Нові мита Трампа: статки 500 найбагатших людей світу за добу зменшились на $208 млрд

5 квітня, 2025 субота
01:00

За добу після того, як президент США Дональд Трамп запровадив нові мита, статки 500 найбагатших людей світу сумарно зменшились на 208 мільярдів доларів

Зміст

Про це інформує Bloomberg. 

Видання вказує, що це падіння є четвертим за величиною одноденним падінням за 13-річну історію Індексу мільярдерів Bloomberg і найбільшим з часів пандемії Covid-19. Понад половина відстежуваних мільярдерів втратили в середньому 3,3% коштів. 

Найбільших втрат зазнав американський програміст і підприємець, засновник компанії Meta, розробник соціальної мережі Facebook Марк Цукерберг. Падіння акцій компанії на 9% коштувало йому 17,9 мільярда доларів.

Крім того, на 9% впали акції Amazon, власником якого є американський підприємець Джефф Безос. Його статки зменшились на 15,9 мільярда доларів.

Читайте також: Forbes оприлюднило рейтинг найбагатших людей світу станом на 2025 рік: список очолив Ілон Маск

Також 11 мільярдів доларів втратив підприємець й інвестор Ілон Маск. Після оголошення нових тарифів акції Tesla впали на 5,5%. 

Співзасновник і генеральний директор канадської компанії електронної комерції Shopify Тобі Лутке втратив $1,5 млрд, або 17% своїх статків. Акції Shopify, яка отримує більшу частину свого доходу від продажу імпортних товарів, впали на 20% в Торонто. 

Читайте також: Apple постраждала від мит Трампа: за день ринкова капіталізація компанії впала на $250 млрд

Французький бізнесмен, який керує компанією Louis Vuitton Moët Hennessy, що складається з 75 модних і косметичних брендів, включаючи Louis Vuitton і Sephora, Бернар Арно на тлі нових мит втратив 6 мільярдів доларів.

Мита США проти всіх країн

Дональд Трамп 2 квітня оголосив про впровадження мит у розмірі щонайменше 10% майже на усі товари, які імпортуються до США: тарифи набудуть чинності 9 квітня.

Міністр фінансів США Скотт Бессент закликав країни, проти яких запровадили мита, не вживати негайних заходів у відповідь: він вважає, що це спричинить ескалацію. 

Згодом президент США оголосив надзвичайний стан, щоб "підвищити конкурентоспроможність, захистити суверенітет і зміцнити національну та економічну безпеку".

Після введення мит Трамп також пообіцяв, що США будуть сильнішими.

Теги:
Читайте також:
Київ
+20.2°C
  • Київ
  • Львів
  • Вінниця
  • Дніпро
  • Донецьк
  • Житомир
  • Запоріжжя
  • Івано-Франківськ
  • Кропивницкий
  • Луганськ
  • Луцьк
  • Миколаїв
  • Одеса
  • Полтава
  • Рівне
  • Суми
  • Сімферополь
  • Тернопіль
  • Ужгород
  • Харків
  • Херсон
  • Хмельницький
  • Черкаси
  • Чернівці
  • Чернигів
  • Біла Церква
  • Актуальне
  • Важливе
2026, неділя
28 червня
22:23
Оновлено
ЗСУ
Україна презентувала в Парижі морський дрон для десантних операцій, а на фронті було майже 200 боїв. Підсумки роботи Сил оборони ввечері 28 червня
22:16
Ексклюзив
окупація
Росія створює умови на ТОТ, за яких демонструвати українськість стає небезпечно, - експредставник української делегації у ТКГ Гармаш
22:13
Оновлено
Володимир Путін
Путін визнав паливну кризу в РФ і заявив про можливість повної заборони на експорт дизпального
22:02
Оновлено
Наслідки одного з ударів по Харківщині 28 червня
РФ атакувала Харківщину: у Зміївській громаді загинула жінка, під час евакуації населення смертельно поранено 25-річного поліцейського
21:40
Оновлено
Володимир Кононніков
Командира 154-ї окремої механізованої бригади полковника Володимира Кононнікова знайшли мертвим
21:30
Інтерв’ю
Роман Безсмертний
Безсмертний: Застосування ядерної зброї або проведення мобілізації - неможливі сценарії для Росії
21:20
Ексклюзив
Андрій Магера
"У тексті Конституції не повинно бути жодних різночитань": Магера про права, які не можна обмежувати навіть під час воєнного стану
20:43
Інтерв’ю
Пьотр Кульпа
Кульпа: Україна вже диктує нову реальність поля бою
20:14
Ексклюзив
У Відні українців, загиблих у Другій світовій, позначають як "російських солдатів" – і це неправильно, – Олександр Алфьоров
20:02
OPINION
Коли банан – не просто банан
19:30
Ексклюзив
Конституція України
"Чинна Конституція не встигає за всіма процесами": Магера про те, чому Основний Закон потребує модернізації
19:29
російські "зелені чоловічки" в Криму 2014 рік
Польська розвідка попередила про можливі провокації РФ із "зеленими чоловічками" проти країн Балтії
19:03
Інтерв’ю
Ярослав Кендзьор
За кожне слово, кому, крапку доводилося боротися: Ярослав Кендзьор про ухвалення Конституції України
18:30
Збірна України з волейболу поступилася Болгарії в Лізі націй-2026 після серії перемог
18:02
Оновлено
Удар РФ по Запоріжжю 28 червня
РФ атакувала Україну ракетами, дронами та КАБами: у Запоріжжі загинули двоє людей, серед поранених - діти
17:53
Зеленський
Зеленський вніс у Раду законопроєкти про Український національний пантеон та нову нагороду – орден Європи
17:10
катастрофа літака у Франції 28 червня 2026
Загинули пілот, 5 інструкторів і 5 учасників навчального стрибка: у Франції розбився літак з парашутистами
17:04
OPINION
блог Ігор Гулик
Чому Мерц відмовився бути миротворцем для Навроцького із Зеленським
16:12
Оновлено
Конференція Гданськ
Мільярдні угоди та спільні оборонні проєкти: підсумки дводенної конференції з відбудови України в Гданську
16:05
Ексклюзив
Україна Польща
Для нас наші вбиті це не елемент політики, наші вбиті – це наші янголи, – Алфьоров про українсько-польську історію
15:52
Андрій Сибіга
Сибіга: Будь-який мирний план без України приречений, як "дух Анкориджа"
15:41
Оновлено
погруддя Івана Мазепи на території Києво-Печерської лаври
У Києво-Печерській лаврі встановили погруддя Івана Мазепи
15:35
полтава - плакати до дня міста
Чотири історії до Дня міста: в Полтаві запустили інформкампанію про її роль в українській культурі та державотворенні
15:24
Оновлено
Сили оборони атакували Слов'янський НПЗ на Кубані
Сили оборони ударили по НПЗ РФ на Кубані та в Ярославлі й залізничному мосту в Криму: деталі від Генштабу
14:23
Ексклюзив
У Києві пройшов Забіг Честі імені "Рекрута"
У Києві пройшов Забіг Честі імені "Рекрута" — 3 500 учасників зібрали 2,5 млн грн на ЗСУ
13:51
Ексклюзив
У Києві презентували книгу "Заповітний Дім" про загиблу захисницю України Аміну Окуєву
У Києві презентували книгу "Заповітний Дім" про загиблу захисницю України Аміну Окуєву
13:50
Конституція України
Конституції України — 30 років: як нардепи за ніч ухвалили Основний Закон держави
13:24
Валерій Залужний
"Сила нашої Конституції в людях, які не тільки вірять, а й відчувають, що держава це вони самі", — Залужний
12:42
OPINION
Звідки в Криму взялися "русскіє"
12:10
Ексклюзив
Створення українського пантеону передбачає низку нюансів, яких в інших країнах просто немає, – Алфьоров
12:00
ЗРК С-400 РФ
Фонд доньки Путіна в центрі Москви захистили комплексом С-400, — Радіо Свобода
11:32
Інфографіка
ЧС-2026
ЧС-2026: де та коли дивитися стартовий матч плейоф
11:20
Ексклюзив
москва, кремль
На Заході розгортається боротьба за майбутнє Росії, - польський політичний експерт Кульпа
11:18
Майя Санду
Виведення військ РФ з Придністров'я може увійти до переговорів про мир в Україні за участі ЄС, — Санду
11:14
Інфографіка
Ліонель Мессі, збірна Аргентини, ЧС-2026
ЧС-2026 з футболу: який вигляд мають усі пари 1/16 фіналу та сітка плейоф
10:44
Оновлено
землетрус
У Венесуелі сталися два найпотужніших за понад сто років землетруси: вже 1 430 загиблих, рятувальна операція триває
10:27
Інфографіка
Чемпіонат світу 2026 з футболу, ЧС-2026 з футболу
Визначилися усі учасники плейоф ЧС-2026: Який вигляд мають підсумкові турнірні таблиці
10:15
землетрус
Японію сколихнув землетрус магнітудою 6,1
09:23
Оновлено
Дрон "Лелека"
Україна представила морський дрон MOBIDIK та нові можливості ударних БПЛА, на фронті — 241 бій та мінус 1 250 окупантів. Підсумки роботи СОУ на ранок 28 червня
09:22
Оновлено
Ліонель Мессі, ЧС-2026
Мессі забив 6-й гол на ЧС-2026, а Португалія з Роналду не подужала Колумбію: результати заключних матчів 3-го туру
Більше новин