"Енергоатом" почав процес за вкрадені Росією активи у Криму
Одним з предметів спору виступає Донузлавська ВЕС, за яку НАЕК вимагає компенсацію від РФ
Про це повідомляє пресслужба компанії "Енергоатом".
"У травні 2021 року ДП "НАЕК "Енергоатом" спрямувало до компетентних органів Російської Федерації повідомлення про виникнення спору – відповідно до частини 1 статті 9 Угоди між Кабінетом міністрів України і урядом Російської Федерації № 1302 від 1999 року про заохочення та взаємний захист інвестицій", - йдеться в повідомленні.
Йдеться про активи, втрачені Компанієюв Криму, зокрема Донузлавську вітроелектростанцію, яка наразі знаходиться на тимчасово окупованій території.
"Ще 17 грудня 2020 року за ініціативи Германа Галущенка, тоді віцепрезидента Компанії, а нині – міністра енергетики України, між ДП "НАЕК "Енергоатом" та відомою міжнародною юридичною компанією Shearman & Sterling LLP було укладено договір про надання послуг щодо підготовки й направлення повідомлення про спір від імені Компанії до Російської Федерації. Ця юридична компанія раніше вже брала участь в аналогічних справах проти РФ та має унікальний досвід у вирішенні складних інвестиційних арбітражних спорів", - підкреслили "Енергоатомі".
Т.в.о. президента НАЕК "Енергоатом" Петро Котін наголосив, що Україна неодмінно отримає компенсацію від РФ - в позасудовому чи судовому порядку. –
"Національна енергогенеруюча компанія має отримати компенсацію за активи, що вже восьмий рік поспіль не працюють на економіку та енергетичний розвиток української держави", - наголосив він.
Згідно з процедурою, після отримання повідомлення російською стороною, сторони матимуть шість місяців для врегулювання спірного питання у позасудовому порядку. У випадку, якщо сторони не дійдуть згоди, цей спір може бути передано на розгляд до суду (арбітражу).
- Актуальне
- Важливе