До Ізраїлю прибули близько 16 тис. біженців з України. В країні діють обмеження на в'їзд громадян, які не мають єврейського коріння

Станом на 28 березня до Ізраїлю прибули 16 тисяч вимушено переселених людей з України. Дві третини з них не мають єврейського коріння

Про це пише The Wall Street Journal.

За даними видання, деякі ізраїльські чиновники побоюються, що нестримна хвиля біженців може підірвати єврейську більшість у країні. У 2021 році Центральне бюро статистики Ізраїлю заявило, що 74% населення Ізраїлю вважаються євреями, а 21% є арабами. Ще 5% є переважно неарабськими християнами, більшість з яких були серед іммігрантів з колишнього Радянського Союзу, які приїхали до Ізраїлю протягом 1990-х років, або народилися в країні.

Згідно з політикою уряду Ізраїлю, є квота на перебування в країні до 5 000 неєврейських біженців. Але є також є дозвіл на перебування в країні необмеженій кількості українців до припинення бойових дій. Від українців також вимагають подати заявку на отримання дозволу з Ізраїлю, перш ніж сісти на літак до Тель-Авіва.

Поточна квота і вимога щодо отримання попереднього схвалення фактично припиняють дію угоди про безвізовий режим, який Ізраїль має з Україною.

Міністерка внутрішніх справ Ізраїлю Айелет Шакед зазначила, що її політика спрямована на надання пріоритету українцям з єврейським корінням, які мають право на громадянство.

"Ми повинні пам’ятати, що держава Ізраїль є національною батьківщиною єврейського народу", - сказала Шакед.

Вона стверджує, що, стосовно чисельності свого населення, очікується, що Ізраїль прийме більше українських біженців, ніж будь-яка інша країна, яка не межує з Україною.

23 березня ізраїльські чиновники заявили, що кількість людей, які перебувають в країні через квоту наближається до межі, оскільки в Ізраїлі уже 4000 українських біженців неєврейського походження.

Верховний суд Ізраїлю дав уряду до понеділка, 4 квітня,  переглянути поточну політику, перш ніж вирішити, чи є квота українських біженців та вимога дозволу на в’їзд з-за кордону законними. Звернення до суду підтримало посольство України в Тель-Авіві.


Слідкуйте за подіями в Україні та світі разом з Еспресо! Підписуйтесь на Telegram-канал: https://t.me/espresotb