленський під час візиту до Швеції
Саміт НАТО в Анкарі: 900 млн доларів від Канади, дронові угоди з Естонією і Нідерландами та перемовини з Рютте про ракети для ППО
19:48
Оновлено
Убивство ймовірної виконавиці замаху на Єрмолаєва в Монако: двом затриманим вручили підозри
19:39
у Омську горять нафтопродукти
Найбільший завод РФ, Омський НПЗ, зупинив переробку нафти після удару українських дронів, — Reuters
19:30
Віталій Портников
"Санкції перетворюються на зручний інструмент і національну ганьбу": Портников прокоментував обмеження щодо Берези
19:17
Ексклюзив
Всередині комплексу багато чого є, цей успіх треба закріпити: Гончар про удар по Омському НПЗ у РФ
Більше новин